Čoho príznakom sú menštruačné bolesti?

sunny8
22. mar 2017

Ahojte zacnem takto ... Uz cca 3 mesiace mam problemy po zenskej stranke ... U dr som nebola lebo medzi menstruaciami som sa necitila nejak neobvykle no proste ms mi chodi pravidelne vzdy ma neskutocne pobolieva v krizoch a v podbrusku prvy mesiac som mala strasne silnu ms krvacala som asi tyzden ale nie klasicky cista krv ale zrazeniny hrudky v noci ked som sa postavila z postele zlialo sa mi to prudom.... Pocas ms ma gyn neosetri aj tak a tak som to nechala tak ved ptm mi uz nic.nebolo ... Po 28mich dnoch klasika ms silna ani moc nie ale hrozne bolesti trvalo to 5 dni ptm 2 dni pauza a zasa silna ms teda dve po sebe akoby ... Nechala som tak ved co potom mi uz nebolo nic a teraz asi mam v strede cyklu a strasne bolesti a krce v krizoch a v podbrusku raz som uz takto bola u gyn a povedala ze ked som.prechladnuta tak ovulacia je bolestiva ze je to normalne. Neviem ci ano.ci.nie. je moznost ze som prechladena nevylucujem to ale pri.moceni ma nepali. Chcem sa opytat ci ma niektora skusenosti. Nie som nezodpovedna ale nemam cas ist na gyn v praci mi nedaju dovolenku aj ked som viackrat pytala a inokedy nemam kedy. Bojim sa ci to nemoze byt myom alebo nieco mozno fakt iba prechladenie. Pri prvom tehu som mala take iste bolesti test som si robila a tehotna nie som. 😢

matrioska86
22. mar 2017

ahoj, no ja ta nechcem strasit, kazda sme ina.....ale ja som mala tiez presne take bolesti, krce....hrozne cosi, sanitka bola u mna kazdy mesiac, co som az odpadavala.....no skratka po vsetkych vysetreniach (gynda, gastro a podobne) mi nakoniec zistili endometriozu....a to v takom stadiu ze mi museli az vajecnik vyoperovat.....tak ja z vlastnej skusenosti by som urcite navstevu gyndy neodkladala. ja viem ze je to hrozne absolvovat a mozno nechces pocut vysledok, ale ak ti nieco je a cim skor sa to zisti, tak tym lepsie....budem drzat palce aby to bolo "len" prechladnutie.

gabona1
22. mar 2017

AJ ja by som na Tvojom mieste išla na gyndu a dala sa kompletne vyšetriť, až také bolesti nie sú úplne normálne.

zuzi0911
22. mar 2017

Bolesti mavam silne (varixy na maternici atd) krvacanie sem tam nepravidelne,,no nie extrem.silne,,,,ovulaciu mavam velmi bolestivu ani chodit poriadne nemozem par dni,,,pocas krvacania ta vysetria,,,aj na pohotovost zbehnut,,,

bobsent
23. mar 2017

@sunny8 u mňa príčinou bolestí bola endometrióza. prvý krát na sone ani nebola vidieť a potom to už šlo...našťastie (ak sa to tak vôbec dá povedať) mi vyoperovali vaječníky aj maternicu a začínam žiť ako človek....
verím,že to nebude tvoj prípad ale určite sa daj vyšetriť aj viac krát. a čím skôr tým lepšie. endometri=oza rastie ako besná.držím palce.