Čo zaberá na silnú hnačku?

martina803
19. aug 2022

Ahojte, čo vám prosím dobre zaberá na silné hnačky? V utorok som zjedla ovčí syr a odvtedy mám ťažkosti, lekár mi nasadil enditril a imodium, no vôbec to nepomáha, som na wc aj 20x denne, dnes len odporučil pokračovať v liečbe, no problémy neustupujú. Smectu užívať nesmiem. Mám diétu, jem len banány, piškóty, čierny čaj. Treba len počkať? Nemám doposiaľ takúto skúsenosť tak neviem posúdiť či je to až v takejto miere ok. Ďakujem za všetky rady.

hedviga2
19. aug 2022

@martina803 mne takto začala intolerancia na laktozu- z nicoho nič

marcellka32
19. aug 2022

Probiotiká linex dlhodobo plus teraz varená ryža, čierny čaj...ak neprejde do 3-4 dni ísť za lekárom a nenechať sa odbiť

ddaassuullaa
19. aug 2022

Mne imodium zabralo prakticky uz v prvy den a tiez slo o problem z jedla. Lenze ja nemozem vtedy ani banany, len mierne osladeny cierny caj (so stipkou soli kvoli dehydratacii), ani vodu nie, alebo fatru mineralku. V podstate den dva nejem nic, len pijem a potom max pridam suchar. Len aby si nemala salmonelu...uz po 3 dnoch je to na zvazenie

mirkava
19. aug 2022

@martina803 pred par rokmi som mala niečo podobné. Dávali mi endiex a espumisan. Dostala som infuzky. Trvalo to dosť dlho. Odznelo to samé od seba. Zničilo ma to. Len veľa trpezlivosti.

pinkgirl
19. aug 2022

Ja by som okrem spomenutých liečiv odporúčala aj čierne uhlie - univerzálne. Naviaže na seba škodliviny z čreva a vylúčiš ich, následne sa ti upraví črevná mikroflóra - na to ber probiotiká napr. Nutrolin B. A ak hnačky budú pretrvávať, mal by ti dr.urobiť ďalšie vyšetrenia (krv, stolica) a prípadne predpísať lieky na hnačku Reasec.

luccija
19. aug 2022

@martina803 robil Ti vyter?nezda sa mi to uz ti je dlho na take hnacky.

halci
19. aug 2022

Prisna dieta: ryzvoy odvar - nechat rozvarit ryzu, prip k tomu mrvu, dobre osolit. ani piskoty by som nejedla, len slane tycinky - ale tie bezvajecne, dietny suchar, banan, struhane jablko bez supky. A ked nepomoze tak k lekarovi, lebo hrozi dehydratacia.

halci
19. aug 2022

Pit cierny caj osladeny len Glukopurom, nie cukrom, Pit vyprchane mineralky (najlepsia je Fatra) casto po malych mnozstvach. Hylak si kup v lekarni, celkom fajn vec, mne pomaha.

taktotedanie
19. aug 2022

Nabuduce uz ovci syr nejest extremne nebezpecne.. ak nebude lepsie treba ist k lekarovi ( vyter, krvne odbery) v syre mohlo byt snad hocico

pinkgirl
19. aug 2022

@halci hylak má teraz výpadok v lekárňach.

martina803
autor
19. aug 2022

@hedviga2 ja mam tiez laktozovu intoleranciu, aj alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, no ked som si sem tam (2-3x do roka) dala ovci syr, tak mi nikdy nebolo zle.. tak neviem, mozno uz nesmiem ani ten🙂

martina803
autor
19. aug 2022

@ddaassuullaa aj mne bezne zaberie imodium uz po prvej tabletke, potom idem na wc az po 24 hod najskor, raz som si dala dve tablety a umierala som v krcoch aku som mala zapchu a bolesti, preto mi je divne ze som uz mala 6 tabliet od stredy a nic sa nedeje

martina803
autor
19. aug 2022

@luccija nerobili mi vyter, hovorila som s lekarom len po telefone, netrufla by som si v takomto stave ist k lekarovi ani inde von, ozaj ledva dobieham z obyvacky na wc 🙂

ddaassuullaa
19. aug 2022

@martina803 velmi cudne a to tiez mam alergiu na mlieko ako take uplne, no ovcie syry v pohode, aj kozie. Dokonca parmezan mi nerobi problemy. Aj ked teda sa snazim uplne minimalizovat, len nechcem varit na 3x😄 mohol uz poriesit vzorku.

hedviga2
19. aug 2022

@martina803 no takto som to mala aj ja. Doteraz som si obcas nieco dala. V stredu som zjedla bezlaktozovy jogurt a este dnes mam hnusne problemy. Más robene aj testy na potraviny? Ak áno tak kde? Ja uz buduci tyzden zacnem riesit.

panelacikova
19. aug 2022

@martina803 mne zabral liek Reasec. mimochodom, ovčí syr, nemôže ísť prípadne o salmonelozu?

panelacikova
19. aug 2022

@martina803 a čo sa týka výteru či vzorky stolice, tak mohol odniesť lekárovi alebo do lábaku niekto z rodiny predsa, keď tebe sa nedá vzdialiť od wc.... to nie sú srandy 4 dni akútnych hnačiek. telo prichádza o živiny, minerály, dehydruješ sa napriek tomu, že sa povedzme snažíš veľa piť :( a ide nám víkend....

iramka
19. aug 2022

Tasectan, chod si kupit do lekarne a ked ju mas taku silnu, daj si tu najvyzsiu davku aku mozes, tusim to je 2 tobolky /4hod..over si na obale..postupne znizuj davkovanie, ked sa ti to bude zlepsovat..Uz som tu raz pisala..dcera mala nieco ako salmonelu, smecta/hylak nic nezabralo..az tasectan

martina803
autor
19. aug 2022

@hedviga2 testy na potraviny mi robili velmi davno u alergologa, tam mi vysla akurat paradajka a ani si nepamatam co, to bol taky nijaky test mozno dokopy na 5 veci.. takze nerobili.. brat si daval robit testy na potraviny v lab online, ja som zatial neskusala.. mam robenu akurat gastroskopiu s odobranim vzorky na celiakiu tak to mi nevyslo a to mlieko plus soja z krvi

hedviga2
19. aug 2022

@martina803 som uz objednana na piatok. Uz nechcem takto fungovat. Som uz starsia a beriem vela liekov. Mozno mi to vyvolali tie chemické látky. Chcem vediet co mi vadi. Prajem aj tebe klud v tele.

nessi01
19. aug 2022

@martina803 cucoriedky-znie to zvlastne, ale je to totalna bezkonkurencna pecka-cerstve alebo kludne aj kompot.

martina803
autor
19. aug 2022

@hedviga2 a kde si to das vysetrit? Mozno by som skusila aj ja, tiez beriem vela liekov a nikdy neviem z coho mam tazkosti;)

martina803
autor
19. aug 2022

@nessi01 vyskusam, cucoriedkovy kompot stale jedaval dedo, ked mal problemy s bruchom🙂

hedviga2
19. aug 2022

@martina803 v piatok mi obvodny povie cenu a ked ju zvladnem odoberie mi hned krv. Kam to poslu neviem. Ale vcera som aj goglola a tych stanic je dost. Ak mi bude veny cez ciaru posle ma na gastro a tam nebudem musiet platit, ale urcite sa to ponatahuje. Kvoli rychlosti som chcela aj zaplatit.

hedviga2
19. aug 2022

@hedviga2 cena cez rozpočet

januarova
19. aug 2022

@martina803 nemáš zelenú stolicu?
Pri salmoneloze je zelená.

zuzuliennka1
19. aug 2022

@martina803 cierne uhlie

vorkola
19. aug 2022

@martina803 Mne na 100% cernicovy caj z listia