Covid cez sviatky

11. apr 2023

Dobrý deň, dnes som zistila že mám Covid. Veľmi mierne príznaky som mala od soboty ale myslela som si že je to alergia. Dnes mi vyšla taká polosilná čiara nie úplne bordová. Samozrejme cez víkend boli návštevy aj starých rodičov a mám výčitky hrozne 😭😭😭😭 môže byť že som eš te nebola nákazlivá a až teraz som alebo pri omicrone sa asi zvykne hneď zjaviť čiara že už mi to možno prechadza a najviac som bola cez sviatky? 😭😭😭 mne nič skoro nie je len ma mierne bolí hrdlo a kašlem

janinah
11. apr 2023

Nákazlivá si už bola aj cez víkend,tak hlavne tých ľudí upozorniť,aby rátali s takou možnosťou,že chytili covid.

autor
11. apr 2023

@janinah ach to ako naschvál 😢 už sa stalo už len čakať

katulienkax
11. apr 2023

a nie je to jedno aka choroba? ja som bola taka nachladena aj segra vie ze som bola chora, ziaden test som nerobila a fungovala som "normalne", teda nie navstevy ale ziadne testy

autor
11. apr 2023

@katulienkax tak covid nemali a telo hlavne staršieho človeka na to nemusí byť zvyknuté… ja som mala viackrat takže u mňa je priebeh našťastie skoro úplne v pohode

janinah
11. apr 2023

@katulienkax nie.nie je jedno aká choroba..

dzulli1980
11. apr 2023

Tak infekčná si už určite bola, čiže pravdepodobnosť, že si ich nakazila, je ... u nás sa pred takýmito rodinnými stretnutiami, pokiaľ niekto nie je fit, robí si test, traja ľudia nám odišli na COVID-19, sranda to nie je ... nie som útlocitná, ja, dcéra aj muž sme mali mierny priebeh, no v rodine máme kopu starších ľudí, ľudí s diagnózami atď. ... každopádne im to treba povedať, aby boli pripravení "kdyby něco".

vlado818
12. apr 2023

@janinah preco? Lepsi by bol covid 19…? Alebo 33

elmivelmi
12. apr 2023

no ak mate strahi cloveka,choreho netreba k nemu chodit ani s nadchou.Ako naco uz koronu riesisi?Ved uz sa to ani nezaznamenava,je to ako ine resp ochorenie.Ak ale chces byt opatrna voci vasmu starsiemu clenu rodiny tak ked mas podozrenie ze na teba lezie len nadcha ci sooel tak nevhod nikam.Lebo korona uz je slaba,ohrozit ho mozes kadecim.

anjelicek26
12. apr 2023

To je uz teraz jedno, uvidis, co bude... ja som mala na jesen covid prvy krat (doma sme to uz mali x-krat) a chora som bola jak pes, nakazila samozrejme tiez par ludi, mna nakazili neter a synovec s "alergiou" a soplom 🙄 Covid v dnesnej podobe uz nie je taky strasiak, co sa tyka priebehu, dvaj zinok, c-ko,d-ko a oddychovy kludovejsi rezim a otestovat, keby sa objavili priznaky u pribuzenstva...

janinah
12. apr 2023

@vlado818 kto chce ten pochopí...kto nechce ten vyryva....je ťažké pochopiť.ze nie je jedno čím sa nakazi starý človek.ktory zrejme už má iné chronické dg? Že aj " oslabený" covid77 pre neho môže byť smrteľná hrozba? Že post covid stavy stale existujú a sú dosť vážne.preto je dôležité vedieť či človek covid prekonal alebo to bolo obyčajne prechladnutie.?...že stále sú testy dôležité? Vysoké IQ a EQ treba toto pochopiť? Zrejme áno...

bobrina1
12. apr 2023

@katulienkax tak tvoja sestra asi nie je vo veku starych rodicov...