Covid a starší ľudia

14. dec 2021

Dnes som sa dozvedela, že moji starí rodičia sú pozitívni.
Očkovať sa po konzultácii s doktorkou, ktorá sa nevyjadrila jasne či je to dobrý nápad vzhľadom na ich zdravotný stav, nedali
Je tu prosím niekto , kto ma skúsenosť a rodičia alebo prarodičia mali ľahký priebeh vzhľadom k veku a diagnózam ?
mám obavy , či to zvládnu
zatiaľ nemajú ani jeden príznak
pozitívni sú po domácom testovaní , ale žijú v spoločnej domácnosti s pozitívnymi

nerya
14. dec 2021

Moja babka a dedko, neockovani, 81 a 79 roční, bez príznakov, zvládli v pohode, naopak 27 ročná švagriná mala veľmi zly, ale zvládla doma 🤷

h2
14. dec 2021

Mama jednej mojej známej mala kovid približne pred rokom, čiže ešte pred očkovaním. Mala cca 84-85 rokov a bola onkologická pacientka, v dosť pokročilom štádiu. Kovid prekonala bez problémov a zomrela až teraz, pred pár mesiacmi, na tú rakovinu.

simsalabim
14. dec 2021

Moja teta 84 rocna to este v 1. vlne zvladla, hoci bola pri nej niekolkokrat sanitka, prevoz vzdy odmietla. Bratranec, 53 rocny, zdravy, fit, zomrel. Kolegynin sused, 65 rocny, 3 mesiace v nemocnici, uz je doma, ale vsetko sa uci, vratane chodze a samoobsluznych cinnosti. Vsetci neockovani, teta a bratranec ochoreli v case, ked sa este neockovalo. Covid je nevyspytatelny.

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkamotka
14. dec 2021

Otec 63 bez problémov zvladol doma. Mamina 61r skoncila v nemocke so zapalom pluc

nwnw
14. dec 2021

82 r s chirym srdcom q vysokym tlakom teta sice tazsi priebeh aj v nemocke bola ale dala to. Druha teta 70r zdrava umrela. Dalsia 70+ bezpriznakova. Tieto boli neockovane. Ockovany ujo 2 tyzdne v nemocnici 🤷. Fakt individualne.

duratlicka
14. dec 2021

Suseda, vyše 90 ročná mala dva dni horúčku a inak nič a jej dcéra zápal pľúc, všetko možné. Babička ale po pár mesiacoch od covidu dostala hrozný pásový opar. Ale aj z toho sa dostala. Darmo, stari ludia nemajú takú zničenú imunitu, ako my.

jojo66
19. dec 2021

@evkamotka aj moja žena 58 zápal pľúc v nemocnici 6 deň kyslík teraz nejaké hadičky v nose,raz horšie raz lepšie i infúzky.Dúfam že sa to zlepší.Atvoja mamina ako to zvládla už je dobre a čo dostávala v nemocnici?

luccija
19. dec 2021

Susedia obaja 85 r trocha teplota, ale žiadne problemy

luccija
19. dec 2021

Možno by bolo dobré u obvodnej vybaviť tie protilátky čo počúvam výborne pomahaju pýtaj sa na to

jojo66
19. dec 2021

Ale je stále v nemocnici tak asi jej tam nejaké protilátky dávajú

vanda323
19. dec 2021

Moja babka 84 a dedko 87 v pohode . Zvládli to.

iwesska
19. dec 2021

Moji svokrovci. Obaja 70r. a mali to ako chripku. Taky normalny priebeh. Ale neliecia sa inak na nic. Zaockovat sa nechceli,ze su aj tak len sami a na zahrade,nikam nechodia. Nakazili sa od svagriny,co ich prisla pozriet.

iwesska
19. dec 2021

@duratlicka Skor je to o tom,ze stari ludia nemaju taku reaktivnu imunitu uz. Preto nemusi nastat cytokinova burka,ktora naopak hrozi u silnej imunity . Paradox,ale vsimam si to aj v okoli.

scila
19. dec 2021

Naši známi presne pred rokom- pani 73 rokov, tá kašlala hrozne, užívala ATB ale zvládla to a jej muž, 79 rokov tomu nič nebolo. Držím palce.

evkamotka
20. dec 2021

@jojo66 zvladla to. Bola na infekcnom na kramaroch tyzden. Mala remdesivir, kyslik, atb, kortikoidy, vitaminy. Ten kyslik musela mat v nemocnici nepretrzite, kym saturacia nebola v poriadku aj bez neho. Potom bola este doma 2m na pn, no sama dodatocne povedala, ze to bolo unahlene. Doma sa citila dobre, no pracovne tempo bolo na nu este vela, bola z toho velmi vycerpana (dovtedy nebyvala). Po 2 mesiacoch sla znova na pn.
A este upozornim, ze si chcela vybavit liecenie, no plucny ho predpise max 6 mesiacov od covidu. Lenze ona sa kvoli dlhym cakackam dostala k plucnemu po 7m, liecenie jej tym padom odmietli predpisat :(.

autor
24. dec 2021

@scila tak my už mame bohužiaľ inú skúsenost. naša babi nám dva dni pred vianocami odišla 😞

scila
25. dec 2021

tak to mi je ľúto 😢. Úprimnú sústrasť.