Covid očkovanie onko pacienta - skúsenosti

12. nov 2021

Onko pacienta myslím takého, ktorý stále čaká na liečbu. Mal by podstúpiť operáciu začiatkom decembra. Názory lekárov sa rozchádzajú a nevieme sa rozhodnúť. Inak je to človek v strednom veku doteraz bez zdravotnych problémov, na chorobu sa prišlo náhodou počas vyšetrenia niečoho iného. Keďže máme doma škôlkara, veľmi sa bojím, že nám covid prinesie domov. Ale zase keď ani lekári sa nezhodnú na jednom tak my sme už úplne neistí.

mamina0078
12. nov 2021

V rodine máme jednu onko pacientkuale lekári jej odporučili sa očkovať až po ukončení liečby pretože nevedia ako chemoterapia bude reagovať s očkovacou látkou.

fliacik
12. nov 2021

Otec (66r) je na chemoterapii posledných 6 rokov súvisle. Očkovanie mu lekári neodporúčali, dostal aj potvrdenie, že nesmie byť očkovaný. Pred 2 týždňami bol na pravidelnej kontrole a odrazu mu lekárka odporučila, nech sa dá zaočkovať. Sami sme ostali zmätení, že taký obrat. Nemám z toho dobrý pocit, pred pár týždňami sa bol očkovať proti chrípke a tak strašne ochorel, že sa z toho nevedel dostať. Boh vie, ako by zareagoval na pomerne novú a neznámu vakcínu ☹ Zase, na druhej strane, sestra mu zomrela na Covid, tak si vyber... ☹

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkamotka
12. nov 2021

Mojej babicke s onko nalezom odporucili ockovanie, avsak nie tesne pred hospitalizaciou (nador jej operacne vyberali). Z dovodu, ze ak by mala po vakcine teplotu, nemohli by jej spravit ten zakrok. Inak nemal nik problem

simsalabim
12. nov 2021

Moj svokor je uz 3x ockovany. Bez akychkolvek problemov. Je to onkopacient uz viacmenej terminalnom stadiu.

aleshka_supermama
12. nov 2021

Moja teta onko pacientka chodí na chemo, 2x očkovaná tuším dostala astru.

slniecko_12
12. nov 2021

Ja by som sa nedala. Ved moze dostat aj tak kovid, a ockovanie vobec nezarucuje, ze bude mat lahsi priebeh. Aspon zo skusenosti z okolia. Tak isto su medzi nimi bezpriznakovi, aj taki, ktori skoncili v nemocnici.

slniecko_12
12. nov 2021

@simsalabim a na co sa dal zaockovat ked uz je v terminalnom? Aby este viac zatazil svoj organizmus? 🤦🏼‍♀️

simsalabim
12. nov 2021

@slniecko_12 vies, jemu to hovoria uz vyse roka, ze uz uz bude koniec. Mava obdobia, ked mu je velmi zle, neje, nepije, lezi, nevladze sa posadit. A potom sa zrazu vpruzi a funguje. Chodi na vylety, robi v zahrade. Viem, ze aj lekar je prekvapeny, ze sa stale este drzi. Asi pred 2 mesiacmi sme uz cakali najhorsie, bol aj v nemocnici. No a 3. davku dostal nedavno, v podstate dostal sms hned, ako zacali 3. davky a paradoxne, o par dni na to dostal zas prisun energie. On sa ockuje preto, ze sa chce stratavat s rodinou. Veri, ze ho to ochrani. To je v poriadku, nie?

sorciera24
12. nov 2021

mojmu otcovi pocas biol. liecby ako onkopacientovi onkologovia ockovanie neodporucali

autor
12. nov 2021

@bambulienka25 A?? Moja otázka znela ako znášajú onko pacienti očkovanie. Nie či môže očkovanana osoba priniesť domov covid.

zuzap33
12. nov 2021

Na chemoterapii a 2x ockovana. Len krvny obraz musi byt dobry a nesmie byt malo bielych krviniek. Ziadna reakcia okrem bolavej ruky dva dni

zdenka11081983
12. nov 2021

@slniecko_12 ale no... Skúsenosti odkiaľ? Priamo ako lekarka, sestrička z nemocnice? Podla mojich skúseností, daleko lahsi priebeh.

sofinkasofinka
12. nov 2021

Môj otec, nebral ale chemo, "iba" ožiare. Jemu to lekár odporučil. Teraz v nedeľu bol na tretej dávke.

slniecko_12
12. nov 2021

@zdenka11081983 priamo pd ludi, ktori si tym presli 😉

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka0207
12. nov 2021

@bambulienka25 však ale boji sa že donesie a neočkovaný onkopacient bude mať ťažký priebeh. Chcela tým povedať že ten onko pacient je v "rizikovom prostredí" a nedá sa zamedziť tomu aby sa nakazil.

zdenka11081983
12. nov 2021

@slniecko_12 tak sa treba informovat priamo v nemocnici. Nepriala by som ti to vidiet a kazdy den zazivat. Nie jedna babka povedala... Naozaj si uz ludia neuvedomuju co je dolezite. Aj tito onkopacienti maju sťaženy pristup k liecbe vďaka tomuto.

sofinkasofinka
12. nov 2021

@bambulienka25 ale ona netvrdí, že zaockovaní neprenášajú kovid. Ja som to pochopila tak, že chcú, aby bol ten onko pacient, čo najviac chránený, pretože je veľká šanca, že sa to prinesie zo škôlky.

autor
12. nov 2021

@bambulienka25 asi sme sa nepochopili... Nevadí

scorpionflower1
12. nov 2021

Prosim ta, nepytaj sa na tak vazne rozhodnutie na MK. Precitala som si zopar odpovedi a to je jedna kravina na druhej. Ja by som sa ako onko pacient urcite dala zaockovat a o to skor ak mate doma skolkara. Treba zvazit, co vravi osetrujuci lekar. Ale ja si nemyslim, ze zakrok, ktory ma byt v decembri je kontraindikacia. Ale nie som lekarka. Skoda, ze nie je zaockovany uz davno. Lebo, ked mu pichnu 1. davku teraz ta mu nijak vyrazne nepomoze, ak koronu dostane. Ak bude brat chemoterapiu, tak mu mozu neziaduce ucinky (zvysena teplota) pritazit. Ale vseobecne sa hovori, ze onko pacienti by sa mali urcite ockovat. Urcite nepocuvaj ludi, ktori trepu, ze ockovanie nepomaha. To je blud vyvrateny statistikami.

trolinkaa
12. nov 2021

Odporučili ocinovi očkovanie,ale medzi prestávkou chemo. Ale až po kontrole krvy. Nemal žiadne nežiadùce účinky, síce pri toľkých liekoch....

autor
12. nov 2021

@scorpionflower1 ja som určite sa očkovanie, či už zdravý alebo chorý človek ale toto je situácia kedy naozaj neviem. Konečne rozhodnutie je aj tak na ňom nie na mne ale chcela som vedieť skúsenosti od chorých ľudí

heidy222
12. nov 2021

Pracujem v Nemecku, normalne ockujeme vsetkych, aj onko chorych, praveze to stihnut pred liecbou je uplne najlepsie! Pocas liecby a tesne Po je imunosupresia, vtedy by ockovacia latka nemusela dobre fungpvat

pedroma
12. nov 2021

Svokor je onkopacient, a jemu odporucili, uz ma za sebou aj 3.davku. Reakcie absolutne ziadne. A zas moj otec (nie je onko pacient) v posl.dobe prekonal 2x tazky zapal mozgovych blan s dlhodobou hospitalizaciou, a jemu primarka infekcneho najskor vobec neodporucila, a ked bol po polroku na kontrole, tak sa zas strasne cudovala, ze preco nie je este zaockovany, ze ho pichne hned aj v ordinacii 🤷‍♀️. Zevraj nema na co cakat. Obaja su 70tnici, obaja Pfizer, obaja ziadne NU.

mnamko
13. nov 2021

Moj brat onko pacient po druhej davke prestal jest do dvoch týždňov zomrel

iva812
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pleja
21. nov 2021

Keď nemá chemoterapiu a bol doteraz zdravý tak áno, je vhodné očkovať. Máme v rodine dva prípady a obaja sú očkovaní už 3. dávkou a všetko v poriadku, znášali všetky dávky bez problémov (bolesť ramena, dokonca bez teploty). Len neviem, či by stihol pred operáciou aj 2. dávku. Očkovanie dokonca odporučili onkológovia.

autor
21. nov 2021

@pleja práveže pred operáciou nestíha druhu dávku. Jedine tu jednodavkovu, to je jediná možnosť

ukulela
21. nov 2021

@slniecko_12 trepes. Na infekcnych covid odd lezi 80 percent neockovanych. U nas v bb na klinike AIM, kde su len najtazsie stavy na umelej plusnej ventilacii zatial v tretej vlne ani jeden ockovany. Vsetci neocko. To je tazky priebeh. Vysokoprietokovy kyslik a ventilacia. Nie horucky doma. Kovid je svina. Ziadna malickost. A kazdy, co ho zvladol doma ma stastie.