Covid a bolesť pľúc alebo hrudníka

nadaa1
27. feb 2022

Ahojky môžem mať covid a ždiané príznaky horúčka kašel nádcha nič iba bolesti na hrudi mierné pichanie na hruhy alebo tlak ?? Môžu ma bolieť pľúca ?? Ďakujem

slava76
27. feb 2022

Máš už covid potvrdený? lebo bolesť na hrudníku, pichanie je pri covide, ale to zvykne ak sa už covid rozbehne, aspon u mna to tak bolo... Potom začína aj dýchavičnosť.. pri covide je bežné , že pluca akoby boleli.. Mna boleli neskutočne.. SOm po treťom covide , ale stále mám občas pocit, že má bolia pluca..

nadaa1
autor
27. feb 2022

@slava76 nie nerobila som si test iba sa pýtam pre info

slava76
27. feb 2022

@nadaa1 tak taký pocit môžeš mať aj od chrbtice, aj od napätia ...atd.. lebo ak by to bol covid tak také stavy pri covide sú... Urob si test a uvidíš... môže byť všetko možné, aj to, že nič ti nieje a máš covid a máš ho na plucach...

bloger
27. feb 2022

@nadaa1 presne aj mama to má. Taký tlak na hrudi

tanika
27. feb 2022

@nadaa1
@bloger
@slava76
Poprosím vás o radu je to po covide v poriadku ? Mam sa pytať na rtg ? Som 12 deň od pozitív. PCR testu . Priebeh hrdlo , bolesti neskutočné hlava dutiny , čelo , trocha kašeľ suchý , žlté , zel . hlieny ihneď na druhý deň nasadené atb suprax a pamycoin do nosa , isoprinos. bez horúčok . Neskutočne opuchnuté sliznice v nose . Už som bola teraz od stredy v pohode a vcera a dnes stazene dychanie , ako keby som sa z plných pluc nemohla nadýchnuť , a trocha má tlači v chrbte . Ako keby mi niečo sedelo na hrudníku .Ešte mam opuchnuté zdurene sliznice v nose . možno trocha zatekaju hlieny . Bez kašľa. Stredu som bola na kontrole u mudr. Dychanie čisté saturacia o.k bez kašľa . Môže sa jednať o zapal pluc , priedusiek ? Či je to tým covidom . Ďakujem … za odpovede 😘
A moja obvodná my vôbec nepovedala ze mám brat anopyrin . 😏a ja úplne zabudla občas som si hodila šumový aspirin c 400/2oomg. 😏treba brat ďalej ?

bloger
27. feb 2022

@tanika Tak to sťažené dýchanie určite. Oči ťa nerezali alebo nerežú. To býva dosť časté. Dobré je piť ERDOMED to veľmi pomáha. Pri vykašliavaní hlienu. Ospravedlňujem sa. Tiež je dobré brať C a vitamín D3. Prajem skoré uzdravenie.

tanika
27. feb 2022

@bloger áno oči má strašne boleli a rezali , mala som to podľa mna v dutinách hrozne . Neskutočná bolesť hlavy , tlaky v čele v oči . Potom prišli žlté hlieny až skoro zrejme hneď nasadené atb akvapky atb . 8 den lepšie a bez nadchy len opuchnuté sliznice nosohltan nosom rozprávam a včera a dnes 12. Deň ten tlak na hrudi , tazoba , ťažký nadych . Nie dýchavičnosť ani lspaboe po dychu to Nie .

nadaa1
autor
27. feb 2022

@slava76 robila som si teraz test ale bol negatívny tak super neviem prečo má bolí a tlačí na hrudníku a mám to i v hornej časti chrbta bože ja sa tak bojím čokeď je to niečo zlé neviem že z čoho to môže byť...

tanika
27. feb 2022

@nadaa1 no ja ked som mala covid decembri , to bol covid s miernym priebehom som neocko a protilatky decembri po 7 mesiacoch odpor e covidu . Tak som si robila testy doma antigen nič neg. A PCR test v 4den a 8 deň nič negatívna ale podľa mudr. Som prešla covidom. Isto zrútená testy PCR sa behá ns 100 % spoľahnúť .Asi tak uvidíte ake budete mať ďalšie príznaky .😉