Čoho všetkého je chrbtica schopná?

mimi_lali
8. apr 2022

Ahojte po pôrode ma strašne začal bolieť chrbát ale neriešila som to a vyústilo sa to až tak že mám strašne pichanie pri srdci že sa ani postaviť neviem ani chodiť bolesti rúk proste to je strašne aj som bola u doktora lebo som raz mala celú noc pocit na odpadnutie s strašne zle mi bolo samozrejme že krčna chrbtica aj niekedy beriem lieky lebo mám z toho pocit na odpadnutie a zle no strašne čo mi robí táto chrbtica stres všetko v pondelok si idem pre výmenný list neurologovi prosím čo mi môže uľaviť alebo čo vám pomáha na to poprípade tie čo to mavate tiež čo na to beriete čo s tým robíte ?

aaao
8. apr 2022

@mimi_lali cvicit…ziadne zazracne lieky ani zazracny neurolog nepomoze

diamond007
8. apr 2022

Presne, súhlasím s názorom vyššie.
Cvičenie je základom zdravia.

zuzinapipina
8. apr 2022

@mimi_lali no mne pomaha najviac cvičenie..a to som po operacii uz aj..ale to cvičenie zabralo na bolesť vždy. A lieky mi velmi pomohli k cviceniu Milgamma N

tina5959
8. apr 2022

@mimi_lali Mne pomohol trochu dorsiflex na krčnu chrbticu. Mňa aj hrudná kosť zvykne bolieť + aj pokašliavam cely rok. Tiež mavam pocit na odpadnutie pri dlhšom stati. No ja som som sa liečila aj na reum.artritidu. Ale najviac pomáha asi ten pohyb, ale zase nepreťažovať.

michaelam2
8. apr 2022

@mimi_lali najst dobreho fyzioterapeuta a cvicit aj pod jeho dohladom

janka_266
8. apr 2022

@mimi_lali tiež som to mala a ešte aj mám po pôrode. Začala som cvičiť sm systém a je to oveľa lepšie.

katie253
8. apr 2022

Myslím si, že máš cviknutý nerv v chrbtici. Určite pomôže cvičenie. Šup na YouTube a nájdi si nejakú jógu na zdravý chrbát

mimi_lali
autor
8. apr 2022

@katie253 priateľ mi to stále hovorí že toto je určite cvaknuty nerv

katie253
9. apr 2022

@mimi_lali tiež som mala cviknutý a mala som tiež pichanie až vpredu na hrudnej kosti, tŕpli mi ruky, nemá hľa som ležať, chodiť, vždy to bolelo. Lekár mi dal také tabletky na uvoľnenie chrbtového svalstva, čo tiež pomohli. Aké najviac pomohla jóga. Pravidelne cvičiť, aj Len 2x do týždňa... rozhýbať to

simona745
9. apr 2022

@mimi_lali mam to podobne cvicit

marca12
9. apr 2022

Tiez mam dlhorocne bolesti krcnej. Strasne migreny som mavala,bolest hrudnej a krcnej chrbtice prechadzalo to do ruk,trpla mi ruka a bolest sa tahala az do sanky a usi. Na akutnu bolest su dobre lieky a injekcie,uvolnia ti svalstvo a neurolog mi odporucil cvicenie sm a fyzioterapeutocke. Na fyzioterapiu mi odporucal niekoho súkromného,nie take predpisane rehabilitacie,tie su o nicom. Chodila som na masaz aj k fyzioterapeutov. Neskutocne mnozstvo penazi som tam nechala,kym som sa naucila cvicit pod dohladom a spravne vykonavat cviky. Po 3 rokoch si ako tak dala dokopy tu hrudnu chrbticu,ale s krcnou sa trapim dodnes. Chce to pravidelne poctivo cvicit. Bola som aj na MR a podla toho som vedela,co mozem cvicit aj co nie,mam viacero diagnoz. Vysunute platnicku mi tlacia na nervy a to sposobovalo trpnutie a brnenie. Skus pomaly rozcvicovat a objednaj sa k neurologovi.

jankahunatova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisaaairdacova
16. nov 2023

@janka_266 dobrý môžem spýtať tak aj mňa môže bolieť krčna chrptica po pôrode mám dvojičky 7mescane a od vtedy ma boli

janka_266
16. nov 2023

@denisaaairdacova dobrý večer, môže, treba to dať určite vyšetriť. A preventívne odporúčam nerobiť prudké ani rotačné pohyby