Coronavirus z Aliexpress balíčka?

ninusqa_25
27. jan 2020

Tak čo koľko ľudí prebralo balík z Aliexpressu? Nebojíte sa nakazy? Len teoretická otázka, nejdem šíriť paniku

janinah
27. jan 2020

Keby si si googlila nazory odborníkov,tak vieš,že vírus prežije zopár hodín,nie mesiac či kolko tu ide tovar z číny.

janinah
27. jan 2020

Ja čínske šmejdy nekupujem,takže toto ani nemusím riešiť.

tana_v
27. jan 2020

Nie, nebojíme sa nákazy. To by tu už všetci takýmto štýlom, čo prijali akýkoľvek z balík z Číny, či zo sveta, mohli mať už ebolu, rôzne druhy chrípky, či iný podobný vírus.

janinah
27. jan 2020

@tana_v tak ja sa bojím,ale nie kvôli balíkom

sunny8
27. jan 2020

Nie nebojím sa. Čo sa má stať sa stane.

ninusqa_25
autor
27. jan 2020

Čoby som nečítala, čítala som. Ja som si dnes prevzala kryt na telefón tak dúfam, že je to fit :D

natalala
27. jan 2020

@ninusqa_25 pane boze :D vyrus sa siri zo ziveho organizmu na zivy organizmus a nie z haraburd co si objednate z ciny

samrolka2019
27. jan 2020

Vcera mi poslal kamarat 😁

petkasaurus
28. jan 2020

@natalala vYrus moze prežiť aj niekolko hodin na hostinnom prostredí.. A kde mas zaruku, ze zrovna tento nezmutuje..

petkasaurus
28. jan 2020

Ak je to obalene v chlade a ty to otvoris v teplom, vlhkom prostredí, tak tiež sa toho bojím.. Jasne, ze teoria hovori one, ale ked uz ide o realne situacie, tak sa clovek toho virusu obava, vy odbornicky..

ivanka12311
28. jan 2020

Ani ja nekupujem tie čínske šmejdy radšej si ptipletim a kúpim kvalitné.Tiež by som sa bála toho vírusu aj sa bojím že to príde aj ku nám ale kvôli deťom nie kvôli veciam🤷

evittam
28. jan 2020

@ivanka12311 Skoro všetko mas uz dnes vyrobené v Cine.

angelinja
28. jan 2020

@tana_v toje pravda ale nepamatam si tlacovku premiera k ebole ani prasacej chripke, ebola bla prevazne v afrike a nebolo zas az tak laho sa s nou nakazit..prasaca chripka si pamtam v tie roky som behala po diskotékach a ochreli sme spolu s kamarátkou s ktorou sme boli vonku po mne to dostala aj mama -zdravotacka a otecktory nikdy nemal virus..to nejdem hovorit ze to bola rovno ta prasaca ale scem tym pvoedat eln to ze si neapmatam takyto "humbuk" kvôli ani prasacej ani vtacej ani ebole

klejkaez
28. jan 2020

Adidas je tiez made in China, dovážajú odtiaľ stale 😄 a nielen táto značka.

suzitok
28. jan 2020

Všetci tu riešite baliky z Číny...nikoho ale nenapadlo, ze tie baliky na tej lodi aj niekto prevaza...skor by som sa bala prave toho prepravcu, ze do Europy nieco privezie...a v podstate to tu aj mame uz, nehovorim priamo na SK, ale v inych štátoch...okrem toho ludia cestuju kade-tade, virus sa siri kvapockovo, inkubacna doba je az do 2tyzdnov, cize sa mozete nakazit aj od cloveka, ktory este sam ani nevie,ze ochorenie prenáša, kedze nemusi mat príznaky...

ninusqa_25
autor
28. jan 2020

@ivanka12311 nekupite kvalitné ale čínske z 200% prirážkou ;)

smejko25
28. jan 2020

@ninusqa_25 jooooj ludia su takí sprostí si myslia že z Činy su len veci z Aliexpresu 🙄🙄🙄 a pritom pomaly každí druhý obchod ma veci z činy 🙄 proste demencia

suzitok
28. jan 2020

@smejko25 akurat vcera som pozerala vrecko silikonove na kremy, aliexpress 1,30€ a heureka 7,90€ , dokonca este aj fotku pouzili uplne rovnaku 😂

smejko25
28. jan 2020

@ninusqa_25 presne tak 😂😂😂 ako ked niekto kupuje kryty na mobil z kamenneho obchodu 😂😂 a ešte bude tvrdiť ze to je kvalita a nie čina 😂😂

smejko25
28. jan 2020

@suzitok noo alebo na som raz natrafila na stranku co predava tie detske odsavacky na sopliky 😁 kukam ze z 70€ na 20€ brutalna akcia 😁 2min na aliexprese a som to nasla za 8€!😂😂😂 vzdy ked vidim taku brutalnu akciu mi je jasne odkial to je 😂 a najlepsie natom je že absolutne sa neobťazuju spravit si vlastne fotky ale rovno stiahnu z Ali😂

derdia
28. jan 2020

No ale to su aj bundy a kadeco ine..

Vsetko je made in china..ale sprosty nech si to kupi o 100 drahsie...aspon moze povedat,ze na to ma..
Ja si kupim za par supiek...a tesim sa z toho...alr tak ja uz nekupujem...ako som kupovala...nepotrebujem to.

klarissa25
28. jan 2020

Toto je strašne trápne 😉😂a smiešne zároveň...

ninusqa_25
autor
28. jan 2020

@smejko25 aj pomelo he z číny. Nie len veci aj jedlo a pod.

natalala
28. jan 2020

@petkasaurus a ten balik z ciny ide niekolko hodin? 🤷🏼‍♀️ Preprava lod/lietadlo, to je to hostinne prostredie? Mne je to jedno kludne sed doma a boj sa este aj virusu. A ked si precitas aj nieco ine ako modreho konika tak zistis ze tento virus sa siri bud priamo kontaktom alebo kvapockovo.

vulka
28. jan 2020

@ninusqa_25 Veď tie balíky boli zabalené v decembri, možno novembri 🙂

wena
28. jan 2020

Nie, nebojím sa vôbec, kľudne z ali preberam a objednávam. Celkovo nepoznám nikoho kto by robil takú paniku ako ženy na Modrom Koniku.

solange7
28. jan 2020

Uz je tu hrozne vela tem o Coronaviruse. Zeny, nemusite sa nicoho bat. Pokial ste nepricestovali z azijskych krajin, tak sa po vas tento virus nemoze dostat. A uz duplom nie postou. Zakladanie novych tem dookola, siri paniku u tych, ktore sa obavaju trosku viac ako ostatni ludia 🙂

ninusqa_25
autor
28. jan 2020

@natalala ja som tu nenapísala že sa bojím. Normálne som sa spýtala otázku. Nepisala som že ma trase z toho.

kopytko03
28. jan 2020

Ja len pre všetkých čo sa hádajú čo je z Číny a čo nie je z Číny - výroba tam funguje tak, že napr. denná smena robí certifikovanú výrobu pre nejakú značku, vládnu tam pravidlá ako pre výrobu tak pre použité materiály. Na to nastúpi nočná smena, ktorá podľa plánov dennej vyrába fejky, ale na použité materiály už každý kašle, cieľom je nulové náklady a čo najvyšši získ čiže to vyrobia aj zo zafarbeného hovna len aby ich to nič nestálo. Netreba dlho hádať, výrobky ktorej smeny sa predávajú na aliexprese, ebay, wish a všetkých podobných stránkach. A ten, kto má prehľad, vie potom aspoň čiastočne rozoznať, ktorí slovenskí obchodníci predávajú ali tovar s prirážkou, a ktorí predávajú tovar certifikovaný. A už kto čo bude nakupovať je jeho vec, máme slobodný trh.

renirv
28. jan 2020

Neobjednavam to moc takze sa nebojim ale zase zoberme si kolko veci je vyrobenych v cine aj tak, takze nie je to len o veciach z aliexpresu. Ja osobne sa trosku obavam, lebo fakt sa to dost rychlo zacalo sirit ale tak co uz mozeme robit, to musia vlady konat aby sa to zastavilo