Covid-19 dvakrát za mesiac

drobaja
22. feb 2022

Zdravím Vas
Prosím Vás pekne, začiatkom mesiaca sme boli ja, syn, dcéra pozitívni s priznakmi.
Vcera začal synček teplotovat znova, ma škaredý kašeľ, leje sa mu z nosa a raz aj zvracal. Boli sme u dr. a tá si myslí, nakoľko mu v hrdle nič nevidela, ze malý má opäť koronu. Testovali sme ho doma, ale vyšiel negatívny.
Drobec bude mat rok a pól.
Ma tu niekto z Vás takúto skúsenosť?
Dakujem krasne 🙂

vilma7
22. feb 2022

Áno môže.

panelacikova
22. feb 2022

@drobaja všetko je možné. aj to, že sa vám to vo "vlne" vrátilo (covid je skrátka aj taký), čiže pozitivita trvá celé toto obdobie, len ste o tom netušili a nová "vlna" priniesla návrat problémov. a je možné aj to, že máte inú mutáciu. teraz je síce veľa omikronu, ale mne prednedávnom brali do nemocnice mamu s deltou... bohužiaľ. aj dcéra má v škole napríklad kopu detí, ktoré nedávno prekonali (december, január) a sú opäť choré a opäť pozitívne. je to choroba, ktorá je vysoko individuálna a nevyspytateľná. aj môj lekár sa vyjadril, že začiatkom januára mal coviďákov a poniektorí opäť pozitívni (na začiatku februára). a pritom medzitým negatívni, lebo sa testovali do práce.... čiže možné je všetko asi. držím palce a prajem skoré uzdravenie bez následkov.

panelacikova
22. feb 2022

@drobaja ešte si dovolím podotknúť, že tie domáce AG nie sú bohviečo. robím v školstve a poznám osobne kopu prípadov (ja som bola nedávno dokonca jedným z nich), ktoré mali AG negatívne a o pár hodín PCR pozitívny....

drobaja
autor
22. feb 2022

@panelacikova ďakujem Vám krásne.
Áno, uvedomujem si, ze domáce testy nestoja za veľa, no bolo mi ľúto brať ho takého malickeho na testy.
Dakujem velmi pekne za info, verím, že to bude čím skôr za nami. Nie len v našom prípade, ale v prípade všetkých ľudí, pretože to už trvá veľmi dlho🥴

lucinika
22. feb 2022

@panelacikova mate pravdu, ale všeobecne pri omicrone AG testy veľmi pozitivitu nevykazuju. Pracujem s ľuďmi a takmer každý zamestnanec mal AG negatívny, pričom PCR test ukázal pozitivitu. Následne pri už pretrvavajucich príznakoch AG testy vyšli pozitívne až na 4. ci 5. deň 🤷‍♀️

mariska1989
22. feb 2022

Nemáš o moc mladšie od mojej moja bude mať v apríli 2 roky a dala som ju na PCR samozrejme držať som musela lebo tá videla že len mne ide už spustila rev😁a keď vidí že idem s testom že dcéru otestovať tak uteká preč poprípade ju poprovokujem že poď daj noštek a už kričí ne ne a nohy na plecia a už jej není 😂😂😂

panelacikova
23. feb 2022

@lucinika no veď píšem to isté prakticky 🙂

dadulamamula
23. feb 2022

@drobaja netestovat, nestresovat. Je to normálne u detí ze bývajú choré, je škaredé počasie, ktoré to vie ovplyvniť..