Covid-19 na brigáde

kika_9
11. aug 2022

Ahojte,
Rada by som sa chcela spýtať
Moja dcéra 20r. Brigáduje. V práci sa im rozmohol covid-19. Prvé dni nič nenasvedčovalo tomu, že ho má zatiaľ čo jej kolegyne ho mali aj s príznakmi. Normálne chodili do práce aj napriek tomu (nemuseli ísť ani na test ani podobne). Povedali im, že sa to bude riešiť až keď budú ďalšie pozitívne.

Dnes moja dcéra dostala horúčky a triašku. Bola na PCRku kde zistila, že je pozitívna.
Má nárok ako brigádnička o niake odškodné z brigády prípadne nieco ako pn lebo sa vlastne nakazila kvôli ním. Môžem jej potvrdiť, že z práce chodila rovno domov a nikde inde sa nezdržiavala kde by sa mohla nakaziť a je nad slnko jasné, že to dostala od pozitívnych kolegýň.

kikuska3567
11. aug 2022

Bože, tak načo tam dobrovoľne chodila, keď vedela, že su pozitívne a môže sa nakaziť?

basska_b
11. aug 2022

Neni narok na odskodne, kdeze... to si mal nadriadeny tam porobit poriadky. Evidentne mu vyhovovalo, ze tam chodia napriek pozitivite

dadis
11. aug 2022

@kika_9 Nie, jasne ze nie.

kika_9
autor
11. aug 2022

@kikuska3567 lebo v zmluve má dodatok, že môže neprísť na brigádu len ak má potvrdenie od lekára alebo inej inštitúcie. Musí odrobiť počet hodín, ktoré má stanovené ináč jej môže zamestnávateľ siahnuť na mzdu. A keďže sú očkované vraj sa nemôžu podľa neho nakaziť. Opak je pravdou

matullienka
11. aug 2022

@kika_9 ak jej bolo sťahovanie nemocenské poistenie tak ma nárok na PN na nič iné nárok nemá

lukbe
11. aug 2022

@kika_9 No veď ak je chorá bude mať predsa potvrdenie od lekára. Ak je v zmluve,že na základe očkovania neochorie,je to hlúposť,takú zmluvu nemala podpisovať,ak to on tvrdí,takisto je to hlúposť,očkovanie neochráni predsa pred chorobou,aké hádam pred ťažším priebehom. Prepanakrala,to sú čo za ľudia toto🙈

abbey1
11. aug 2022

@kika_9 Prepáč, ale dobre ma pobavilo, že jej môžeš potvrdiť, že chodila rovno z práce domov.
Nuž, v prvom rade mala odmietnuť pracovať s chorými osobami. Teraz už len prajeme rýchle uzdravenie.

janinah
12. aug 2022

Je normálne chodiť do práce ak je človek pozitívny a je normálne s pozitívnym pracovať???? Tam by som poslala takú kontrolu.ze by si to zapamätáli na 100 rokov....mala si ty aj dospelá dcéra rozmýšľať čo robí.teraz už len nech sa lieči