Čo zaberie na baktériu enterococcus feacalis v močovej rúre?

15. aug 2022

Ahojte, od 01/2022 bojujem s touto bakteriou, vzdy po styku ju mam v mocovej rure(v moci nie je). Ani v posve, kultivacie su ok. Vzdy sa potvrdi len vyterom z mocovej rury.

Mali ste niekto podobny problem ? Co okrem atb, ktore nezabrali by pomohlo ?

Velmi pekne vam dakujem😊🙏

sashko24
15. aug 2022

Z akého dôvodu Ti realizujú výter? Aké máš ťažkosti?

autor
15. aug 2022

@sashko24 ahoj stale po styku ma zacne palit mocova rura, mierne palenie nic hrozne ale strasny diskomfort

sashko24
15. aug 2022

V prvom rade asi preventíva. Baktérie sa Ti do močovej rúry dostanú pravdepodobne z konečníka. Pred stykom je potrebné dodržať hygienu intímnej oblasti, rovnako aj po a vhodné je sa vycikať po styku, to vyplaví baktérie.
Často k premnoženiu pomáha aj nedodržiavanie pitného režimu.
Ak by predsalen došlo k infekcii, nech Ti pri vyšetrení moču vyšetria aj citlivosť baktérie na antibiotika, podľa toho určia správnu liečbu, ktorú môžeš podporiť pitím urologického čaju, prípadne vhodnými doplnkami z lekárne s obsahom výťažkov z brusníc.

autor
15. aug 2022

@sashko24 vsetko dodrziavam a aj tak ju tam stale mam:/ moze mi ju prenasat aj partner ? Naposledy som brala medocipirin podla tejto kultivacie ale necitim rozdiel :(

stannika
15. aug 2022

ahoj, atb nitrofurantoin na SVK lekár nepredpíše, pomôže ciprofloxacin, ale musí ich brať aj partner

taktotedanie
15. aug 2022

Okamzite vysetrit partnera

autor
15. aug 2022

@stannika dakujem brala som cipro ale nezabera a bolela ma z neho strasne noha…partner nebral ale poslala som ho na vysestrnie…ziaden urolog sa nevie vyjadrit ci ma byt prelieceny aj on …som zufala

taktotedanie
15. aug 2022

Ano ma!

stannika
15. aug 2022

obidvaja si dajte vyšetriť moč na klinickej mikrobiológii - INFEKCIE UROGENITÁLNEHO TRAKTU, tam zistia podľa kultivácie aké atb. zaberú na baktériu, ale musí aj partner, inak sa nikdy nevyliečiš a zbytočne poješ kvantá atb. Obvoďak Ti vypíše žiadanku, alebo súkromne, si zaplatíš vyšetrenie v labáku Unilabs napr.

autor
15. aug 2022

@stannika moc mam praveze v poriadku, len v mocovej trubici je bakteria, partner ide na kultivaciu aj mocu aj vyter z trubice

autor
15. aug 2022

@stannika pozriem ten unilabs 🙂

stannika
15. aug 2022

fajn, že ide aj partner, držím palce, nech si čímskôr fit, skús aj babské rady : viac tekutín ako máš bežný príjem a domáca tinktúra z kapucínky po kvapkách vraj pomôže

autor
15. aug 2022

@stannika ked si tak vezmem odkedy sme spolu mam tento problem, atb som brala uz asi 12 krat, jemu nikfy nedali:/

nttnnt
15. júl 2023

Prislo sa na nieco respektive zabralo cosi ? Tento zmetek je tiez u mna v rure po dobrati atb nemam dojem zeby som bola ok hygiena 100% a sex s ochranou je u mna samozrejmost uz dlho a furt tuto retardsku bakteriu kdesi mam raz posva, teraz rura