Čo zjem, to ma naduje

andreasko
24. jan 2024

Ach kocky ahojte!
Som zúfalá, čo zjem to ma naduje,brucho ako balon
Jem malo nikdy som nebola jedacka nemám nadváhu zdravo sa stravujem. Mam 49 rokov ...v puberte som s trávením problémy mala po liečení akoby utli až teraz ...po rokoch
Co zjem to ma nafúkne,nemám kŕče, ťažobu a nafúknuté brucho to je neustále
Mamina ma 70 rokov a lieči sa na gastro už roky ...nafukovanie alergia na laktózu a podobne.myslite že ma ro teraz dobehlo? Dedičné? Som z toho na nervy
Ze vraj nospa liek ten mi nepomáha je na krce a tie nemám teraz som začala užívať orenzym ten je na trávenie zdá sa ze trošičku lepšie ale nafúknuté brucho a pocit ťažoby je stále nechápem čo a prečo...tento stav trvá s malými prestávkami pol roka
Už neviem ako si pomôcť...ďakujem vám!

pribinak
24. jan 2024

Skús vylúčiť všetko mliečne na dlhší čas a uvidis či to nebude lepšie

taktotedanie
24. jan 2024

@andreasko no chod na vysetrenie, testy nech vies na com si a comu sa potrebujes vyhnut, preco sa tak uz pol roka trapis ?? 🤷🏻‍♀️

aurinia
24. jan 2024

@andreasko ja som to tiež mala keď som vylúčila mliečne, lepok, kávu, alkohol a cukor tak to prešlo. Robíš diétne chyby a niečo z toho ti škodí. Dlhodobo si nasad probiotiká. Nepi bublinkové, pi len čaje alebo nesytenu vodu.

simsalabim
24. jan 2024

@andreasko test na Sibo ti robili?

daniela2202
24. jan 2024

@andreasko zrejme tam bude alergia

biibiana
24. jan 2024

Skus sa obratit na Andrej Medved a jeho doplnky. Uz tolko ludi si pochvaluje k lepsiemu.
Osobne by som navrhovala zmenit stravovanie, kvalitne probiotika.

lucik194
25. jan 2024

v prvom rade by som isla v obvodnej, chodis kazde 2 roky na preventívnu? nech Ti zoberie krv

potom objednat k imunologicke na testy a na gastro....

kazdy den probiotika

mas dost pohybu? treba aby si sa hybala (napr rychla chodza) creva sa rozhybu

andreasko
autor
25. jan 2024

@lucik194 áno preventivky vždy d9drzujem,pohyb mam viac mez dosť...v práci aj doma bežecký pas
Ďakujem za radu

april171
25. jan 2024

@andreasko menopauza? Perimenopauza?
V tvojom veku by to nemohlo byť tým?

aurinia
26. jan 2024

@andreasko moja babka vždy hovorievala: "všetky choroby sú z jedla" tam hľadaj príčinu + stres narobí veľa škody

simsalabim
26. jan 2024

@andreasko este raz sa ta opytam, test na SIBO ti robili? To ma teraz dost vela ludi a priznaky ako opisujes. Intoleranciu na laktozu samozrejme mozes mat, ale ak ta nafukne z kazdeho jedla, nebude to len toto.