Covid 19 - stúpajúce prípady nakazených

22. aug 2020

Ahojte, idem rozprúdiť debatu,
Mne osobne sa nepáči, aké opatrenia zavádzajú .
...v školách rúška, ale vonku hufa deti pokope, na kúpaliskách, v táboroch. Už ani u lekára či v obchode nedodržiavajú poniektorí nosenie rúška.
...teraz hovorili v správach, že ľudia z Chorvátska majú čas dva dni sa vrátiť do svojej krajiny, keď sa chcú vyhnúť karanténe. To akože naozaj? Kto ich potom bude hľadať, ak náhodou sú práve tí pustení nakazení?
Ak chcú robiť opatrenia, tak nech to urobia bez aviza, ako v marci. Bum a už nejdeš nikde, bohužiaľ, sa to šíri. Nepamikarim, len mi hlava neberie tu logiku zmýšľania.
Každý deň nič iné nepocuvame v telke, len ako ešte nikdy nebolo toľko prípadov. Tak sakra, zatvorim tie prevádzky a všetci do povinnej karantény, nie len odporúčanie.
To ako chcú spraviť, ak náhodou v Skalici v škole bude v jednej triede nakazený, zatvoria len triedu? A čo ti ostatní, čo sa stretli pred školou, na chodbe? Ach, škoda slov. Ak zatvoriť, tak všetko a nechať učiteľom plný plat a rodičom čo by mali byť doma, tiež. Ako ohrozovať sa navzájom. J

klarissa25
22. aug 2020

Opatrenia uz budu len lokalne v to pevne dufam... Kvoli ekonomime hlavne..co chces aby zase urobilo co v marci? Ved sa uz ludia spamatajte, ten virua nezmizne vobec... My sme boli v Tatralandii chodime medzi ludi stale... A aj budeme na jesen...
Ale je mi jasne ze niektorym sa paci byt doma a dostavat rozne predlzene rodicaky podpory, ocrky 😉😉

krisbar
22. aug 2020

Zbytocna debata. Tak ako o vsetkom, v pravnom state rozhoduju odbornici a vlada a my obcania musime nariadenia respektovat, aj ked nazory mozeme mat rozne. Len sa tu bude prskat hnev a zlost. Radsej stravte vikend prijemnejsie.

pribinak
22. aug 2020

Ak máš nejaké návrhy, ale konštruktívne, nie len paniku a hystériu, oslov štáb, nápis Matovicovi.

Inak je tato téma zbytočná a jedine čo z nej bude ako výsledok bude hádka medzi debatujucimi

veronikaszabova
22. aug 2020

Anonym - strasne intimna otazka 🤦‍♀️

hettinka
22. aug 2020

No čo sa týka škôl, ak bude 1 žiak nakazený, neučí sa iba trieda, idu do karantény + učitelia, ktorí tam učia. Na 2. stupni sa tam za deň vystrieda aj 7 učiteľov, v prípade menšej školy nebude mat kto učiť a zatvoria nie pre covid, ale preto, že nebude mat kto učiť. Ostatní sa sledujú. Ja myslím, že ak sa to objaví uz v škole, behom pár dni bude viac nakazených a škola sa zatvára cela.

Ja si osobne idem urobiť zásoby na 14 dni (aj v marci som mala, ale sme to už zjedli). Ak pôjdeme do karantény, čo sa môže stat teraz ľahko.

autor
22. aug 2020

@hettinka ale to by mali hneď zatvoriť keď tam bude nakazený. Nie nechať ostatných behať po vonku. Do karantény pôjde len trieda.

hettinka
22. aug 2020

Veď to by sme sedeli v karantene nonstop... ja osobne sa viac bojim zatvárania, ako vírusu.

zuzanka.zuzu
22. aug 2020

to nie je ebola 🙄
ja som RAZ pozerala správy pred 2 dňami (asi 14 rokov nepozeráme vôbec) a som zhrozená, že 80% príspevkov bolo o korone ale podaných štýlom totálnej paniky... mám pocit, že novinárom to vyhovuje, majú tému 🙂 potom sa nečudujem, že ľudia majú vymyté mozgy.

marygk
22. aug 2020

Televízne noviny som nevidela viac ako 3 roky. Zlepšilo mi to život, celé televízne noviny sú len o plašení ľudí a o šírení strachu. Kde je povinné nosiť rúška je ceduľka, tam si ho nasadím a neriešim. Svet sa nezastavil ani počas morovej epidémie, nezastaví sa ani teraz. Vypni správy, nestresuj sa nimi. Radšej choď na prechádzku, upeč koláč, prečítaj si knihu.... Týmto len stracaš čas a zbytočne sa stresuješ.

ndrag
22. aug 2020

no co, skoly budu mavat tak ako mavaju chripkove prazdniny aj covid prazdniny... ehm, "prazdniny". Vsetci dotknuty budu sediet 2 tyzdne doma a nebudu moct ist von. Tipujem, ze neskor budu robit skoly online vyucovanie pocas tych covid odstavok. Tie 2 tyzdnove zasoby su podla mna dobry napad mat priebezne doma. Ale dufam, ze sa nebudu znovu robit take najazdy na obchody, to bolo sialene, co ludia stvarali.

moni73
22. aug 2020

Uprimne? Mne sa to nepaci. Ked bolo menej pripadov, deti sedeli doma. Teraz v pohode do skoly. Byvam s mamou (rizikova skupina) a vobec sa mi nechce poslat dceru do skoly. Bolo to na jar tak nafuknute? Alebo sa to teraz podcenuje?

klarissa25
22. aug 2020

@moni73 bolo to tak nafuknute, bolo to nove. Neboli sme taki pripaveni na to.. Teraz je to ine

autor
22. aug 2020

@moni73 no presne o Tom píšem.

leuchtturm
22. aug 2020

u syna v skole bolo jedno dieta pozitivne testovane. Vdaka noseniu masiek a ostatnych nariadeni sa ziadne ine dieta v triede ani ucitel nenakazilo.

lucka_ke
22. aug 2020

nemôžeme zase všetko zatvoriť, veď nám ekonomika skolabuje a potom nebude ani na tie OČRky a podpory

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandrika1986
22. aug 2020

Suhlasim s tvojim nazorom.

leuchtturm
22. aug 2020

musime sa naucit zit s koronou. Pokial je tu ta hrozba nakazenia sa, tak drzme odstupy od seba, nosme tie ruska bez reptania, aj ked znizuju komfort...vzdy lepsie ako ked sa zavedie novy lockdown.

dskjhfdlkdjhl
22. aug 2020

Mila anonymka, aky mas navrh? Co by sa tak asi malo robit? Ci len plasis a podporujes paniku? Zaklad je neposr*t sa, lebo na posr*teho aj hajzel spadne, tak bacha🙊

natalienka12
22. aug 2020

Niektore su uz zufale ze im koncia ocerky a predlzene rodicaky a budu musiet ist do prace.

himedzi
22. aug 2020

@leuchtturm vďaka noseniu masiek 😁😁😁😁, žiadna maska by nezabránila prenosu choroby, nie v takom kolektíve detí. Nenapadlo ťa, že to nebolo kvôli maske,ale kvôli tomu,že celý ten hum bum okolo corony je strasne nadneseny a že ta choroba vôbec nie je tak prenosná a nebezpečná,ako sa o nej píše?

stela01
22. aug 2020

Kde je tá info o Chorvátsku ?

hettinka
22. aug 2020

Za mna, ani v marci sa nemali zatvoriť školy, bolo to zbytočne unáhlene rozhodnutie v panike. Kľudne deti mohli chodiť do školy, s istými opatreniami, napríklad karanténa rizikových skupín.

diewcatqoo
22. aug 2020

Skor ci neskor sa covidom nakazia vsetci. Ktovie, kolki z nas to uz prechodili bez toho, aby o tom vedeli. Je uplne jedno, ci sa niekto vrati zo zahranicia alebo je na slovensku... pokial nesedi clovek na riti doma izolovany uplne od vsetkeho, ma sancu sa nakazit, pretoze ten virus je uz vsade.
Btw, zijem v zahranici, mame tu viac pripadov ako na sk a ludia nie su v takej panike ako na sk. Ked chcem vediet, kolko ludi je u nas nakazenych, je ovela vacsia sanca, ze sa o tom docitam na slovenskej stranke, ako na nejakej nasej. Cakam, kedy ten medialny humbuk okolo covidu utichne aj na slovensku.

leuchtturm
22. aug 2020

@himedzi to je tvoj laicky nazor. Pokial nemas vzdelanie a nenesies ziadnu spolocensku zodpovednost, povazujem tvoj nazor za uplne irelevantny 😉

majamat
22. aug 2020

cele je to s Covidom divne, kazde jedno infekcne ochorenie ma urcitu umrtnost a aj smrtnost ( to su rozdielne terminy, co je dost dolezite ).

umrtnost sa karantenou da ovplyvnit,a le smrtnost nie. preco je v jednej krajine smrtnost 13,1% ( Francuzko s 234tis. pozitivnymi ) a v druhej krajine 4,0% ( Nemecko s 233tis. pozitivnymi )?
to je prilis velky rozdiel a medzi mrtvych urcite rataju aj ludi, ktori na koronavirus nezomreli.
u nas je smrtnost 1,02%, v CR je 1,90%. co by bolo dost porovnatelne s Nemeckom.

viem o 3 starsich ludoch, co boli pozitivni a aj chori. jeden z nich ma 67r a bol aj na umelej plucnej ventilacii a nastastie to zvladol. dalsi dvaja su tiez dochodci - manzelia. babka ma asi *76r, mnozstvo Dg, liecila sa doma a popritom varila, prala a pod. mala asi 10dni horucky a potom to preslo. jej manzel 81r a 2-3 dni lezal v posteli s horuckami a tvaril sa, ze zomiera a potom mu nic nebolo. moja suseda, co som ani nevedela, bola pozitivna. vobec nic jej nebolo, len to zistili nahodne. a teda zaujimave je, ze nikto z rodiny, ani ludia v praci ( neikolko desiatok ludi ), nikto sa nenakazil.
mam pocit, ze sa len robi zbytocna panika.

a ozaj, stale sa uvadza, kolko je pozitivnych,a le mna by zaujimalo, kolko z nich je realne chorych.

marianeta
22. aug 2020

Pred pár mesiacmi ľudia nadávali ,že sa všetko zatvára, karantény a blabla, a teraz pi....u ,že to nemá.logiku keď je viac nakazených ako vtedy a už sa neplánujú také striktne opatrenia.Tak mi to tak príde ,že to chcú znovu..Veď keď som s niečím spokojný nemám sa na čo sťažovať.. takže nechápem stále tie búrlivé debaty ohľadom opatrení.. Prv sa rodičia búrili keď sa celoplošne zavreli školy a teraz sa sťažujú že deti idú do školy s ruskami..kto sa covidu nebojí nech rúško nenosí a kto áno nech ho nosí,no ale to sú zas hádky a osočovanie tých čo ich nenosia ,že sú nezodpovedný atď.. Tu riešenie neexistuje..vždy bude nespokojnosť so všetkým..

diewcatqoo
22. aug 2020

Inak sa dost bavim aj na tych cislach o pocte nakazenych a o tom, ako to prezentuju media. V piatok sa spravi napr. 3000 testov, vyjde 100 nakazenych a panikaaaaaa. V sobotu a nedelu, ked je vikend, spravi sa tych testov 300 a vyjde dokopy za oba dni 30 nakazenych, tak uuuuuch, vydychli sme si vsetci, dnes "len" malo nakazenych, covid je na ustupe. Pride pondelok, viac testov, zas hned panikaaaa :D

damtiporiti
22. aug 2020

Debata s anonymom o jeho paranojach, za ktoré sa hanbí. To chceš ✌️