Covid a zaplatený pobyt

10. dec 2023

Čo by ste urobili prosím? Máme na tri dni zaplatený pobyt plus kúpené lístky ( nemáme auto) . Dcére vo štvrtok nebolo dobre zostala doma zo školy. V piatok mala slabosť, bolela ju hlava, hrdlo, horúčka. V sobotu už okrem kašľa nič. Životaschopné. Len v sobotu robila test kde vyšiel pozitívny covid test. Teraz neviem. V pondelok sme mali odísť. Ísť či neísť?

sense
10. dec 2023

Podľa toho ako sa bude cítiť v pondelok by som sa rozhodla

madeincssr
10. dec 2023

Dnes (v nedeľu) skúste ten tyčinkový (plytký) test z nosa. Nemá kto s dcérkou zostať doma, kým sa dolieči? Či to idete len Vy dve? Nemá Vás tam kto hodiť autom, keby aj dcérka "maródovala" na izbe a aspoň Ty si si oddýchla?

autor
10. dec 2023

@sense v pondelok už o 6.00 odchádzame a dnes keď nevrátim lístky peniaze mi už nevrátia.

autor
10. dec 2023

@madeincssr nie, ideme celá rodina. 2 dospelý plus tri deti. Má aj dcéra kde ostať. Len váham, čo s ňou.

terezka1947
10. dec 2023

Kľudne ste to mohli chytiť aj vy. Takže ja by som nikde nešla. Nevieš,čo to urobí tebe-odhliadnuc,že vieš nakaziť iných. Teraz nejde o či ide,čokoľvek,keď človek nie je fit a je infekčný,mal by sedieť doma.

janinah
10. dec 2023

Urobila by som to.co mi povie zdravý rozum a svedomie.Ja by som neohrozila nedoliečenu dcéru tym.ze niekde chytí ďalšieho bacila a neohrozila by som iných ľudí tým.ze im tam donesiem covid.Peniaze nie sú všetko.

autor
10. dec 2023

@terezka1947 my sme s ňou neboli. Ona študuje inde.

terezka1947
10. dec 2023

Tak potom choďte,ona nech ostane doma.

autor
10. dec 2023

@janinah hej len mne ide o to, že sa strašne tešila a teraz je 5 dní karantena, čo končí akurát v pondelok. A zato nad tým rozmýšľam lebo vlastne od soboty je úplne fit. Ona má imunitu najlepšiu z celej rodiny. Už druhýkrát o covide ani nevie, že ho má okrem tých 2 dní.

zuzanockamt
10. dec 2023

Autorka
Karanténu už dávno zrušili,nie?

terezka1947
10. dec 2023

Karantena,nekatantena.....zdravy rozum.Keď v sobotu robila test a je pozitívny,tak kľudne môže byť pozitívna aj v pondelok. Čiže chytiite aj vy,či iní.
Neviem,vo riešiš vlastne. Bohužiaľ,také veci sa stávajú.
A keď tak počúvam,čo tie chrípky,či covidy teraz,aký majú dojazd,nechala by som ju doliečiť sa v teple,v posteli,kludivy režim pár dní.

ibrunova
10. dec 2023

Žiadna karanténa 5 dní teraz nie je.

zuzanockamt
10. dec 2023

Ja už žiadne testy veľmi dlho pri akejkoľvek chorobe nerobím. Čiže ak mi je deň - dva zle, preliečim sa, ak je to nutné ležím a hneď ako mi je dobre, tak fungujem normálne - čiže sa aj pohybujem normálne, kde potrebujem a chcem.

janinah
10. dec 2023

Autorka.prave coviduje celá dcerina rodina.1.5 r.vnucik sa trápi s horúčkami do 40 st.Mne je na grc z ľudí.ktorym " nič nie je" len sú pozitívni a infekčni a nesedia doma na zadku.Rob čo chces .ale nepýtaj dovolenie ísť od nás .

martinkatinka
10. dec 2023

Ty chces pocut, aby isla?
Ja by som dceru nechala doma, je uz asi dost velka. Neohrozovala by som inych.

oblecenie99
10. dec 2023

Keby nerobila test, ako by ste sa rozhodli?

autor
10. dec 2023

@zuzanockamt presne o toto mi ide. Že ona ostane doma a druhí to majú u titi a behajú si tak či tak. Ktovie koľko ľudí stretnem vo vlaku s covidom alebo na vianočných trhoch.

tiezjedna
10. dec 2023

@autorka ak je dnes dcére dobre, bez váhania a výčiek by som šla👍

anonymous87
10. dec 2023

Nie nesla by som, resp.chora dcera nech nejde. Vy ked ste s nou neboli, tak chodte.
Aj my sme mali ist vcera na celodenny vylet za snehom. Deti sa tesili. Starsi sa zobudil a bum sopel kasel (kovid negativny) a ani mi nenapadlo niekde ist. Kedze by sme boli vonku sice, ale niekde by sme sa isli najest…cize asi by z nas radost nemali. Maly sice reval, ale co uz… to je bohuzial zivot…

janinah
10. dec 2023

@zuzanockamt keby som to robila ja s kolegami teda netestovali by sme sa.tak ohrozime našich pacientov seniorov....teraz sa covid rozbieha ako blesk a všetci vieme prečo....aj pre sebeckosť a neohladuplnost...no.čo už.mame "slobodu".…

mk1111111111
10. dec 2023

Tak, co sa pytas, ked si vlastne rozhodnuta? Ma Ti dat niekto zvolenie, aby dcera nakazila aj inych a nic sa nedeje? Preto, to tu tak na SK vyzera. Ja chcem, tam nech vsetci aj zgegnu.

zuzanockamt
10. dec 2023

@janinah Denne som pod paľbou rôznych vírusov a baktérií už niekoľko rokov - rôzne chuťovečky. A nikoho neobviňujem zo sebeckosti.

luccija
10. dec 2023

Ja by som to zrusila

tinkavvv
10. dec 2023

Ale vsak tu v prvom rade ide o to, ze moze nakazit vas. Kazdopadne ja by som urcite nerusila a prinajhorsom isla bez nej (pises, ze sa jedna o starsie dieta). A nech si spravi v nedelu vecer test, ci je este stale infekcna. Mozno uz bude negativny.

terezka1947
10. dec 2023

Možme sa tu obviňovať koľko chceme.
Či bol covid,či boli v minulosti chrípky,či hnačky,kadečo....vždy boli ľudia typu-ja už chorý som,tak čo. A ostatní tiež nesedia chorí doma,prečo by som mal ja.
Ale nadávame,keď ochoriete my.
Čiže trošku empatie a trošku zdravého rozumu.
Keby nebol covid,ale chrípka,tiež by sme sa trepali nedoliečení?jasné,že áno.
Mne je jedno,čo robia iní,iných nezmením.
Ale ja to robiť nebudem. Keď viem,že som chorá,nepôjdem ohrozovať iných. Je jedno covid,necovid.

terezka1947
10. dec 2023

@zuzanockamt je rozdiel ohrozovať,či byť ohrozovaný z nevedomosti alebo zo sebeckosti.

ibrunova
10. dec 2023

Chceš povedať, že ostala trčať chorá niekde na intráku s zajtra sa ku vám pripojí?

martinkatinka
10. dec 2023

To je taka vyhovorka, ze vsak druhy by siel....

autor
10. dec 2023

@ibrunova nie je na intráku. Býva u otca v meste kde študuje..

maranco
10. dec 2023

Nedá sa, že vrátiš len jeden lístok a nepôjdete piati ale štyria. Dcéra sa dolieči u otca a neprepadne vám zaplatený pobyt.