Coronavirus - kedy to už skončí ? čo je za tým ??

nadaa1
12. mar 2020

ahojky ako to zvádate vy ?? už sa to nedá ani počúvať kedy sa to podľa vás skončí ?? už to trvá od decembra. ja bývam v Nemecku strašne sa bojím čo bude dalej verím že sa nenakazím ani moja rodinka mám 26r. a 2 deti a už mi to lezie všetko na hlavu syn doma nechodí do škôlky bojím sa prechádzať nikde nechodíme len nutne ak treba v júni ideme ma dovolenku španielsko čo si o tom myslíte do júna to prejde ?? kedy sa to skončí ?? Kto alebo čo je za tým niekto to vypustil amerika ?? alebo je to zo zvierat ? majú už protilátku alebo nie ?? alebo je to náš koniec ??? mám strach !!!

vulka
12. mar 2020

Kedy sa to skončí? Moja, ono sa to ešte len začína.

tina7729
12. mar 2020

@nadaa1 😢

marci77
12. mar 2020

skuste sa spytat v skupinke https://www.modrykonik.sk/group/11814/
no ja sa cudujem, ze Merkelova nic nerobi, ziadne opatrenia, na slovensku aspon skoly zatvorili, a teraz uz aj hranice....tak aspon nieco

lenkakravcova
12. mar 2020

@nadaa1 Ak to pôjde tak ako v Číne, tak najskôr o tri mesiace sa to začne zlepšovať (teda ak sú čísla o zlepšení z Číny vôbec reálne).

23121974
12. mar 2020

Však teraz to len začalo...

pribinak
12. mar 2020

Vypustila Amerika ??🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

nikaeli
12. mar 2020

ze kedy sa to skonci.. hmm.. zalezi podla mna aj od disciplinovanosti ludi, od dodrziavania opatreni.. ale ked citam tie - sorry - hlupe otazky typu - odkedy sa nesmie chodit na lyzovacku? odkedy sa zatvaraju bary? dnes, ci az pondelok? ide ma z toho - slusne povedane - vystriet! ludia vykupuju savo, muku, toaletak ako zblazneni a hned po tom idu na kavicku..

my sme pred dvoma tyzdnami prelozili termin svadby z maja na august.. a dnes bolo vydane rozhodnutie, ktore sa tyka aj svadieb - maximalny pocet ludi 10 - ja pevne verim, ze to coskoro prehrmi a vsetko bude zase po starom ❤ prajem nam vsetkym co najviac zdraveho rozumu, co najmenej paniky a vela zdravicka ❤

tslobik
12. mar 2020

@pribinak Snáď si nemyslíš, že to vzniklo nejako "prírodne" na čínskych trhoch....

oli18
12. mar 2020

@pribinak Chcela som dať zakladateľke odpoveď, že politika. Neskutočný vývoj Číny, ktorá už predčila USA. A narcisovi to nie je po vôli. Preto si myslím, že je aj liek. Keď ho dajú von, to budúúúú zisky farma firiem.

123andy123
12. mar 2020

@nadaa1 ahoj.. my sme tiez v DE aj som zvazovala sa vratit... moj muz tu robi busara. Od zajtra uz nepredavaju listky v autobusi a ludia nebudu nastupovat prednymi dverami. Zatial takto. Tiez vychadzame max do obchodu.

nickpick
12. mar 2020

ked citam tieto konspiracne teorie, ze to vypustila Amerika, tak normalne neverim vlastnym ociam, ano za vsetkym je Amerika, aj za herpesom, zapnite mozgy zeny a necitajte hlavne spravy, badatela a zem&vek, je to virus, taky ako blba chripka, keby to skutocne bola biologicka zbran tak musela byt strasne amatersky vyvinuta so 14 dnovou inkubacnou dobou, pre tie co nechapu, biologicka zbran musi zlikvidovat hned do par hodin a nie 14 dni, mimochodom korona je uz aj v Statoch, to su ale blbci ze, infikovat vlastnych ludi....

tslobik
12. mar 2020

@nickpick Ale múdry pán Trump povedal, že ich infikujú Európania predsa....

pribinak
12. mar 2020

@tslobik no verím

tslobik
12. mar 2020

@pribinak V pohode, každý nech si verí čomu chce.

nickpick
12. mar 2020

@tslobik ano Europania nainfikovali aj Cinu 😂😂😂, to co hovori spominany pan je uplne irelevantne....

vikusjk
12. mar 2020

Ja si myslim, ze korona vznikla, lebo sikmookaci zeru vsetko, co nezozere ich. Pardon za vyraz, ale je to tak. Rovnako aj nasa klasicka, bezna chripka ma povod v Cine. Aj Sars, ktory je vlastne tiez z kmena koronavirusov. Kolegynin muz bol v Cine tri mesiace sluzobne a mal co robit, aby rozdychal, co tam u nich videl. Ziadna hygiena potravin, zabiju hocico, nechaju to v horucavach kysnut a potom to zozeru, idealne este aj bez tepelnej upravy, ved sa to uz ohrialo na slnku 😒

leeo
12. mar 2020

@marci77 Merkelova vie, ze by proste emigrantov pod kontrolu nikdy nedostala, vyzadovat od nich disiplinu je nula bodov a ich tam je skutocne dost

meluela
12. mar 2020

@nadaa1 to je zial zivot ... zvykli sme si na pohodlie a bezpecie, ale ked sa pozries do historie len zriedkakedy neprisla pocas jedneho ludskeho zivota nejaka pohroma. taketo epidemie sa z casu na cas objavia, to riziko ze nieco nepekne zmutuje tu bolo vzdy, otazka je kedy sa to objavi (podobne ako zemetrasenia a ine nestastia) a moc nam nepomaha skutocnost, ze je svet uz tak velmi poprepajani .. mame sice lepsiu medicinu ako kedysi, ale su situacie ked ani to nestaci. hlavne teda ostatne co najviac doma, treba vydrzat. tebe a detom zdravotne zas tak vela nehrozi, pravdepodobne to bude pre vas ak ochoriete iba ako riadne hnusna chripka, ale obavajte sa o starsich, chorych no a tie dosledky potencialne kolabujucich systemov tiez nie su prave najlepsie a skor tam vidim riziko nez z choroby samotnej

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
12. mar 2020

@nickpick veď ja som to myslela tak ironicky...idiot je to

tslobik
12. mar 2020

@nickpick Tu nejde o to zlikvidovať ľudí do pár hodín, to by potom nemohli v rámci inkubačnej doby šíriť nákazu viac a viac. Čím dlhšia ink. doba, tým horšie. Načo boli vojny...tu ide o preľudnený svet, migrantov, ekonomiku, neúnosnú situáciu vo svete a ok ak si niekto myslí, že ide o "čínsku špinu z nedostatku hygieny". Každý má právo na svoj názor. To, že nie sú ohrozené deti veľmi je tiež zaujímavé. Dôchodcovia odčerpávajú veľa zo systémov...

nickpick
12. mar 2020

@tslobik citujem MUDr. Krcmeryho:” Biologicka zbraň musí zabíjať. Tento vírus pri mortalite tri percentá zabíja minimálne a trvá to dlho. Pri biologickej zbrani potrebujete inkubačnú lehotu od minút po hodiny, a nie štrnásť dní. Dnes nepoznáme také biologické zbrane, u ktorých sa dá zabrániť tomu, aby nezasiahla vlastnú armádu. Na biologickú zbraň nemôžu existovať lieky, na tento vírus je hyperimúnne sérum, ktoré sa používa v Číne a ďalšie chemoterapeutiká. Na ľahšie prípady máme tiež dostupné lieky.
A posledný faktor, prečo by to bola zlá biologická zbraň? Lebo keď máte inkubačnú lehotu štrnásť dní, tak armáda, ktorú ste mali takou biologickou zbraňou vyhubiť, bude ešte ďalšie dva týždne bojovať. Koronavírus preto nie je biologická zbraň.

tslobik
12. mar 2020

@nickpick Ono v podstate mohla prísť aj vojna, biol. zbrane by boli očividné a jasné, toto je zahmlený, navonok nie jednoznačný pokus o riešenie situácie vo svete. Veď ja nehovorím, že je, to ani nie je cieľom aby bola.

rondicka
12. mar 2020

@vikusjk presne toto..fuj.co dokazu pozrat😝

marlent
12. mar 2020

@vikusjk ano ale cinanci aj ked zeru vsetko tak to zeru roky rokuce a nic...to iste ebola vraj netopiere domorodci to jedia starocia a ok a zrazu z nicoho nic uz je to povod?

nickpick
12. mar 2020

@tslobik pokus koho? Virusu? Pana Boha? Mimozemstanov? Nedavno sme tu mali Ziku, predtym Ebolu, Vtaciu chripku, virus je aj HIV a kiahne... lenze ked zomieraju ludia v Afrike ci Azii mame to u riti, zvalujeme to na nedostatocnu hygienu, zdravotnictvo na nizkej urovni, ked to prepukne u nas v Europe uz za tym vidime USA, tajnu silu, ktora nas chce vykynozit a vyriesit situaciu vo svete...

lenkakravcova
13. mar 2020

@anita1978 Rusko určite nemá pokoj.
Maju už 34 prípadov a začínajú prijímať opatrenia.
https://www.aktuality.sk/clanok/772384/koronavi...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
13. mar 2020

@anita1978 súhlasím ľudia sú už tak konzumni, pyšní, roztopasni lietajú hore dole po svete, utrácajú peniaze nerobia si žiadne zadné vrátka, že muselo prísť niečo, čo nás trocha vráti k pokore.

ivca88
13. mar 2020

V histórii sa môžeme pozrieť na osypky, čierny kašeľ, mor, či HIV, no vždy sa nájde niečo, čo masovo zabíja..
Kedy sa to skončí ? No virus by sa mal začať sám postupne krotiť, ale či to tak bude , uvidíme.
Alebo je druhá možnosť, keď sa nájde liek..
Vraj sa u jeden testuje, ale Boh vie kedy bude k dispozícii aj tu.

Otázne je skôr, či sa Corona vráti aj ďalšiu zimu a či stihnú vytvoriť vakcínu.
Zatiaľ treba dodržiavať pokyny.
Chodiť do práce. Na nákup chodiť so zoznamom tak, aby som nakúpila a aspoň tri dni nemusela ísť na nákup.
Tak isto aj dobre nakúpiť svojim starým rodičom. Najmä oni by mali byť nonstop doma.
Pozrite na pubertakov. Mu vravel že ich stále vidi zgrupenych po 10 ks a tulaju sa, keďže majú prazdniny.
Pevne verím, že aspoň to tak ostane, že vírus nejde na deti.
Ale na druhú stranu nepanikárte.
Mnohi majú ľahší priebeh. Vraj aj tích z Martina už pustili domov do karantény..
Tieto opatrenia sú najmä kvôli seniorom a chorým ľuďom - onkologicky pacienti, ľudia ktori majú aj bez corona virusu zly stav, ale aj silný astmatici môžu mať problémy. Buďme ohľaduplní k sebe aj blízkym.
Pomôžme si, aby to svinstvo už skoncilo