Covid a strata čuchu

angela85
6. dec 2020

Dobrý deň, prekonal niekto koronu so stratou čuchu. Ako dlho vám to trvalo. Ďakujem

janulka2805
6. dec 2020

@angela85 ahoj, áno ja som mala aj stratu čuchu aj chuti a prešlo to po nejakých 4 dňoch 😊

luulinkaa
6. dec 2020

Ja som nemala čuch asi 2 tyzdne😁 asi u každého inak

janulka2805
6. dec 2020

No tak každí to má veru asi inak 🙂 ja aj s mužom len také 4 dni.... No a niekoho to teda asi dlhšie drží...

diaalex
6. dec 2020

@angela85 krstnému to trvalo 4 dni 🙂

angela85
autor
6. dec 2020

@luulinkaa
@janulka2805 ja viem že každý inak, ja to mám 3. Deň . Už sa vpodatate cítim dobre. Len ráno ma boleli kríze a bedrové kĺby. A cítim len sladkú,slanú a kyslú chuť. Ale či to je mäso alebo chleba by som asi podľa chuti ani nerozoznala. Celý deň mi to nevadí,iba keď musím variť. Chcem sa spýtať. Ťa strata čuchu sa považuje za infekčný prejav choroby. Alebo keď mi posledné tri dni pred koncom 10 daňovej karantény nič nebude a budem mať iba stratu čuchu,tak ešte stále musím byť v karanténe?

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
6. dec 2020

@angela85 ak budešmať stále príznaky urobia ti PCR test...ty už môžeš yť negatívna ale niektoré príznaky môžu trvať aj mesiace - napr. tá strata čuchu, či kašel alebo únava.....je to rovnako individuálne ako te že každý môže mať uplne iný priebeh a s inými príznakmi....

mimer
6. dec 2020

Ja nemam cuch od 29.10. tramtadadaaaaa 😂 chut uz skoro vsetko

angela85
autor
6. dec 2020

@mogaa myslite aj pri strate čuchu pôjdem na pretestovanie?

mogaa
6. dec 2020

@angela85 o tom rozhoduje daný hygienik ....u sestry jej volal a poslal list kedy jej končí karanténa a má byť ukončená PN.....

mogaa
6. dec 2020

@angela85 ale ak je tam len strata čuchu a iné príznaky nebudú, tak asi sa karanténa normálne skončí, všeobecná lekárka už vie kedy môže ukončiť PN....

akvi
6. dec 2020

@angela85 mam dvoch kamarátov bezpriznakovych. Mali pozitívny antigenovy test, jeden stratil cuch a chut, ale nic ine mu nebolo. Mali ostat 10 dni v karanténe a potom v pohode do prace. Bezpriznakovym nerobia žiadne testy. Je to zbytočné. PCR ko moze vyjsť pozitivne aj po 3mesiacoch od prekonania choroby, takze nema žiadnu vypovednu hodnotu. Podľa najnovšej štúdie je človek bezinfekcny najneskôr na 9 den od prvych príznakov. Preto ta 10 dnova karanténa uplne postacuje.

angela85
autor
6. dec 2020

@akvi ja som mala aj iné príznaky,ale už je to šiesty deň choroby a dnes už iba bolesť krížov a kĺbov,ale vpohode som si povysavala. A teraz som skúšala pixlu s kávou a veľmi,ale že veľmi jemne som tu kávu cítila,tak sa vytesujem tak hádam zajtra bude už aj cuch

angela85
autor
6. dec 2020

@akvi tak hádam doma len do konca budúceho tyzdna

angela85
autor
6. dec 2020

@mogaa zajtra budem volať k dr kvôli pozitivite,tak ešte dotiahne veci okolo PN muža a deti. Doma sme od štvrtka poobede a test som mala v piatok poobede ale chorá som z noci z pondelka na utorok

martina671992
6. dec 2020

Karantenu som koncila 9.11. Cuch a ani chut sa mi este poriadne nevratili max tak na 50% velmi pomaly sa to zlepsuje

majamat
6. dec 2020

na zaciatku som ala cuch uz trosku skresleny, mala som pocit, ze necitim vone vyrazne, potom uplna strata asi od 5-6dna priznakov a po par dnoch vyrazne zlepsenie. no mam pocit, ze uplne setko necitim, hoci je to uz nieco cez mesiac od prvych priznakov.
chut tiez najskor iba zmenena, najhorsie boli asi 2 dni, ale sladke,c i slane som citila. no necitila som tie speci chute, ako napr, kavu. mala som pocit, ze pijem sladku vodu.

majamat
6. dec 2020

@angela85 pretestovanie je zbytocne a zavazdajuce, lebo mnoho ludi si mysli, ze ak ti vyjde pozitivita, tak musis byt stale v karantene. no pozitivita moze vyjst kliudne aj 3m od zacatia prvych priznakov, lebo dychacie cesty sa mozu cistit od mrtvych virusov.

majamat
6. dec 2020

@angela85 no mozno sa ti uz bude vracat cuch, ja som to tiez tak mala, ze najskor jemna vona a potom sa to uz zlepsovalo.
a teda v karantene by si mala byt aj tak od pozitivneho testu, cize od piatku 10dni..

angela85
autor
6. dec 2020

@majamat veď tak aj sme. Plus ten štvrtok,to som bola pre syna hneď o 10 ako som sa dozvedela pozitívny výsledok osoby s ktorou som bola v kontakte. Zajtra budem znovu volať doktorom kvôli vybavivackam. To bude zas zaujímavé.aj to že ukončenie vychádza na nedeľu. A do školy tiež potrebuje syn nejaký papier. Mužovi vybaviť on kvôli karanténe. Atd

ivetafer
6. dec 2020

@angela85 ahoj ja mam prave coronu a uplne som stratila cuch a chut

dominka63
6. dec 2020

@angela85 oco má mesiac už bez chucu

dominka63
6. dec 2020

Cuchu

dajana1983
6. dec 2020

@angela85 aj ja som to riešila cca 2 týždne nazad ..prvý príznak bol mierna strata cuchu a chuti a únava,po dvoch dňoch som sa cítila ok a na tretí som zmysly stratila úplne...už to bude myslím 14 dní a vracia sa to do normálu ,komické však je že káva mi chutí ale nevonia mi zatim🙈nakoľko som na materskej tak som ja testoch nebola,moja lekárka povedala že nech ani nechodím,iné by boli keby som už samu seba nezvládala ale takto len pridám číslo do štatistiky a aj tak mi nič predpísať nemôže...Vraj infekcní sme prvých 7 dní,potom sú to už dôsledky dozvuky covidu-virusu,hoc majú ľudia teploty aj napr.po 10dnoch,myslia si,že sú infekčný,závisí to od imunity a pridružených chorôb ..test by vraj vyšiel pozitívne ale už vírus nesíris .Našťastie moje malé to odomňa nedostalo...tak držím palce

majamat
6. dec 2020

@angela85 mm ma mat karantennu PN, ty tiez a dieta, neviem ako u vas, u nas moze dat rodic ospravedlnenku na 5dni,a le vam to asi vyjde viac, tak cez dr, ale pediatricke len zavolaj, pre potvrdenie si musis prist az po karantene.

majamat
6. dec 2020

@angela85 no ty si v karantene od svojoho pozitivneho vysledku. teda ak som to spravne pochopila, ze ty si mala vysledok v piatok a mm mal v stvrtok? teda malo by to byt od absolvovania testu, lebo vysledok niekedy pride neskoro. blbe je, ze napr. svagor bol tusim v stredu na teste, je pozit, sestre sa zacali priznaky o 3 dni neskor, v stredu ich uz mala a musi cakat do pondelka. ak bude pozit. co zrejme bude, tak bude mat odvedy karantenu 10dni.

mirka2405
6. dec 2020

@angela85 ..cca mesiac

tamaee
7. dec 2020

Ja som mala covid so stratou cuchu 3 týždne bohužiaľ 😕

mez
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mez
7. dec 2020

@miriam11
Skús pozrieť Benfogamma 300-je to vit., beriem ju 1 denne a pomaly sa to zlepšuje. Po strate chuti a čuchu prišli úplne pomiešané chute. Voda mi chuti ako by som do nej dala sladidlo, káva mi neskutočne smrdí a to som kávičkárka......vôbec som nemohla jesť. Lekár už nevedel čo so mnou. Upravuje sa to, zatiaľ slané cítim veľmi intenzívne ,kyslú chuť necítim..... Pozit.testovaná som bola 13.11