Covid-19 karanténa a PCR test

patusicek
10. jan 2021

Dobrý deň chcela by som sa informovať
Priateľovemu bratovi došla sms že je Pozitívny
Dnes som s priateľom bola na antigenovom test ktorý mame negativny. ešte sme nevedeli že bude pozitívny jeho brat.
Keď sme zistili že je pozitívny hneď sme ostali v karanténe s ním a objednali sme sa všetci na pcr testy kde sme uviedli že sme boli v kontakte s pozitívnou osobou na stránke coronagov. Tento test budeme mat zadarmo či je spoplatnený? On ho mal zadarmo. Zajtra vola svojej lekárke.
A ešte ak on má karantenu 10 dni a mi ideme na testovanie po 5 dňoch kde by sa mali prejaviť príznaky ochorenia.
Ak budeme negativny tak musíme ostať dobu 10 dni snim v karanténe ? On nejde na ten test s nami.
Dakujem

zalka
10. jan 2021

@patusicek test je bezplatný. bývate v jednej domácnosti?

patusicek
autor
10. jan 2021

@zalka Ano

mogaa
11. jan 2021

@patusicek obaja s priateľom bývate v spoločnej domácnosti s jeho bratom?

patusicek
autor
11. jan 2021

@mogaa Áno

mogaa
11. jan 2021

@patusicek potom ano obaja voláte lekárke na pandemické PN, karanténa trvá vlastne od vystavenia PN a dlžka u vás dvoch sa ráta obdobie do testu a 10dní od testu, čiže teraz musíte čakať na test a od dátumu testu je to minimálne 10dní....karanténa končí po tých 10dňoch d testu(u vás keďže ste kontakt je to dlhšie lebo musíte byť v karanténe ešte pred testom), ale tých 10dní je minimálna doba, reálne ak budete mať príznaky tak karanténa končí (a teda aj PN) až keď budete posedné 3dni bez príznakov.....doktorka už vie kedy potom má ukončiť PN na základe stavu a kedy odzneli príznaky.....v karanténe ostávate aj ak budete negatívni, lebo sa nakaziť môžete kedykoľvek počas spoločnej karantény.....preto tá otázka či žijete všetci v jednej domácnosti

patusicek
autor
11. jan 2021

@mogaa Ano presne to my aj po telefóne oznámila aj lekárka. (karanténa , pn). Mame počkať do toho testovania pcr testu a potom sa uvidí. Dúfam že sa nenakazime aj mi. Dávame si vitamíny, jeme ovocie a pijeme veľa čaju.

luccija
11. jan 2021

@patusicek nechcem Ti brat nadej, ale na 99℅ ste aj vy pozitivni.brat bol najinfekcnejsi este pred prvymi priznakmi, ked nejake mal.Mne povedala doktorka, ze cca 3-4 dni pred teplotou, kaslom este ludia nevedia, ze su chori uz su infekcni.s ostatnym suhlasim, ak zijete spolu ste v spolocnej karantene.My sme boli skoro mesiac doma kym vsetkym skoncila karantena ochorievali sme postupne.Kupte si imunoglukan ph100 a svagor zinkorot, cecko, d vitamin kvapkovy drzte sa

mogaa
11. jan 2021

@patusicek nasaďte si ešte určite D-čko a zinok, kludne aj betaglukány na podporu imunity

patusicek
autor
14. jan 2021

@luccija a neviete ako to je s pcr testom sme zabudli vyplniť údaj na coronagov že skym budeme v aute a priateľ má teraz iný čas ako ja. Budeme musieť ísť o samote či môžeme ísť kľudne spolu ? Ja mám 8:04 a on má 10:20 čas. Neviete ako to je ?

luccija
14. jan 2021

@patusicek taky udaj som si tam ani nevsimla🙂chodte spolu oni maju zoznamy osob nam napriklad volali rano nech prideme skor a termin sme mali az o 15.bolo to dobre zorganizovane boli sme 3x a vzdy sme cakali max 10 minut

patusicek
autor
14. jan 2021

@luccija super skúsime ísť spolu... som volala aj na infolinku že ak nebude veľa kľudne nás vezmú naraz. už len aby všetko bolo NEGATÍVNE 🙏😉

patusicek
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patusicek
autor
18. jan 2021

@luccija tak testy nám prisli na druhý deň a všetci s ním v karanténe NEGATIVNY. 🤔 babku starú sme chceli izolovať od neho hneď pri jeho výsledku sme ju dali k jej dcere (Všetci od nej boli s ním v kontakte- tiež boli v karanténe) a oni sú POZITÍVNY skoro všetci u jej dcéry. nechápeme tomu🤔 že oni áno a my nie.

luccija
18. jan 2021

@patusicek och Boze a babka sa ako citi?clovek nevie ako ma spravit, aby dobre bolo.

ejbyk
18. jan 2021

To je taká lotéria a tým covidom...u nás boli póz. muž a dcéra a nenakazili sme sa nikto. A ako čítam že v niektorých rodinách všetci.....

patusicek
autor
18. jan 2021

@luccija tak babka má kašeľ už má aj lieky. 1x mala zvýšenú teplotu. A chrbtica ju boli. Ináč zatiaľ všetko Ok

patusicek
autor
18. jan 2021

@ejbyk tiež nechápeme sme čakali že aspoň 1 z nás bude 🤔