Covid - 19 - otázka ohľadom infekčnosti

Ahojte. Mám kolegyňu, ktorá mala Covid-19 a príznaky jej začali 20.12. odvtedy bola doma. Dnes nám vypadli ďalšie 3 kolegyne a ja by som bola sama na celom oddelení, čo by mi ani nevadilo, ale kolegyna dnes prišla do práce, sedí oproti mne a hovorí, že aj po 3 týždnoch je jej stále zle. Boli ju hlava, zaludok, je slabá, bolia ju svaly kríže, proste ešte nie je v poriadku. Chcem sa spýtať či je podla Vás este možné aby bola infekčná, keďže už je 3. týždeň chorá. Podľa mna, keby nemá už vírus, nemala by mať príznaky. Vopred dakujem za kazdu odpoved

hettinka
8. jan 2021

@snazilka_bio_mamka ak stále má príznaky, má byt v karantene. Ta konci sú keď je človek 3 dni bez príznakov. Čo môže pretrvávať, je strata cuchu a pokašliavanie.

vikybotka
8. jan 2021

@snazilka_bio_mamka môže byt ja som sa nakazila od kamarátky ktorej skončila karanténa a bola dokonca bezpriznakova šesť dni na to má to chytilo dnes mám desiaty deň a stále sa necítim dobre a som v karanténe

henrietkatr
8. jan 2021

@snazilka_bio_mamka v tom pripade by mala byt este stale v karantene, ked sa neciti dobre. moze byt kludne este infekcna. dufam, ze mate aspon ruska!

snazilka_bio_mamka
autor
8. jan 2021

Ah nervozna som z toho.. ja si tak davam pozor, dodržiavam všetko aby som sa nenakazila, rodinu som si od vianoc nevidela..máme rúška jasné, vyhýbame sa ako sa dá ale aj tak.. su to male kancelárie

snazilka_bio_mamka
autor
8. jan 2021

@henrietkatr ja som jej hovorila, že na čo prišla ked s este necíti.. teraz som jej bola kupiť Fatru lebo jej je zle aj od zaludka.

bagre
8. jan 2021

@snazilka_bio_mamka Bože a čo robí v robote? Nemám slov... To ju doktor takto vypísal či mala len dovolenku čerpanú? Zjavne nič nečítala a nemyslí nielen na zdravie ostatných ale ani na vlastné...

snazilka_bio_mamka
autor
8. jan 2021

@bagre no ona už 3 tyzdne bola doma.. na riadnej panemickej pnke ale stale nechapem co tu robi ked sa este necíti.. robota počka

bagre
8. jan 2021

@snazilka_bio_mamka a z tej pnky ju doktor pustil takto? Či pred ním sa tvárila že je ok? Toto mi rozum neberie... Muž bol doma 3 týždne, ale do roboty šiel iba s klasickým kašľom /čo má celú zimu každý rok keď niečo chytí, nikoho ani nenapadlo aby šiel skôr/. Podľa mňa tam nemá čo robiť

snazilka_bio_mamka
autor
8. jan 2021

@bagre no lekar ju pustil .. neviem co sa dialo pred ním. Ja len dufam, že uz nie je infekčná lebo ma už klepne

ewka0012
8. jan 2021

Mala by ísť znova na test, ak je negatívny , už nie je infekčná lebo v tele sú už protilátky, boli sme s mužom pozitívny a toto mi bolo povedané, môže mat však inú pridruženú chorobu aj celkovo z korony sa ešte dlho dostáva, aj mesiac môže byt slabá aj mat kašeľ atd, telo je oslabené a vyčerpane, mala by ísť k lekárovi , môj muž je už negatívny a stále ledva vstane z postele, ma horúčku a je mu zle, zistili mu, že sa mu pridal zapal priedušiek do toho, ja už som dva týždne od príznakov a stále mi nie je úplne dobre

henrietkatr
8. jan 2021

@snazilka_bio_mamka a co ti na to povedala? To ju akoze doktorka normalne vypisala aj ked ma taketo problemy este???

drzaopica
8. jan 2021

@henrietkatr
@snazilka_bio_mamka lekar vypise pacienta, ked on povie, ze mu je dobre poznam ludi, ktori su doma aj mesiac, dva a nemali zapal pluc.Tvoja kolegyna bud potrebuje peniaze, alebo je hlupa.infekcna by nemala byt clovek je nainfekcnejsi este ani nevie, ze je pozitivny casto to je 3,4 dni pred prvymi priznakmi.Test nepotrebuje aj tak by vysla este dlho pozitivne, ale tvoja kolegyna este do prace nepatri vela ludo nastupi skoro a do par dni idu na dalsiu PN, lebo nevladzu
Stazovala by som sa nadriadenej