Čo zaberá na bolesť zubov?

jt261
30. aug 2022

Dobry den, neviete co zabera na bolest zubov ? skusal som uz tramal, doretu, ibalgin, valetol a nic nezabera. Mam velke bolesti 4horne zuby uplne na pravo a 2dole na pravo, neda sa to vydrzat

sudocek
30. aug 2022

@jt261 a co zubár?

jt261
autor
30. aug 2022

@sudocek dnes som tam bol, kontroloval zuby a ziadny kaz ani prasknutie ani nic pdobne tam nemam, poslal ma na rtg snimku a ta tiez nic nezistila, predpisal mi antibiotika, ale bolest pokracuje dalej

darijja
30. aug 2022

@jt261 flektor v prasku zabera... je to liek na predpis... ale nie je to dlhodobe riesenie

taktotedanie
30. aug 2022

@jt261 dnes ste dostali lieky nemozu vam zabrat za dve hodiny..lieky ktore ste vymenovali su velmi silne, na predpis..ked vam toto nezabralo tak uz nic volnopredajne vam ani nezaberie

jt261
autor
30. aug 2022

@taktotedanie praveze u zubara som bol o 8 takze uz je to 9 hodin a bolest je este 5x horsia ako vcera

gemerka17
30. aug 2022

@jt261 ak bude bolieť ďalej, smer druhý zubár. Keď bude všetko ok tak smer obvodný a neurolog, pripadne ORL.

taktotedanie
30. aug 2022

@jt261 v ten den nemozte cakat ze sa to zlepsi este vsm nestihla zabrat ani liecba antibiotikami
Trmal amdoreta suntak silne lieky ze pokial vam toto nezabralo nic z lekarne co sa da kupit vam nezaberie

jt261
autor
30. aug 2022

@taktotedanie dakujem, asi mi neostava nic ine len to pretrpiet

tanyan
30. aug 2022

Nemôže to byť od oka alebo ucha? Minule mi ponúkli v lekárni Cetalgen (kombinácia paracetamolu a ibuprofénu, vraj dobré na zuby).
V čase krízy som používala aj dentálne krémy s obsahom lidokainu na lokálne znecitlivenie.
https://www.drmax.sk/kamistad-senzitiv
A raz som použila aj domáci recept - vodkou namočenú vatu priložiť priamo na ďasno. Bolesť ustúpila, ale okno zostalo. 😀

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tykat
30. aug 2022

@jt261 treba dovysetrit, mne tak vylucili zuby, ucho, okostnicu... a dg nakoniec bola zapal 3klaneho nervu. A tam zabralo len klud, ticho, tma a nejake kombinacie vitB plus nejake ukludnovaky. Bolest to bola neskutocna.
Niekedy proti bolesti skor zaberie napr. Diazepam, Dithiaden, Persen...nieco na ukludnenie. Mame to poradili pri zapale sedacieho nervu.

kluska
30. aug 2022

@jt261 zmenit stravu, mas zapal podla mna (mozno v celom tele + kysle ph), nic sladke, to je zaklad, potom fermentovane veci- kvasena kapusta, kefir, kvasene uhorky, kvaskovy chlieb a vela ryb, kazdy den. Po jedle vyplachovat usta, staci s vodou a na noc ustne probiotika. A samozrejme nejake atb, prirodne alebo z lekarne klasiku. Plus vit d+ vit K2 + magnezium a kalcium. Ja som mala nekustocnu bolest, preslo mi to aj na migrenu jeden vecer. Po takejto drastik diete par dni a prestalo boliet, uz mesiac a pol je ok, ale ked zjem sladke, tak zase je to naspat, ale nie az tak. A jest na druhej strane.

luccija
30. aug 2022

@jt261 ja, ked som mala zapal dutin velmi ma boleli zuby

kluska
30. aug 2022

ano ano zapal dutin tiez to moze byt, pri tom bolia zuby, hlava, oci alebo usi, jeden den moze to, druhy den nieco ine, kazdopadne to vyzera na zapal v tele

kluska
30. aug 2022

tak aj vysoke davky vit c by mali pomoct, 1000mg kazdu hodinu

isis234
30. aug 2022

@jt261 propolisovú tinktúru nakvapkať na gázu a priložiť,, aj švédske kvapky pomáhajú,, ale radšej zajtra obvodnému lekárovi, nech pošle na ďalšie vyšetrenie..

jane1987
30. aug 2022

@jt261 neurolog- trojklanny nerv?, pripadne orl. Ak na rtg nebolo nic a ani vizualne nic zubar nevidel, isla by som tymto smerom. A lieky ako tramal a pod nie je prave najstastnejsia cesta. V pripade nevydrzatelnej bolesti at pohotovost.

jt261
autor
30. aug 2022

tak neviem ci mam zapal dutin alebo trojklanny nerv, nemam ziadne ine priznaky a bolesti, okrem bolesti zubov.

jane1987
30. aug 2022

@jt261 napriklad taky trojklanny nerv obcas tazko rozoznat od bolesti zubov.

jt261
autor
30. aug 2022

@jane1987 ale co citam tak boli aj pod okom, pri nose, pri uchu atd, ci nie vzdy ?

lenkaspalka
30. aug 2022

@jt261 Algifen neo. Sú to kvapky, veľmi účinné.

diablikovci
30. aug 2022

Valetol a zubár ..

melissa333
30. aug 2022

@jt261 obyčajný paralen, pravdepodobné to bude trojklavnný nerv .

melissa333
30. aug 2022

@jt261 ano boli ale mňa napríklad najpr začali bolieť všetky zuby na jednej strane . Potom prišli ďalšie bolestí postupné . Bolesť ucha , sánky , oka a bolesť hlavy . Všetky lieky som vyskúšala na bolesť a nič mi nezabralo až na paralen . Neurologicka mi potom nasadila biston .

jane1987
30. aug 2022

@jt261 je to strasne individualne. Pracujem u zubara a tazko to naozaj odlisit od zubov v niektorych pripadoch

magdusaaa
30. aug 2022

@jt261 ataralgin je na zuby najucinejsi

jt261
autor
30. aug 2022

@melissa333 a ako dlho prebiehala liecba ?

zuzuliennka1
30. aug 2022

@jt261 a mas namysli bolest alebo ze su citlive? mas pocit, akokeby si tam mal kaz?

sarahh09
30. aug 2022

@jt261 co tak na ušné určite

sarahh09
30. aug 2022

@jt261 ušné píšem pretože raz ma bolelo ucho a bolo to od zuba.
Nakoniec som skončila u zubára a ucho prestalo bolieť ( na ušnom bolo všetko ok)
Len moja skúsenosť.