Covid-19 a nespavosť

15. jan 2024

Ahojte, mal niekto po covide nespavosť? Ako dlho to trvalo tá nespavosť po covide ?

erikamatusova
15. jan 2024

Je to úplne bežné. Telo je vyčerpané ale mozog pracuje.

h2
15. jan 2024

Ja som mala. Kovid som mala dokopy 3x. Po prvom som mala nespavosť asi mesiac, po druhom si nejako nespomínam, že by sa mi nedalo spávať. A teraz po treťom som možno tak týždeň - dva nevedela zaspať, potom to prešlo. Po tom prvom kovide, ktorý mal u mňa aj najhorší priebeh, bola aj tá nespavosť najhoršia.

matus7030
15. jan 2024

Môj muž mal covid 3x, naposledy jar 23 a nespavosť sa mu ťahá v podstate už 2 roky od kedy mal covid č.2. Riešil to už rôzne, ale zatiaľ bez výraznejšieho posunu. Kto má nejaký dobrý TIP, tak si necháme radi poradiť.

autor
15. jan 2024

@matus7030 ako funguje? Uziva nieco na spanie?

matus7030
15. jan 2024

Stilnox, ale tak striedavo. Mesiac berie, mesiac nie. Funguje zle, budi sa unaveny. Kazdy druhy den spava aspon hodinu aj poobede ked pride z prace. Pred covidom toto vobec nemaval.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pukanec123
16. jan 2024

Ja som mala pred vianocami, myslela som že odbila moja posledná hodina ako mi bolo hrozné🤦🏻‍♀️ a mala som presne tuto nespavosť, prešlo to po odznení ostatnych priznakov, ako sa mi po 6 dňoch polepšilo odišla aj nespavosť.

matus7030
16. jan 2024

@miriam11 fakt? 🙉 ja si davam vitamin D už niekolko rokov vždy počas zimnych mesiacov a vždy spolu s večerou. Keďže ráno si davam vit.C a nesmu sa uzivat spolu. Ale nemám z toho nespavosť.

martinusska
16. jan 2024

Ja som mala covid na Vianoce,aj všetci kolegovia z práce a máme nespavosť, čo sme predtým nemali.Kolíše nám krvný tlak a závraty...Že vraj tento zmutovaný najnovší covid má tieto príznaky-najma nespavosť,úzkosť.Som zvedavá,kedy to prejde,je to des.Najma fungovať s tým v práci.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domuska111
17. jan 2024

Ahoj ja mam taký istý problém už asi od Vianoc večer zaspím možno na dve hodiny potom sa zobudím a nespím aj do rána... Jedine co si sem tam dám je polka neurolu ale nechcem byť závislá na takých silných liekoch.... Skúšala som aj prírodné lieky ako je melatonin bylinkové čaje a tiež nič.

matus7030
17. jan 2024

@miriam11 rano dávam lipozomálne C a večer lipozomálne D a verím, že kvalita týchto Avita vitamínov je dobrá😊 Ale možno ho skúsim užívať s obedom, len to by som nesmela v praci zabúdať.

mooonika1975
17. jan 2024

@miriam11 čo sú, alebo ktoré sú dobré vitaminy?