Čo znamená ASCA pozitivita?

jaro1234444
30. apr 2024

Ahojte chcem sa spýtať čo znamená pozitivita ASCA protilátok. Totiž zistili mi to a poslali ma preto na enterografiu. To je skoro mesiac dozadu a vraj výsledky pošlú na gastro na druhý deň môžem zavolať ale samozrejme to by nebolo slovenské zdravotníctvo keby nebol problém niekde. Výsledky neviem doteraz lebo vraj do telefónu mi nepovedia a ani mi ich neposlali. Je tam veľká šanca, že to môže byť Crohnova choroba? alebo skôr je to len náhodný nález lebo problémy mám veľké ale skôr by som povedal, že so žalúdkom. Vďaka za každú odpoved

ema0000000
30. apr 2024

@jaro1234444 máte Crohna ?

ema0000000
30. apr 2024

@jaro1234444 aha nedočítala som, áno je to dosť možné, ťažko povedať podľa jedného parametru treba spraviť viac testov prípadne kolono

diverzia
30. apr 2024

ja som mala veľmi vysoké protilátky ASCA a už dopredu mi hovorili, že sa mám pripraviť na Crohna..bola som odvtedy asi 3x na kolonoskopii, v rozmedzí niekoľkých rokov.. aj na CT tenkého čreva a nikde nič..dokonca mi robili gastroskopiu, rektoskopiu a asi milion rôznych odberov na alergie,intolerancie a nezistili nič.absolútne nič.tak neviem, či Vám toto pomôže,ale minimálne Vás to môže ukludniť v tom,že to nemusí byť Crohn