Covid pass a QR kód

d_majka
20. nov 2021

Baby, dostala som mailom výsledok slinneho pcr testu. Lenže nikde v Tom potvrdení nevidím číslo Covid pass je tam len QR kód. A teraz som z toho jeleň..to potvrdenie o prekonani po 10 dňoch stiahnem keď mám len QR kód alebo nie? 🤷

dzina007
20. nov 2021

mala si uz v minulosti covidpass vystaveny? test si robila v labaku z ktoreho NCZI uznava vysledky?

d_majka
autor
20. nov 2021

@dzina007 Nemala som práveže vystavený, teraz som išla prvý krát na pcr. Ale na stránke píšu že výsledky posielajú nczi. Je to stránka https://www.rychlotest-covid.sk/

lusinda1989
20. nov 2021

@d_majka mala si pcr pozitívny?

d_majka
autor
20. nov 2021
lusinda1989
20. nov 2021

@d_majka a kedy si bola na teste?

dzina007
20. nov 2021

@d_majka tak skus pockat den dva. ratam ze oni ako to poslu do nczi tak nczi ti covidpass vystavi. ak ti nerpide cislo cez sms zavolaj tam tak o dva dni.
na tom QR kode nieje asi preto ze ta spolocnost cislo covidpassu vystavit nevie.
CovidPass o prekonani vystavuje nczi az po cca 11-12 dnoch od odberu. Mne sa rovno objavil aj v aplikacii Dovera

d_majka
autor
20. nov 2021

@lusinda1989 včera som bola, dnes mi prišiel výsledok. Viem že to tlačivo skôr ako po skončení karantény nestiahem ale zarazilo ma že tam nie je to číslo Covid pass nikde tak neviem ako ho potom stiahnem

d_majka
autor
20. nov 2021

@dzina007 čiže mi NCZI posiek číslo Covid pass? 🙂

janai1
20. nov 2021

Však keď tam máš QR kód ten si naskenuj do Green passu 🤦‍♀️

dzina007
20. nov 2021

@d_majka ja si myslim ze oni to poslu a nczi ti ho musi najprv pridelit. na stranke aj pise ze oni ho zasielaju do nczi aby ho napisali do covidpassu

lusinda1989
20. nov 2021

@d_majka a objednáva si sa na pcr tes cez koronagov? Lebo nám hneď prišiel číslo covid pas a dokonca je ten istý ako keď sme boli na antigene objednaním cez koronagov. Na antigenovom si už predtým bola? Objednavala cez koronagov?

d_majka
autor
20. nov 2021

@janai1 no tam mi skáče hláška že nemám vystavený covid pass

d_majka
autor
20. nov 2021

@lusinda1989 nie nebola som ces koronagov, išla som priamo cez stránku konkrétnej momky súkromnej. Ale asi treba teda len počkať tým že to nie je statny systém.

lusinda1989
20. nov 2021

@d_majka skús počkať a uvidis potvrdenie o prekonaní budeš mat až za 10-14 dni od pozitívneho testu aj my sme tak mali a ak ti to dovtedy nepríde tak zavolaj na infolinku budeš síce dlhsie čakať ale tety sú tam veľmi mile a ústretové. Zelam nech si čoskoro fit

d_majka
autor
20. nov 2021

ďakujem vám baby. 🥰

dzina007
20. nov 2021

@d_majka tak drzim palce nech to ma ok priebeh. a vela vitaminov papat. 😉

d_majka
autor
20. nov 2021

@dzina007 dakujeeem 🙂

panelacikova
20. nov 2021

@d_majka kdesi som zahliadla, že sa to bude dať sťahovať až za cca 12-14 dní po pozitívnom teste (zrejme logicky preto, aby nechodili ešte infekční ľudia medzi iných už ako "prekonaní", lebo vieme, že máme medzi sebou aj veľa špekulantov).

uhnakova
20. nov 2021

pride ti urcite za nejaku dobu smska z NZCI. Boli sme pred mesiacom s detmi na platenom PCR a cca dalsi den po negativnom vysledku z labaku mi prisli postupne covidpasy pre obe deti smskou z NZCI

d_majka
autor
21. nov 2021

@panelacikova áno áno to viem len mi bolo čudné že som nemala nikde to číslo covidpassu, ale ako píše
@uhnakova tak som dostala sms od nczi 🙂 ďakujem baby 🙂

lucia323
25. nov 2021

@lusinda1989 prosím ta a to potvrdenie si musím niekde stiahnuť na tej stránke coronagov alebo mi príde emailom?

panelacikova
25. nov 2021

@uhnakova
@d_majka baby, ale ako to dám do green passu, dá sa to vôbec? dať tam? že som bola pozitívna? díky

d_majka
autor
26. nov 2021

@panelacikova ja zatiaľ ešte neviem, dnes je to 7 deň, čo som mala pozitivny výsledok tak mne to zatiaľ ešte nefunguje :/ ale tiež to budem za pár dní riešiť

lusinda1989
26. nov 2021

@d_majka musíš ešte pockat

lusinda1989
26. nov 2021

@panelacikova áno dá pošleš si ten qr kód alebo otvoris v počítači a odfotila si to do green pasu

lusinda1989
26. nov 2021

@lucia323 musíš stiahnuť ale dá sa to až keď máš 10-14 dni od pozitívneho pcr testu

panelacikova
26. nov 2021

@d_majka ak nezabudneš, daj potom prosím ťa vedieť.... dík
@lusinda1989 no ja som tiež tesne po, takže ešte mi to asi nefunguje....

d_majka
autor
26. nov 2021

@panelacikova áno, keď sa podarí dám vedieť. Tipujem, že tak pondelok až streda mi to pôjde

lucia323
26. nov 2021

@lusinda1989 no super a cim sa ma teda clovek preukazovať kým to nabehne? Lebo napríklad ja som mala prvý pozitívny antigen a na PCR som sa prihlásila len koly tomu potvrdeniu

lusinda1989
26. nov 2021

@lucia323 teraz by už mal každý vedieť že na preukázanie o prekonaní sa máš hneď objednať na pcr test a myslím si že tých pár dni kým ti skončí karanténa sa zaobides bez obchodov a aby si sa musela preukazovať. Aspoň my sme to vydržali bez toho …