Covid - dĺžka liečby

lilizzachy
26. aug 2024

Ahojte. Ti co ste nedávno prekonali covid, ako dlho to asi trvalo? Od dnes mám covid pozitívny test a 4.9 máme ísť na dovolenku. Myslíte že už budem ok? Vďaka za odpovede 🙂

eleanor2510
26. aug 2024

@lilizzachy to je velmi individuálne. Ake mas priznaky? Aky mas celkový zdravotný stav? U nás v lete v práci bol covid, jeden kolega za tri dni nič, aj ked test bol este pozitívny, druha kolegyňa, super kondicka, športovkyňa, odpalena na dva týždne, ledva fungovala.

lilizzachy
autor
26. aug 2024

@eleanor2510 tak zatiaľ mám len sople a sem tam kašlem. Včera ma začalo škrabať v hrdle, dnes sa pridali sople a občas zakaslem. Zatiaľ som bez teploty.

lilizzachy
autor
26. aug 2024

@eleanor2510 inak som zdravá, akurát mám vrodený trombofilny stav.

anonymous87
26. aug 2024

@lilizzachy ja som mala pozitvny test 7 dni. Tiez len hrdlo, kasel, sopel. Ale kasel ma drzi este veru. Pozit som bola 15.8.🤷‍♀️

mullerova46
26. aug 2024

@lilizzachy nič s tým nemá trombofilny stav ten mám aj ja a iný priebeh vodu ako ostatní som nemala. Teplotu som mala možno 2 dní a do ďalších 2 dní som sa cítila znova celkom dobre. Tak do týždňa som bola fit úplne

pe_mi
26. aug 2024

@lilizzachy ahojte,mňa zaujíma ,či máte doma testy alebo ako viete ,že máte covid?keď máte napr.len sopel,to mňa by ani nenapadlo sa otestovať.
Povedala by som si,že mám sopel alebo kašeľ.

luccija
26. aug 2024

@pe_mi áno, testovali sme sa pri nádche ochoreli sme pár dní po sebe

lilizzachy
autor
26. aug 2024

@pe_mi keďže ráno mi nič nebolo a na obed zo mňa tiekli sople tak som si bola kúpiť test zdalo sa mi zvláštne že mám takýto stav z ničoho nič nebývam takto chorá a to som si od nástupu dcérky do škôlky užila chorôb až až 🙂

anonymous87
26. aug 2024

@pe_mi ano mala som testy. A kedze sme dosli akurat z dovolenky, tak som sa otestovala 🤷‍♀️ doma by som bola tak ci tak…ale proste ja rada viem aku mam chorobu

pe_mi
26. aug 2024

A testuje sa stále cez nos paličkami?či hrdlo sa otiera?

anonymous87
26. aug 2024

@pe_mi iba do nosa ☺️

lenka098123
26. aug 2024

@lilizzachy skús acylpirin na riedenie krvi (alebo silný zázvorový čaj ak nechceš tabletky) a za pár dní budeš fit 🙂

sisska96
26. aug 2024

Ešte existuje kovid? 😅 Inak tá chrípočka prejde do týždňa. Daj si čaj paralen, olynth do nosa, cmulacie tabletky na hrdlo

vler
26. aug 2024

@sisska96 ten rehotajuci smajlik je mimo; ano kovid stale je, momentalne na vzostupe, este stale na jeho nasledky niektori ludia zomru. A ti co sa uzdravia nebudu vsetci fit do tyzdna

sisska96
26. aug 2024

@vler ale však to je normálna chrípka

eleanor2510
26. aug 2024

@sisska96 asi ti nikto neumrel na covid, inak by si sa takto nerehotala, prajem ti, aby si to ani nikdy nezakusila

sisska96
26. aug 2024

Toľko ľudí zomrú aj na rakovinu, chrípku, infarkt a podobne

eleanor2510
26. aug 2024

@sisska96 ano, suhlasim, a aj tym das vyrehotaneho smajlika? Ze haha, rakovina, to niekoho zabilo, haha? Trochu pokory by sa ti zislo

cukroska
26. aug 2024

@lilizzachy preboha toľko ľudí chorých aj teraz v lete ,ale nepočula som nikoho žeby sa testoval ešte..

lilizzachy
autor
27. aug 2024

@cukroska no ja som to chytila fakt ani neviem kde keďže dovolenku máme ešte len pred sebou a nikde som nebola len v potravinách, tento minulý týždeň som ani nešla MHD, tak jedine tam niekde som sa musela nadýchať alebo v lekárni som ešte bola. S nikým chorým som v kontakte nebola čiže fakt neviem jedine v obchode som sa musela nakaziť

lilizzachy
autor
27. aug 2024

@cukroska možno keby sa testovali by sa to tak nešírilo každý si myslí že má soplik tak behá hore dole miesto toho aby ľudia sedeli doma.

sisska96
27. aug 2024

@cukroska Však to. A ja som kašlala 2 týždne, no hold nie je to nič dragické. Ľudia boli a aj budú stále zachrípnuté alebo prechladnuté. To je už v dnešnej dobe normálne premývanie mozgu

cukroska
27. aug 2024

@sisska96 ak to aj by bol covid uz da to berie ako nový druh chrupoky prechladnutia A človek je bez tak opatrný viac pri starších ľuďoch.