Covid a potreba ísť do lekárne

nikuskaakolarova
14. dec 2021

Ahojte prosím vás ako je to keď som pozitívna a potrebujem ísť kúpiť lieky pre mňa a aj deti. 3 deň mám covid aj s priateľom a aj deti lebo mi zvracali len nemám nikoho kto by nám kúpil lieky môžem zbehnúť ja alebo nie a ešte čo najlepšie zaberá na horúčku kašeľ a zvracanie u detí a aj pre nich nejaké vitamíny ? Ďakujem za odpovede

vanda323
14. dec 2021

@nikuskaakolarova Ak Vám nemá kto ísť, môžeš ísť aj ty! , Ale šup šup a skóre uzdravenie Prajem

3009
14. dec 2021

@nikuskaakolarova zavolaj do najbližšej lekárne či nerobia donášku domov u nás je to bežné a zadarmo.

evitka83
14. dec 2021

@nikuskaakolarova niektore lekarne robia donasku, alebo vydavaju cez okienko, ked im zavolate

basska_b
14. dec 2021

Alebo pilulka.sk, na druhy deň je to doma a dá sa napísať, že ste v karanténe a len to nechá pred dverami

ddaassuullaa
14. dec 2021

Moja znama (lekarnicka), ktora takto od ohladuplnych pozitivcov schytala covid a marodila.5 mesiacov by sa ti podakovala. Su e-lekarne a je ich mrte, naozaj ma niekto potrebu sa ist trajdat do lekarne. Alebo taxisluzba. Sused..kolega. znamy. Rodina.

jana_eyre_2
14. dec 2021

Ak nemáte nikoho kto by šiel, tak určite aj ty môžeš, hlavne mať respirator a nezdrzuj sa..
Na zvracanie bohužiaľ neviem či niečo existuje, ale čo určite treba sú vit.B, C, D, probiotiká, od teploty paracetamol.. niečo na suchý kašeľ a niečo na vykasliavanie.. sprej do nosa, aj fenistil na odpuch sliznice.. najlepšie sa ozvať doktorke ktorá by mala rozhodnúť, môjmu najmladsiemu na kovid predpísali aj isoprinosin lebo ma zlú imunitu a asi astmu , ja ho beriem tiež, lebo mi bolo dosť zle.. ostatné pozitívne deti to nedostali predpísané.. takže určite do lekárne zbehnite, ale ozvi sa dr.. skóre uzdravenie..

oli18
14. dec 2021

@nikuskaakolarova To kde žiješ, v lese, že nemáš nikoho, kto ti pred dvere donesie lieky? Veď teraz funguje eRecept, teda predpis liekov cez telefón. Otvor mobil a volaj za radom, neverím, že nejaká kamarátka ti nedonesie nákup pred dvere. Z bytu nevychádzaj, o to viac, ak bývaš v bytovke, lebo zanecháš za sebou stopu a ľudia sa nakazia. Ani do lekárne nechoď, tam si tiež nemôžu dovoliť byť v karanténe, lebo v malých lekárňach majú po dvoch zamestnancoch. To môžu rovno zavrieť. Máš hlavu a si dospelá, tak trocha porozmýšľaj . Skoré uzdravenie.

nikuskaakolarova
autor
14. dec 2021

@oli18 moja pekná predstav si že nemám nikoho blízko mňa bývam na ranči kde sú na okolo len polia a som 10 km od mesta keď nevies tak radšej nekomentuj nie som zvedavá na tvoje "múdre reči" ✌️

nikuskaakolarova
autor
14. dec 2021

@jana_eyre_2 ďakujem pekne

dievcacitajucelist
14. dec 2021

@nikuskaakolarova tak pokiaľ môže POZITÍVNY očkovaný chodiť do práce medzi ostatných na 8 hodín aj viac, tak ty môžeš ísť na polhodinu do lekárne

asocial
14. dec 2021

@nikuskaakolarova neverim, ze neexistuje clovek, co by ti to nepriniesol. Predpokladam, ze sa vyberies do lekarne aj do obchodu. Z mojho pohladu totalne sebecke a nezodpovedne.

nikuskaakolarova
autor
14. dec 2021

Tu sa človek nemôže nič opýtať vždy sa nájdu mudrlantky ktoré začnú hneď urážať bože 🤦‍♀️ a všetkým ostatným ktoré mi dali normálnu odpoveď ďakujem vám lieky si teda objednám ak to tak funguje

phiby83
14. dec 2021

@nikuskaakolarova môžeš len ich na to upozorni, minule som bola so synom v lekárni teda sme čakali vonku a lekárnicka nás upozornila že majú dnu pani s covidom, tiež bola pre lieky všetko po nej utierali

ukulela
14. dec 2021

@ddaassuullaa vies, len su ludia na dedinach, spolahmut sa na kuriera sa neda vzdy .... ked clovek ohlasi, ze je pozitivny, nemal by byt probkem podat cez okienko. Tiez neviem, ako je to s liekmi na predpis a objednanim cez net. Ja by som to riesila telefonatom do lekarne a prosbou cez okienko.

ddaassuullaa
14. dec 2021

@ukulela ano, aj telefonat do lekarne je riesenie, ked ostatne moznosti stroskotaju. Alebo kludne aj prve, ak je ochota zo strany lekarne. Cokolvek je lepsie ako ist tam.na drzovku.

lulu2014
14. dec 2021

@nikuskaakolarova proti vracanie je Degan len je na predpis. Inak dietu a nezatazujte organizmus tazkymi jedlami avela tekutin. Teplotu Nurofen,Paralen, Panadol…
Vitaminy. C, D3, Zinok, sirup Rinimun
Vyssie davky si davajte.
Vy dospelaci si davajte napr.Anopirin alebo Aspirin protect alebo acyplirin(nieco na riedenie krvi)
Idealne este Isoprinosine alebo nahrada Inomed .
A akbude horsie potom treba aj Atb ….
Zavolajte do lekarne nech vam to pripravia co potrebujete pridete zaplatite sup domenko.alebo teda cez internet.lekaren.
Drzim palce a skore uzdravenie.

dajana555
14. dec 2021

@dievcacitajucelist pozitívny očkovaný musí byť v karanténe

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
14. dec 2021

@ddaassuullaa v druhej vlne pozitivni s pozehnanim vlady chodili do supermarketov, spominas si?
a na margo tvojej znamej v lekarni. to sa ako dokazala nakazit, ked ma na tvari respirator a pred sebou plexisklo? to co za virusovu naloz napriek ochrannym prostriedkom dostala, ked bola 5 mes.mimo? a mimochodom, ten kto ju nakazil bol zarucene jediny pozitivny, kto pocas 3 vln covidu bol v tej lekarni? myslim, ze tomu nikto neuveri...

matkahelka
14. dec 2021

@nikuskaakolarova urcite to nie je uplne idealne riesenie, ale ak nemas na vyber, chod. zavolaj vsak vopred do lekarne, ci pozadovane lieky maju a informuj ich o pozitivite.

jana_eyre_2
14. dec 2021

Mne je záhadou jedno.. prečo sú odpovede ohľadom kovidu vždy ladené do útoku... Nelezie vám už na nervy sa furt hádať v každej téme?

Niekedy sú ozaj ľudia čo nemajú inú možnosť, len rýchlo skočiť si pre lieky aj pozitívni, netreba ich hneď odsudzovať akoby išli všetkých naschvál nakaziť... Mne ponúklo pomoc asi 10ludi, to je úžasné.. ale nie každý má okolo toľko ochotných ľudí.. hlavne keď polovica reaguje podráždené ako tu na koniku ani sa nečudujem že človek sa radšej na seba spoľahne..

lasona
14. dec 2021

@dajana555 moja doktorka mi povedala že pokiaľ nemá príznak a je iba pozitívny nemusí byť v karantene🤷tak ja už neviem , furt inak pocujem

ddaassuullaa
14. dec 2021

@matkahelka zial ano, spominam🤦‍♀️ ta nakazena pani uviedla, ze ma astmu, ci si moze zlozit rusko. A poziadala o vodu, zacala sa dusit. Respi este neboli povinne. Vysla spoza prepazky, posadila ju ku stoliku, priniesla cerstvu vodu. Pani zacala stracat vedomie, ako jej pomahala, strhla jej rusko. Zavolala zachranku...a pani sa priznala, ze je pozitivna.

ddaassuullaa
14. dec 2021

@fidka79 na toto ti nic slusne nenapisem, az ked sa ty po...? To si myslela?🤦‍♀️

damaja1
14. dec 2021

@nikuskaakolarova na zvracanie su dobre kosti ( ruz.pilulka ale asi na predpis ) ,,ja by som zavolala do lekarne ,, aby pripravili co potrebujete a urcite vam podaju ,,, preboha veď sme ludia ,,, to tu uz niekto chce ,,, aby sme asi pomreli bez povšimnutia … ved si date respirator ,,, pri kratkom chranenom kontakte nenakazite nikoho prajem skore uzdravenie ,,, mam to prave za sebou

simca06022011
14. dec 2021

zavolaj lekarke nech ti povie presne co mas nakupit. A co sa tyka lekarne, daj si respirator poriadne, dodrzuj odstup, dezinfekcai a zaplat kartou.
Da sa objednat aj online, ale ja som za posledne 2 roky nikdy nemala dorucenie z online lekarne do druheho dna. Na jar som na pilulku cakala skoro tyzden, este z inej som objednavala a tam to bolo cca 3dni (neveim aky nazov). Niektore maju online shop a vyzdvihnutie v lekarni, ale to tiez nie je ono.
Pripadne skus zavolat do lekarne priamo, a nech ti to pripravia a iba zaplatis a budes tam dve minuty🙂 a vedia to aj cez okienko vydat. Je viac moznosti, v kazdom pripade, do lekarne ist mozes.

weggie
14. dec 2021

@vanda323 pockaj, takze radis jej, aby isla nakazit lekarnicky?

simca06022011
14. dec 2021

@ddaassuullaa no tak to je radost, takato retardovana zena.. fakt. Ja mam dost niekedy co sa stava... chuda lekarnicka. Inak poviem ti tak, ze aj lekar ked sa daco deje kolkokrat stoji 2x od pacienta a neriesi, v prvom rade hladi na seba a co sa tyka kovidu, asi budu musiet ludia rovnako mysliet hlavne na svoje zdravie.

simca06022011
14. dec 2021

@weggie za par minut v lekarni, kde este maju teraz aj ochranne skla a vsetci nosia respiratory, nikoho nenakazi

nikuskaakolarova
autor
14. dec 2021

@damaja1 ďakujem veľmi pekne za odpoveď ja sa už bojím niečo opýtať tu lebo hneď urážajú nikde som nebola prišla som sa len opýtať pretože neviem ako to funguje a hneď sa do mňa henté dve vyššie pustili🤦‍♀️musia mať strasne nudný život