Covid-19 a astma

paaaaj544
19. jan 2022

Ahojte chcem sa spýtať u nás doma je covid mám //15// a keby som dostala covid-19 aaa keď mám astmu a oslabenú imunitu tak môže mi niečo zle byť obávam sa toho že skončím v nemocnici atď.... ďakujem

susannnsusan123
19. jan 2022

@paaaaj544 ber cecko, decko a zinok preventivne a prekonas aj s astmou pohode, len musis mat imunitu

vanda323
19. jan 2022

@paaaaj544 Neboj sa nič sa ti nestane , veľa ľudí s astmou zvládlo Covid. Tvoji rodičia určite vedia aké vitamíny ti dat. Neboj využi čas v karantene na oddych od školy

lenuska9999
19. jan 2022

@paaaaj544 skus sa doma izolovať do svojej izby, v spoločných priestoroch sa pohybuj len s respiratorom a všetko dezinfikuj. Možno sa takto ani nenakazis. Mojej kamarátky syn si takto dával pozor keď bola ona pozitívna a v spoločnej domácnosti sa nenakazil. A samozrejme vitamíny

floren
19. jan 2022

@paaaaj544 tiež mam astmu, oslabenú imunitu. Nedalo sa mi izolovať a nenakazila spm sa, môj otec tiež astma a tiež sa nenakazil

majamat
19. jan 2022

ja mam chrobicky kasel - chronicku bronchitidu a najskor som mesiac odolavala aj napriek intenzivnemu kontaktu, potom som sa nakazila a hoci to prijemne nebolo, zvladla som to dobre.
sestra tiez astma a zvladla to este lepsie ako ja. tento rok som to mala opat ( presne po roku aj 2t ) a tentokrat ovela lahsi priebeh.
pozna mnoho dochodcov, aj cez 90r a takmer bez priznakov. poznala som jednu dochodkynu, co mala dlhodobe tazkosti so srdcom a dychanim. opakovane v nemocnici koli zlyhavaniu dychaniaa srdca a kovid mala bezpriznakovy. a teda poznam mnoho dochodcov, ktori mali bezpriznakovy priebeh, hoci vdaka vysokemu veku a mnohym diagnozam ( vysoky tlak, nadvaha, cukrovka dokonca aj na inzuline atd ) a lahky priebeh, pripadne bezpriznakovy priebeh, niektory priznakovy priebeh, ale zvladli to bez nemocnice.

vek 15r je obrovska vyhoda

janinah
20. jan 2022

Škoda že sa tvoji rodičia neporadil s pediatričkou ohľadom očkovania.Mas šancu na bezproblémovy priebeh ale rob všetko preto.aby si sa nenakazila ...izoluje sa dezinfikuj hlavne wc a kúpeľňu.caste vetranie.vitaminy....

paaaaj544
autor
20. jan 2022

@vanda323 no vieš ale už som nemala žiadny záchvat 5-6 rokov tak neviem či mám stále tu astmu alebo už nie a mám oslabenú imunitu a beriem vitamín C tak teraz neviem či tu astmu mám alebo už nie...

paaaaj544
autor
20. jan 2022

@paaaaj544 len dúfam že slabá imunita a covid z toho dúfam nezomriem alebo niečo také obávam sa toho neviem

paaaaj544
autor
20. jan 2022

@paaaaj544 ale mávam niekedy sťažené dýchanie tak to nemusí byť astma ale tetanie nie? Tetaniu mi pred 7 mesiacmi diagnostikovali...

cecilia29
20. jan 2022

Mala som covid v druhej vlne a som astmaticka. Na pľúca ani priedušky mi to nesadlo