Concor - obavy zo zníženia tepu

29. mar 2024

Lekár mi zmenil Betaloc na Concor, užívala som ho roky kvôli častým extrasystolám. Mám obavy, že mi veľmi zníži tep. Užívali ste alebo užívate niektorá liek Concor a ste v pohode? Mám užívať polovičku Concor 5 mg. Ďakujem.

mamina7070
29. mar 2024

uzivam 5mg concor uz niekolko rokov a bez problemov ja mam ale hypertenziu a plus mam triplixam

nikaeli
29. mar 2024

a aký máš teraz tep?

autor
29. mar 2024

@nikaeli Tep mám normálny, cca 55 až 75 v kľude, nikdy som nemala vysoký, beriem aj lieky na tlak

nevenka
29. mar 2024

No tak mne povedal lekar, ze polka Concoru, to je skoro nic...🙃. Brala som pocas dojcenia kvoli hypertyreoze a z nej som mala vysoky tlak a pulz, zaberal lepsie, ako teraz, co mam Betalok, pri tomto babatku mi dal ten, ze je lepsi ako Concor kvoli babatku.
Podla mna Ti ho nejak brutalne neznizi ta polka. Je to ina ucinna latka, ale podobny ucinok.

Tak lekar snad vie, co robi...

Ale zamyslam sa, ci Ti ho treba, ake dalsie lieky beries? Preco ich menil lekar?

mamina7070
29. mar 2024

ak mas normalny tep preco ho chces znizovat liekmi?

autor
29. mar 2024

Ktorý je lepší a má menej vedľajších účinkov? Mám obavy, že mi zníži tlak najmä v noci.

nikaeli
29. mar 2024

a mávaš ešte extrasystoly?

Ja som brala 2,5 roka Isoptin, mala som vyše 700 extrasystol denne a tep bežne nad 100 (v kľude). Ani s Isoptinom to nebolo dobré, síce som mala nižší tep, ale stále bol okolo 90. Zmenila som lekára, on mi hneď zmenil lieky, teraz mám Egilok a draslík na predpis, tep okolo 60-70 a extrasystoly takmer vôbec nepociťujem. Užívam ho pol roka. Ty máš ale tep v norme, tak neviem. Koľko extrasystol si mala? aj ich pociťuješ?

nevenka
29. mar 2024

@mamina7070 to mala na tom Betaloku asi takto, ale preco lekar menil na Concor, netusime.
A vraj este berie daco dalsir na tlak. Tak toto sa netreba pytat na fore, ti je otazka na lekara. Ked yz mas aj kombinacie.

autor
29. mar 2024

@mamina7070 Dal mi ho internista kvôli extrasystolám

autor
29. mar 2024

@nikaeli Áno, extrasystoly pociťujem, niekedy je to lepšie a ani si ich neuvedomujem a niekedy každý tretí úder, čiže často a veľa, takže preto tá zmena z Betalocu na Concor.

venusa85
29. mar 2024

Ja beriem 1/2 Concor 5mg a mne dr povedal, ze znižuje tlak. Mam sinusovu tachykardiu.

mamina7070
29. mar 2024

a na tlak ti kto predpisal a co? toto ries s lekarom nadstavit liecbu neni jednoduche, ta davka je velmi mala

oli18
30. mar 2024

Ja uzivam tiez 1/2 a tep mam dobry. Vysleduj si ho meranim,

nataliapipi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nataliapipi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
venusa85
15. jún 2024

@nataliapipi asi to priberanie. Vidím, ze odkedy ho beriem, ide to hore na váhe. Aj som o tom čítala, moj dr.mi to ale vyvrátil (obvodný, nie kardio)

nataliapipi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nataliapipi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
venusa85
16. jún 2024

@nataliapipi ja mam 5mg a beriem 1/2tbl

nataliapipi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
venusa85
16. jún 2024

@nataliapipi nevie, nespominala som to. Ja som si to prečítala na nete iba, moj obvodak mi to vyvratil. Vraj nepribera sa od nich