Covid - aktuálna situácia

detskytovar
9. aug 2022

Ahojte, chcem sa spýtať, ako to je teraz vlastne s covidom.. viem, možno blbá otázka, ale vôbec to nesledujem. O covide som vedela snáď všetko, ale odkedy som 3x očkovaná a prekonaná (omikron, vo februári), vôbec sa tým nezaoberám. Teraz ale syn išiel do zahraničia lietadlom, tak trochu zase o tom premýšľam 😀
Aký je vlastne teraz variant? Inkubačná doba, príznaky, priebeh... Klasický omikron?

tenerifka
9. aug 2022

@detskytovar teraz sa to prilis neriesi, covid je oficialne na dovolenke

shee11
9. aug 2022

@detskytovar inkubačná doba je asi 2-5 dní, priebeh väčšinou mierny, človek môže byť infekčný dlhšie, podľa najnovšej štúdie je až 1/4 ľudí infekčná ešte na 8.deň po vypuknutí príznakov. Všeobecne platí, že pokiaľ pretrváva pozit. AG test, človek je stále infektcný. Karanténa je myslím 5 dní + 5 dní respirátor, ak už nie sú príznaky 🙂

detskytovar
autor
9. aug 2022

@shee11 to som potrebovala vedieť, ďakujem 🙂 Takže podobne, ako omikron v začiatkoch.

@tenerifka 😅

kacusik69
9. aug 2022

@detskytovar v stredu ma zacalo boliet hrdlo (myslela som ze klima), test negat, stvrtok vecer slaba ciarka domaci AG, piatok rano kolajnice na AG, obj. na PCR, v sobotu pozit vysledok… teplota len piatok do 38, bolest hlavy, kasel, nadcha, unava… dnes domaci AG negativny… karantena 5 dni - aky variant, netusim… kasel a nadcha pretrvava (ale som alergik takze nadcha u mna celorocne), som neockovana, suvenir z prace

nevenka
9. aug 2022

@tenerifka u nas dovolenkuje, sa mu tu paci asi, prekonani sme boli v aprili a znova 🙈

tenerifka
9. aug 2022

@nevenka jezisi nestras, aj my sme mali v aprili, ale teda uplna pohoda, velmi lahky priebeh. Ja prichadzam kazdy deñ do styku s vela ludmi, tak sa cudujem, ze ma to znova nelaplo

gabinakk
9. aug 2022

@tenerifka tiež by som nepovedala, že je covid teraz na dovolenke 😉 lebo aj ja mam po 2x covid aj viaceri v mojom okolí

tenerifka
9. aug 2022

@gabinakk pisem to s nadsadzkou, t.j. je to rovnake, ako za posledne mesiace, ale vlady neriesia, ved kto by si kazil leto

danielahamar
9. aug 2022

Zevraj sme sa pekne premorili /posledné týždne /a 4 dávku nie je treba, minule písali 🤭😁

matabb73
10. aug 2022

@detskytovar priebeh vôbec nemusí byť mierny. My sme mali začiatkom leta. Ja som sa s post covidom trápila mesiac. Syn mal vysoké horúčky, kašeľ, skončil na antibitikách a liečil sa dva týždne. Dcéra mala tiež cez 39. Karanténa je 5 dní od nasledujúceho dňa po teste. Ďalších 5 dni treba nosiť respirátor a teda odporúčam ho nosiť, lebo ešte na ôsmy deň sme mali test pozitívny. Nám to pokazilo leto. Musela som stornovať plánovanú dovolenku.

suge
10. aug 2022

Ja som trikrát očkovaná, prekonala som 03/22, rodičia dostali kovid jeden po druhom 07/22. Bola som s nimi bez respirátoru niekoľko dní a nič, neochorela som, Ag negat. Ale s možnou reinfekciou počítam, varianty sa menia.

martinusska
11. aug 2022

@detskytovar Dcéra neockovaná,ale v marci prekonaná si doniesla covid teraz z dovolenky a za 11 dní sme postupne ochoreli celá rodina.Manžel 2 dní bolesť hlavy a slabosť,syn upchatý nos a hnačka a ja strašná bolesť hlavy a za očami,závraty,pocit na vracanie,celková slabosť,že nemôžem prejsť na WC a to mám už 5 deň.

detskytovar
autor
11. aug 2022

Ten covid tu už zrejme fakt bude stále 😕 Tak je to buď - alebo, uvidíme..

evaachesa
11. aug 2022

My sme dostali covid az teraz po 1x a aj v okolí dosť chorých. Mali sme ale vcelku ok priebeh.

detskytovar
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
detskytovar
autor
17. aug 2022

Takže syn prišiel v nedeľu, včera mu bolo blbo a teplota a dnes pozitívny AG test 🙄