Covid na základe domáceho testu

31. jan 2022

Čo si myslíte o tejto novej vyhláške? Konkrétne o bode prekonanej osoby. Mne povedala dr, že mi v žiadnom prípade nevystavi potvrdenie.

Kto sa bude po novom považovať za pozitívnu osobu

Za pozitívnu sa bude považovať osoba po doručení výsledkov RT-PCR, LAMP, antigénového testu, ako aj Point of care testu (PoCT) a rovnako aj osoba po domácom antigénovom teste, ktorý však musí posúdiť jej všeobecný lekár. (PoCT je podobne ako LAMP test rýchla metóda molekulárnej biológie, vykonáva sa napríklad v nemocniciach pred prijatím

luciah187
31. jan 2022

domáce testy bývajú často nesprávne, stretla som sa s tým viackrát

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balaskovae
31. jan 2022

ale ako fakt, tak domaci ag test moze ukazovat nespravne ale akonahle sa dam ag testom otestovat niekde inde uz je to ok? ved je to postavene na hlavu,

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciah187
31. jan 2022

antigen je celkovo nespolahlivy ci doma ci inde

galioska
31. jan 2022

celu pandemiu si robime doma testy dokonca aj pcr. testy su citlive nepotrebuju sa strkat aj do zaludka ako sa to robilo niekde...😼 zalezi kedy si ten test robis niekedy este nic nezachyti niekedy uz nic nezachyti preto nestaci raz tyzdenne.

autor
31. jan 2022

Veď nejde o to,či je spoľahlivý alebo nie je. Vydali také usmernenie-odbronici...tak by to dr mali dodržiavať či ako? Ja kým sa dostanem na pcr, budem už dávno negatívna a už budem aj po skončenej 5 daňovej karanténe. Nakoľko mi domáci slabne a dnes mi vyšiel uz.neg. Keďže som volala dr, doma ostať musím. Ale ,potrdneie o prekonani mi nedá. Takže, ak by som jej nevolala, normalne v karanténe byť nemusím...na jednej strane - je nespoľahlivý, nedostaneš potvrdenie, na druhej strane, musíš byť v kartatene....lebo sa naň odvolávajú

nina19833
31. jan 2022

Nevidi sa mi, ze to bude len na zaklade tych samotestov fungovat a lekari budu aj tak vyzadovat proste pcr test

autor
31. jan 2022

@nina19833 ja som napríklad bola na 2 PCR, príznaky riadne. Oba vyšli negatívne. Následne som bola na protilátky a tie mi vyšli vysoké. No ale smola, keďže PCR boli negatívne

rebeka3333
31. jan 2022

Dobrý deň aj ja by som sa chcela pripojiť a spýtať pozitívna som od stredy som našťastie bezpriznakova sestra to doniesla zo školy pcr pozitívny piatok viem že karantena konci po 5 dni po pcr čo by bolo stredu ale doma som si robila test antigen a stále pozitívny viete mi poradiť dokedy môžem byt pozitívna na teste a dokedy je človek infekcny ? Nech viem radšej ďakujem

fiffinkaa
31. jan 2022

@rebeka3333 viacero ludi písalo že test im vykazoval pozitivitu aj niekoľko týždňov...takže chaos.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luliu
31. jan 2022

Potvrdenie o prekonaní je len po PCR teste. Zle to chápeš. Domáci test stačí ako potvrdenie ochorenia len kvôli PN

seahorse27
31. jan 2022

@rebeka3333 to je asi individualne. Syn mal tyzden od objavenia sa priznakov negativny ag-test. Na 5. den mal slabulinku 2. ciarku, 7. den uz cisty test…Testovala som ho casto kvoli vlastnej zvedavosti a pekne sa dalo sledovat ako ciarka silnie (najsilnejsia 3-4 den) a potom postupne slabla az zmizla…Syn mal omikron, strednu virusovu naloz v case PCR testu, neockovany…tam zohrava ulohu vela faktorov - konkretna mutacia, virusova naloz, ne/ockovanie, stav imunitneho systemu…Po tych 5 dnoch izolacie sa preto odporuca nosit este dalsich 5 dni respirator (ak aj clovek je este infekcny, uz urcite menej)

katulienkax
31. jan 2022

Mne je smiesno jak vsetci napisu ze mame omikron ale ved ziaden test nepovie aka to je verzia virusu . Povie len ano aleno nie, to aly typ mate povie len analyza sekvenovanim

autor
31. jan 2022

@luliu toto som asi zle pochopila. A som mierne nahnevaná. Lebo, nemam žiadne príznaky a dr mi povedal, karantena 10 dní. Aj keď je už 5 dní. Skorej mi ju neukončí. Nepomôže ani neg.pcr

luliu
31. jan 2022

O karanténe a jej dĺžke rozhoduje vždy lekar

basska_b
31. jan 2022

Ale pozor, citajme pozorne... taka osoba sa bude povazovat za pozitivnu na ucely karanteny!! Nie prekonanu v zmysle OP+ a podobnych rezimov... to dostane len clovek s pozitivnym PCR. Aspon tak to chapem ja

autor
31. jan 2022

@luliu no neviem. Ak by som bola aj originál pcr teste, 5 deň som bez príznakov, tak tu karantenu ukončím. Nemusím predsa dr nahlasovať, že som pozit

luliu
31. jan 2022

Musíš, je to tvoja povinnosť a karanténu môže ukončiť len lekár

rebeka3333
31. jan 2022

@seahorse27 a tu nálož ste prosím vás ako zistili ? Robili mu slinné či normálne výter ďakujem 🙂

seahorse27
31. jan 2022

@rebeka3333 bol to klasicky ster z krku a z nosa, poslali to vo vysledkoch z labaku. Az potom prisla sprava a mail z NCZI.

loginexistuje
31. jan 2022

zle to chapes ag testy su pre ockovanych (3 davky ak ochoreju nepotrebuju potvrdenie o prekonani a pre lekara staci ag test a to preto lebo kapacity na testovanie su vytazene

katulienkax
31. jan 2022

@luliu doktor to mal úplne v paži, keď mal manžel covid ani mu len spätne nevolali ani neodpisali na mail

rebeka3333
31. jan 2022

@seahorse27 aha lebo mne prišlo len že som pozitívna nálož vírusu nie takže preto sa pýtam ďakujem