Čo vám pomohlo na zákal sklovca?

28. aug 2023

Ahojte. Poraďte prosím niečo lebo ja som už zúfalá. Dávam jodid kvapky ale vôbec nepomáhajú. Každý deň plačem kvôli tomu

1mina
28. aug 2023

Viem ze na ocnom to vedia odstranit nejalo laserom tusim ak Vam to moc vadi...ja ich tiez par mam ale po pravde pokial sa na ne nezamieram ich anj nevnimam, keby mi takto prekazali tak to poriesim asi takto

autor
28. aug 2023

@1mina túto operáciu veľmi robiť nechcú 🙄 mne to veľmi prekáža, hlavne teraz v lete a zhoršilo sa mi to. Už ich vidím aj cez slnečné okuliare

1mina
28. aug 2023

To neviem ja som len na klinike kde chodim ze to maju vypisane v cenniku, sukromne ste neskusala ? Ja ich akoze na svetle vidim dost tich bielych ciarok a bodiek, a dve cierne bodky ale vavsinou ich absolutne nevnimam, hlavne vnutri nie pokial sa nezahladim na bielu stenu alebo pod

autor
28. aug 2023

@1mina no len ja mám všade biele steny a nedá sa to vydržať už ani vnútri. Veľmi ss sústredím nato aby som náhodou nepozrela zle lebo hneď sa objavia a je mi do plaču. Na akú kliniku chodíš?

taktotedanie
28. aug 2023

Neviem ci ste to vy co ti vypisovala uz minule
Za mna alser ma viac nevyhod ako vyhod ide o zrak to si ho nejakym laserom chcete znicit ?!
Mimochodom je vela dalsich diagnoz pre ktore by mal clovek plakat

sisa_s
28. aug 2023

@taktotedanie podla mna ano...a zalozila uz vela tem o tom istom..asi to o niecom svedci, ked sa tu nenajde jediny clovek, ktory to podstupil...

taktotedanie
28. aug 2023

@sisa_s ja som za svoju prax nemala jedineho pacienta co to podstupil..raz jeden pan prisiel s tym, ze chcem PPV lebo to kdesi cital, ze aj to je moznost, ked som mu vysvetlila nevyhody ci uz lasera alebo PPV kvoli takejto diagnoze velmi rychlo si to rozmyslel a odchadzal domov spokojny, tuto temu uz na dalsih kontrolach ani len nespomenul..
Kazdy vecer plakat pre toto…ludia zomieraju na zlyhanie organov, rakovinu atd to ked mam aj ja, v tehotenstve som sa dokonca bala chodit po schodoch lebo sa mi tak husto mihali pred ocami ale v zivote by som kvoli tomu neplakala toboz aby som riesila laser..ja este aj okuliare do dialky nosim a nemienim podstupit ziadny zakrok
Aai bude autorka zakladat dalsie temy ale realne skusenosti tazko..a uprimne autorka prispevku vela “operaterpv” ani nema dostatocne skusenosti na takyto zakrok cize ja by som sa bala to podstupit darmo, ze to su sukromne nemocnice a kliniky zaplatite ale vysledok moze byt pre vas zrak katastrofalny

autor
28. aug 2023

@taktotedanie vážená pani. Neviem čo tu splietate o tom že som založila veľa tém o tomto. Pýtam sa to tu prvý krát. Zrejme aj posledný. Áno plačem kvôli tomu a čo? Nevieš ako to mám rozvinuté tak sa láskavo neposmievaj. Viem že ľudia umierajú na rakovinu, predstav si. Keď budem mať rakovinu budem plakať kvôli nej ale momentálne ma trápi toto! A trápi ma ot tak že mi je do plaču lebo neviem vyjsť z domu lebo mám ľavé oko plné útvarov, ktoré mi už znemožňujú aj šoférovanie.! Vozím v aute bábätko a neviem sa sústrediť na cestu keď sa mi deje s okom toto! Mala som to už aj predtým ale nemala som 20 kusov útvarov na oku. Mne je jedno že si dr ale ak nevieš poradiť tak nepíš. Pytala som sa na skúsenosti, nie na odporúčanie zvyknúť si.

sisa_s
28. aug 2023

Ked vas to tak strasne obtazuje, chodte k ocnemu, ktory vas odosle na konzultaciu do nemocnice, kde zvazia operacne riesenie PPV...ine riesenie zbavenia sa musiek nie je...

taktotedanie
29. aug 2023

Myslim, ze autorka prispevku je stale ta ista osoba co zaklada tie iste temy, preto tento dalsi prispevok je uz radsej anonymny..pod vsetky prispevky nedostala jedinu realnu skusenost, pretoze ludia s tym normalne ziju a funguju..ocneho lekara uz navstivila urcite pisala to v predchadzajucich prispevkoch..odporucania ste dostali v predchadzajuich prispevkoch , neviem co sa rozculujete..
Mate moznost PPV- odsaju vam vas sklovec aj s “muskami” a nahradia plynom/olejom, vacsinou to robia v celkovej anesteze niekde aj v lokalnej ale pri labilnych pacientoch celkova urcite

sonaspevakova
18. dec 2023

Dobry den mam tiez zakaly sklovca,napiste mi prosim sukromnu spravu,rada sa porozpravam s niekym kto ma rovanky problem,dakujem

meggy78
22. jún 2024

Dobrý deň, prosím ako ste na Tom so sklovcom,aj ja mám teraz problémy.dakujem

meggy78
26. jún 2024

Dobrý deň, čo vám pomohlo na ten sklovec ?? ďakujem