Covid a posilnenie imunity

1. jan 2021

Tie, ktore ste ho prekonali dostali ste od lekarky rady ako posilnit imunitu?liekmi, doporucili Vam vitaminy, mineraly, betaglukany?Boli ste odoslane na imunologiu ci u nas sa da zapis do karty a zivot ide dalej?Momentalne som 13 den chora priznaky som mala iba strata cuchu a plny nos ziadna teplota nic, ale ja nevladzem:(uvarim obed zo vsetkych sil a cele dni len lezim, mam pocit tazkeho tela a nemam silu vobec si neviem predstavit ist do prace .Kamaratka zijuca v zahranici mi pisala, ze dostavala od imunologicky po Covide liecbu na podporu, lebo telo je oslabene a skoli ho prva chripka, ci streptokok.Tak som chcela vediet co ste si kupili, ako ste sa citili, ci Vam zostali dlhodobo nejake problemy po prekonani virusu?

podporu imunity, lebo

pininka1
1. jan 2021

Mne hned povedala co si mame kupit,ze je to naj na imunitu,lebo to obsahuje vsetko. Raz denne jedna flasticka. Arko defens sa to vola.

katik999
1. jan 2021

hlavne vitaminy C a D doplnat, magnezium, selen

katik999
1. jan 2021
roxanna
1. jan 2021

Ahoj, ja sa tiež trápim už od 19.12. Ja som mala v kuse 11 dni horúčky, okrem toho bolesti žalúdka a hnačky, teraz mám bolesti hlavy, závraty, kašeľ, dýchavičnosť, je to úplne hrozne, tiež nič nevládzem, stáť len chvíľu, sedieť na stoličke len chvilu, hneď hrozna únava.
Čuch a chuť som nestratila.
Z lekárky som sklamaná, nič poriadne mi neporadila,
Iba Kalobu, to som si kúpila, beriem 3 tabletky denne. Ďalej som si kúpila hubu reishi na imunitu, beriem vysokú dávku vitamínu C, D so zinkom.
Čaje zázvorový, rakytnikovy, ale už sa mi to uplne protivi.
Chcela som, aby mi lekárka predpísala isoprinosine, to som dostala odporúčania z viacerých strán, ale vraj to predpisuje iba imunolog.

roxanna
1. jan 2021

@pininka1 to vyzerá dobre, to si tiež kupim

mogaa
1. jan 2021

Nie, na Slovensku sa po prekonaní Covidu nechodí k imunológovi, takže záleží na tebe ako začneš imunitu podporovať....ale za mňa presne to čo si napísala - betaglukány, C-čko, D-čko, zinok....účinok všetkého sa prejaví až po minimálne 3mesiacoch, neexistuje žiadny zázračný prípravok že ho začneš užívať a nič nechytíš....samozrejme v rámci možností pohyb na čertvom vzduchu a využiť ked je vonku slniečko.......prípravky na podporu imunity od imuologičky majú význam len pri slabej bunkovej imunite, sú to chemické lieky, rovnkaú službu ti urobia tie betaglukány vo vyšších dávkach(nie 100mg)a kvalitné vitamíny.....osobne nedám dopustiť na Geriavit alebo Bio-Selén+Zinok(v ňom j selén, zinok,A,C,E,B6)od Pharma Nord Denmark.....ja ich striedam lebo v Geriavite je všetko, to je švajčiarsky výrobok....z betaglukánov beriem toto
https://www.pilulka.sk/beta-glucan-240-30-cps?g... a je aj 500mg ten sa odporúča napr.pri onkopacientoch

autor
1. jan 2021

@mogaa kolko beries betaglukanu?Ja beriem dlhodobo zinkorot, c vitamin, decko tak nejak sa nadejam, ze aj preto som dobre znasala Covid a to robim denne s vela ludmi a detmi.

autor
1. jan 2021

@pininka1 ja som clovek pochybovacny🙂s

autor
1. jan 2021

@pininka1 som si to pozerala je tam zalostne malo zinku iba 5 mg zinkorot ma 25 mg, aj decka je malo, ja neuznavam tieto kombinovane pripravky su to obycajne probiotika a k tomu za mak ostatneho.Ale pre niekoho fajn netreba si davat kazdy den, uzasna reklama len ja uz pozeram aj na odporucany denny prijem.Ale dakujem!vzdy lepsie ako nic

autor
1. jan 2021

@mogaa ved toto, ze nikto nezistuje celkovu a bunkovu imunitu u imunologa a ake mal virus nasledky.Niekde som citala, ze kto mal lahky priebeh ani protilatky nema vysoke.

autor
1. jan 2021

@roxanna velmi drzim palce teploty velmi vycerpaju moj sef po 2 m nie je fit aj mu lekar povedal, ze su ludia, ktori uz nikdy nebudu v takej fyz.kondicii ako pred ochorenim nemal zapal pluc aj tak ma pocit dusnosti a unavy stale sa citi ako polochory

pininka1
1. jan 2021

Ja som to dovtedy nepoznala, a moja lekarka je typ, ktory nedava somariny, nikdy ma nenahovara na ziadne vyzivove doplnky a pod, tak s tym ma zjavne dobre skusenosti. Samozrejme ze nic na svete nepomoze kazdemu a covid je urcite o imunite. Muz mal, slabucky priebeh, boli sme vsetci doma, nijako sme sa neizolovali a nikto iny to nedostal. Dve kolegyne v praci mali, bola som s nimi v kontakte minimalne dve hodiny v kuse a nic.

uhnakova
1. jan 2021

po kazdej tazsej virusovej chorobe je imunita na nejaky ten mesiac v keli. Odtrpeli sme si cela rodina za jednu sezonu tri chripky (naozajstne, nie len nadcha s teplotou) a potom minimalne dalsieho pol roka sme sa davali do kopy. Urcite aj po covide to tak bude, hlavne ak sa citis slaba. Mne aj detom sa najviac osvedcili betaglukany plus vysoke davky C vitaminu, treba uzivat aspon 3 mesiace.

miska569
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karima512
6. sep 2023

ja beriem od zaciatku covidu d cko, a nebola som chora, kupujem od sunday natural a tie hodnoty striedam raz kupim mensie raz vyssie