Covid pozitívna mama a spanie s dieťaťom v 1 izbe

5. dec 2021

Ahojte maminy, idem si po radu. Som 2x zaockovana a predsa som dnes mala pozitivny test. Blbo sa citim od stredy (2 dni bolest hrdla, hučanie v usoch, bolest ucha) ale az vcera mi zacali bolesti klbov a chvilku zvysena teplota, slaby sopel a trosku kasla. Spavam so synon 16 mesacnym v spalni. Ako sa teraz zachovat? On ide zajtra na PCR, dovtedy mam s nim spat v posteli a dojcit ho ako sme zvyknuti? Alebo ho separovat k manzelovi? Cez najvacsie priznaky bol so mnou. Neviem vo robit

martina2001
5. dec 2021

Teraz to už máš zbytočné, ale kojenie by mu mali pomôcť co sa týka imunity. Novorodenec pri pozitívnej matke negatívny 😉

elizabet173
5. dec 2021

Od stredy to je piaty deň, pokračuj tak, ako doteraz, skoré vyliečenie prajem

evkamotka
5. dec 2021

Mala som to iste. V tom case este aj nezaockovana. Syn 13m. Spavame spolu. Ja chora ze dovidenia. A neseparovala som ho, aj tak som sa o neho potrebovala starat, ty dojcit. Taky krpec nebude v 1 byte teraz 10 dni bez teba

autor
5. dec 2021

@evkamotka ved to, tiez si vravim ze najhorsie dni mam za sebou, teraz mi je uz fajn.

autor
5. dec 2021

@elizabet173 dakujem krasne

autor
5. dec 2021

@martina2001 dakujem, tiez sa spolieham na to dojcenie 🙏🏻 snad prejdu protilatky

uriva
5. dec 2021

Toto je super článok ohľadom tvojej otázky: https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/k...

autor
5. dec 2021

@uriva dakujem za clanok. Rozhodla som sa spravne. Dojcim bez prestavky, ako po ockovani tak aj teraz.

janinah
5. dec 2021

Nerozumiem prečo bolo dieťa cez najväčšie príznaky s tebou.ak mohol byť s otcom.16 mes.neumrie od hladu bez kojenia.Ide aj o veľkost vírusovej naloze.ktoru si mu mohla odovzdať.cim menej.tym lepšie bude znášať prípadnú chorobu.

autor
6. dec 2021

@janinah pretoze som netusila ze mam covid 🤷🏻 bolest hrdla pominula za 2 dni, prisla bolest ucha a polky tvare, to som fakt ako priznak brat nemohla, hucanie v usiach tiez. A k tomu prisla zimnica a bolesti klbov. (Zimnicou reagujem miesto horucky na vsetko). Takze ja som bola v tom ze budem mat zapal ucha. Aj som sa objednala na ORL v noci cez najvacsie bolesti. Pri takychto priznakoch som fakt netusila ze je to covid

euka210
6. dec 2021

A naco separovat!
1.uz neskoro separovat
2.deti maju lahky priebeh
3. My sme mali pred mesiacom, tiez som ocko ale chytila som od syna, ale mala som to len ako prechladenie. Mladsi 5r syn spal pri mne a na 5.den pcr negat, nic mu nebolo, aj ag pred nastupom do skolky negat. Jediny z rodiny este nemal covid.
Synov spoluziak bol tiez pozit., chytila od neho jeho mama, babka, ale tusim 5r dvojicky nie.
Takze vobec NESTRESUJ.

janinah
6. dec 2021

@euka210 že tvoje dieťa dobre obišlo neznamená.ze tak obídu všetky...v našej detskej nemocnici je dosť deti hospitalizovaných s covidom

leeo
6. dec 2021

tiez si myslim, ze uz je neskoro izolovat maleho. Ja pred vyse rokom neockovana som spala v jednej posteli s 3 tyzdnovym novorodencom. Nic mu nebolo. Ale tak vtedy covid vyzeral inac ako dnes, kedze neustale mutuje a "vyhladava" mladsich. Porad sa s lekarom aj ked podla mna ti odporuci sledovat ho a mozno aj nosit resp.

marlent
6. dec 2021

Ahoj ja som sa citila blbo od piatko pozitivny test od nedele este zakon sxhvalnosti malemu sa zrovne v tom obdobi kym vysiel pozitivny test zlomila postielka takze spaval so mnou v jednej posteli...no napriek tomu ze "v najhorsom " bol pri mne som ho odlifrovala do druhej izby s tatom...po byte chodila s respiratorom...potom vysiel pozitivne aj muz...obaja sme chodili s respiratorom a obaja s nim aj spali...maly to nedostal...drzim palce

euka210
6. dec 2021

@janinah je vacsia sanca ze mu nic vazne nebude ako bude. Ano su aj dosledky, neterka dostala autoimunne ochorenie po covide, ale to nie je dovod sepatovat take male dieta. Kazdy tym musi skor ci neskor prejst.
Na jar sme izolovali manzela a syna, ale to kvoli onko svokre aby nechytila. Skor ma zmysel izolovat od stareho cloveka ako deti.
Ked dojci, tak maly dostane aj protilatky.

janinah
6. dec 2021

@euka210 ďakujem za poučenie.ale nesuhlasim

euka210
6. dec 2021

@janinah ocenujem tuto odpoved

jitkakuruc84
7. dec 2021

urob mu test, ci uz pcr alebo napr toto lizatko je super pre deti https://www.covid2019.sk/samoodberovy-test-na-c... .... lepsie, ako potom komplikovat zivot celej skolke

autor
7. dec 2021

Maly mal v nedelu Antigen negativ (ja v ten den pozitiv), vcera sme boli na PCR vysledok este nemam. Ale starsi ma PCR tiez pozitiv. Takze separovanie uz vyzman nema. Spim s malym cely cas, posledne 3 noci som mala dvojitu ochranu tvare pocas noci. Kojim bez obmedzenia.

autor
7. dec 2021

Najmensi ktory so mnou spinka je NEGATIVNY 🙏🏻, snad ho ochranilo aj moje ockovanie + dojcenie s protilatkami.