Covid a PCR test

13. aug 2022

Dobrý večer prajem,
Včera som si robila test, som pozitívna na pohotovosti mi nechceli predpísať lieky.
( známemu predpísal lieky lekar keď nemal ani teplotu ani poriadne priznaky)
Chcela som sa objednať aj na PCR test, len potrebujem vraj výmenný lístok, moja lekárka ma dovolenku myslíte že po telefonáte mi dá výmenný lístok aj zastupujúci lekar ?

Ešte by ma zaujímalo aj keď viem že je to individuálne po koľkých dňoch vám začali ustupovať priznaky.
Ďakujem.

nevenka
13. aug 2022

Som tehotna, s rizikovou diagnozou, neockovana, druhy raz prekonavam covid. Ziadne lieky som si ako tehotna nemohla davat, dala som si v najhorsom 2 ks Paralen a sirup od kasla s islandskym lisajnikom, C vitamin, D vitamin, kozie kolostrum a tehotenake vitaminy ako obvykle. Ake lieky potrebujes na predpis? Ak antibiotika, tak tie sa davaju pri tazsich pripadoch, aj to nie kazdemu treba. Mozno este Isoprinosine, ak mas problem s imunitou. Ten som brala pri prvom covide, teraz som ani to nemohla a preslo to za rovnaku dobu. A PCR test naco potrebujes?

A k otazke, 2 dni mi bolo na umretie, dalsie 2 som uz musela zachranovat 19 mesacne dieta v horuckach, po tyzdni uz mam len trochu kasel a huhnavy nos, unavu a vyssi pulz.

luliu
13. aug 2022

Je to vírus, lieky nepotrebuješ, keď nemáš zlý priebeh, rovnako nepotrebuješ PCR test

elviku11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nevenka
13. aug 2022

@elviku11 ja som sa na to uz vykaslala, potvrdenie mam z aprila este, ze som prekonala, teraz druhy raz a naozaj nemienim platit za PCR test. Vsade sa rusia obmedzenia, nikde nikto nechce potvrdenie o ockovani, prekonani. My sme napriklad prekonali v aprili, teraz po 3 mesiacoch znova, naco mi je potvrdenie o prekonani, ked to mozes dostat tak ci tak hocikedy. Nechrani to cloveka samotneho ani okolie...Uz v tom zmysel fakt nevidim...🤔

luliu
13. aug 2022

@elviku11 niekto vyžaduje nejaké potvrdenie? Potvrdenie už nemá žiaden zmysel, nakoľko nové varianty sú také, že ti nezarucuju "imunitu" na 6 mesiacov. Čo platilo, už neplatí....

renab
13. aug 2022

@elviku11 v spravach davali, ze potvrdenie nebude treba, nebudu ziadne obmedzenia. S Covidom sa musime naucit zit.
Lekar ti vymenny listok na PCR dat nemusi. Nedavaju ho automaticky, hoci niektore lieky na Covid ti bez pozitivneho PCR testu nemoze predpisat.

autor
13. aug 2022

@elviku11 presne tak ako píšeš... 🙂
potvrdenie sa mi môže zísť, nevieme nikto ci náhodou zachviľu zas nebudú nejaké opatrenia, som 2x očkovaná a co ak za mesiac budú nejaké opatrenia ? Ako im dokážem ze som prekonaná?..
A ja mam okrem toho iné zdravotné aj problémy zato sa pýtam na tie lieky, napríklad teraz par minút dozadu mi prišlo tak ťažko ako keby mi niekdo sedí na pľúcach

luliu
13. aug 2022

Môžeš si to zaplatiť 😉

autor
13. aug 2022

@luliu a prečo by som si to platila keď mam covid a môže mi dat výmenný lístok lekar ? Moja otázka znela ci aj lekár ktorý zastupuje mi môže dať výmenný lístok.

renab
13. aug 2022

Jasne, ze ti ho moze dat aj zastupujuci lekar. Ludom nad 60 rokov a s pridruzenymi diagnozami ho davaju automaticky. Ostatnym podla stavu.

luliu
13. aug 2022

Lebo lekári nedávajú výmenný lístok len preto, že chce niekto potvrdenie, treba dôvod, vážny stav a pod.

e1i
13. aug 2022

Sestre zastupujuci odmietol dať

m_
13. aug 2022

Mne odmietla dr dať výmenný lístok na pcr... Naťahovala som sa s ňou nedala... Dúfam že ak budem potrebovať potvrdenie o prekonaní tak aspoň to mi dá lebo ak nie budem fakt zlá...

luliu
13. aug 2022

@m_ potvrdenie od lekára sa nikdy neuznavalo 😉

autor
13. aug 2022

@luliu tak ja viem ze ho mam podľa antigenoveho, ale mam ja aj iné závažné ochorenia som z rizikovej skupiny tak uvidíme, ale samozrejme že pcr chcem aj preto aby som pokiaľ by zasa išli z opatreniami mala aspoň to prekonaná, lebo po prekonaní sa nemôže človek očkovať tuším 3 mesiace. 🙂

m_
13. aug 2022

@luliu tak ma budú nútiť do ďalšej dávky alebo do pravidelného testovania aby som mohla chodiť do práce?... Akože to je fakt super... Človek zodpovedný zaočkovany aj tak to dostane odtrpi s celou rodinou a nakoniec mi to je aj tak nanič...

nina255
13. aug 2022

Lekari teraz davaju vymenne listky na PCR len vynimocne, maju to “zakazane”…

luliu
13. aug 2022

@m_ podľa mňa žiadne potvrdenia nebude treba, bude to tak ako to je teraz

autor
14. aug 2022

@luliu no to si nemyslím, už sa blíži jeseň už to opäť budu nejako obmedzovať podľa môjho názoru.

nina255
14. aug 2022

Nie nezacnu to obmedzovat a ak, tak urcite nie v takej miere ako minule… ved vidime vsetci ze ten virus je uz o dost slabsi.. si porovnaj minule leto ked sa museli este nosit respiratory vsade v obchodoch a vnutri ,este ked sme isli na dovolenku autom kontrolovali na kazdej hranici… toto lebo uz nenosime ani respi aj do vacsiny zahranicia sa lieta neobmedzene… takze si nemyslim ze sa vratime k tomu co sme tu zazivali kedysi

autor
14. aug 2022

@nina255 tak akože to áno ale makas už naznačoval ze sa musíme pripraviť na jesen, že budú obmedzenia lebo ze najviac sa to šíri cez jesen. Tak uvidíme necháme sa prekvapiť, ja skúsim ten pcr ci ma aj zastupujúci lekar môže poslať, nechcem nechať nič na náhodu 🙂

autor
14. aug 2022

@nina255 Mikas

luliu
14. aug 2022

Mikas sa vyjadril, že obmedzenia už nebudu