Čo vám pomohlo na rýchle zotavenie pri Covide?

katarina0123
18. máj 2021

Ahojte maminky, prosím je tu niektorá, ktorá sa zotavila reap. rýchlo prekonala Covid? Prosím píšte mi len, tie čo ste ho mali resp. ste sa rýchlo zotavili do pár dní. Mám obrovský strach :( a potrebujem sa zotaviť čím skôr. ( v rodine sme mali xy krát covid žiaľ väčšinou zlý priebeh a aj postcovidové následky doteraz) Čo ste užívali ako ste prežívali deň, je tu niektorá ktorej príznaky trvali len pár dní? Dostala sa niektorá z toho rýchlo bez ťažkostí?

U mňa to začalo nevinným potením počas noci cca 5 nocí (o covide som ešte netušila) a zrovna mi prišla MS takže bolesť tela a únavu som pripisovala tomu,no v noci som sa zobudila na hroznú zimnicu a bum teplota 37,5. Ráno silná bolesť hrdla, okamžite som išla na test a bum pozitívny.
Momentálne 5ty deň ležím v posteli a potím sa. Som unavená, bolí ma hlava. Teplotu od vtedy nemám, kašel sem tam. Cítim sa klasicky ako pri chrípke no prepadá ma obrovský strach ani neviem prečo doteraz som sa covidu nebála a verila som, že to zvládnem ľavou zadnou ( neochorela som ani keď som bola pri pozitívnom, takže som sa cítila tak trochu ,,nesmrteľná,, heh) .... Už som chvíľami aj obanovala, že som sa bola dať otestovať, že som mohla byť v tom, že mám chrípku .... ( To píšem len zo strachu samozrejme, dodržiavam všetko a záleží mi na ostatných aby som nikoho neohrozila...)
Od lekárky som dostala augumentin a užívam ešte hylak,doritricin, Ccko,Dcko a naparujem sa plus ľahká strava a teplý čaj.

Ďakujem za povzbudenie a za každú dobre mienenú radu. Vážim si to.

ella_price
18. máj 2021

Hlavne nehysterči.
My s manželom sme mali vysoké horúčky cez 38,5, kašeľ, stratila som čuch aj chuť a jediné čo sme brali boli Béčka a panadol. Rodičia nám nosili jedlo. To najhoršie nám trvalo asi týždeň a potom som bola týždeň hrozne unavená a musela som pracovať z domu. Každé telo je iné. Mňa potom boleli veľmi dlho kĺby, kolegyňa zase hovorila, že mala oveľa miernejšie príznaky než my a začali jej padať vlasy tri mesiace po covide.
Hlavne lež, odpočívaj, dostaň do seba veľa tekutín.

akinom0077
18. máj 2021

@katarina0123 / hlavne sa ukludni, psychika aklud je dolezity. To ze ste mali v rodine tazky priebeh neznamena ze ho budes mat aj ty...pokial nemas vysoke teploty a vyrazny problem s dychanim liec sa ako pri chripke a hlavne sa izoluj a bud v klude. Ja ti poviem tak ja som v r.2018 mala taku " chripku" ze som lezala ako poleno 21 dni.... z toho prvych 7 som mala teploty 40-41 plus bolesti hrdla, upchatyn nos...druhy tyzden som mala 38-39 teplotu...potom sa pridal kasel.... menstruacia sampzrejme do toho aby toho nebolo malo ale to je klasika u mna ked som chora🙂 posledny tyzden som mala cez 37 teplotu.
Po mesiaci som isla von na kratku prechadzku naspat teplota....potenie...unava...kasel 3 tyzdne navyse...vsetko mi trvalo este dalsi mesiac...nik neskumal ci mam corona virus....🙂 a zijem som tu ale dodnes som na tuto chorobu nezabudla

oblecenie99
18. máj 2021

@katarina0123 Ja som zatiaľ nemala, ale kým ti tu baby napíšu, iba ta chcem podporiť a povzbudiť. sústred sa na to, že je to proste choroba ktorú zvládneš. Ber to zatiaľ ako chrípku, nastav sa v hlave tak, že máš chrípku. Co som počula takú všeobecnú rada treba to síce vypotiť a vyležať ale ze ak vladzeš, tak skus nejak fungovať, prejsť sa po dome a tak, že nie je dobre len ležať. Želám ti skore uzdravenie a dobrý priebeh 🙂

miska992
18. máj 2021

@katarina0123 strach je najhorsi. Vypnut telku! Lezat a oddychovat ak sa dá. Nie je pravidlo ze aj vy musite mat tazky priebeh... ja som tazky priebeh nemala...ale best tela,nevolnosti a unava trvali dlho... nasadit vysoke davky decka,cecka,zinok,selen, magnezko, antihistaminikum.omarit. Caj s medom..ak by sa vam nelepsilo kontaktovat obvodneho lekara za ucelom predpisu ATB. A dolezite je nepanikarit!

miska992
18. máj 2021

@ella_price chripku ktoru som mala napksledy trvala 2 tyzdne a dalsie 2 pokial som bola fit

katarina0123
autor
18. máj 2021

@oblecenie99 ďakujem

surama
18. máj 2021

@katarina0123 Ahoj, v manzelovej rodine mali skoro vsetci covid a vsetci mali lahky priebeh. Brali hned, ako mali pozitivny test nejake antibiotika, ale neviem presne nazov, dalej C, D vitaminy, ivermektin a kludovy rezim cely cas. Vsetci boli nastaveni pozitivne, ze to zvladnu a niektori mali aj kopec pridruzenych ochoreni. Nastastie vravim, ze mali lahky priebeh a nemaju ziadne nasledky, iba svokra velmi bolia krize, ale neviem ci je to z covidu alebo sa mu vratili problemy, na ktore sa lieci uz dlhsie. Kazdopadne ti drzim prsty nech si rychlo fit! 🙂

katarina0123
autor
18. máj 2021

@miska992 ATB už mám aj užívam prvý deň. Veď toto ten strach a panika. Ležím dopujem sa vitamínmi. Len sa mi nedá zaspať asi zo strachu...

katarina0123
autor
18. máj 2021

@surama ďakujem veľmi pekne. Veď toto ten strach musím sa nejako pozitívne naladiť.

janinah
18. máj 2021

Nech ti niekto kúpi z lekarne niečo na ukludnenie napr. persen,

alexandra197
18. máj 2021

@katarina0123 my s manželom sme nemali 4dni čuch a chuť inak našťastie bez teploty a kašľa. Veľa som tu čítala, že to sa môže zhoršiť aj na 10 deň a pod.ale netreba nič čítať, stresovať každý organizmus je iný. Brali sme imunoglukan, C,D,Zinok. Hlavu hore. Par dni rýchlo ubehne a budete fit ;)

motolica
18. máj 2021

@katarina0123 ja som mala covid príznaky presne 1,5 dňa - teplota 38,5 a na druhý deň už som bola fit a ďalších 13 dní som čakala,že čo príde a neprišlo nič ,žiadny kašeľ, sopel,bolesti...nic🙂ale za to som brala konské dávky vit. C,D a aspirín protect na zrazeniny.

katarina0123
autor
18. máj 2021

@motolica och to fakt? Tak dúfam, že aj ja to budem mať podobné , Ccka a decka ake vyaoke davky?....aspirin protect na riedenie krvi užívam už roky takže to som rada

katarina0123
autor
18. máj 2021

@alexandra197 ďakujem, ten imunoglukan si dám kúpiť aj zinok. Ja čuch a chuť mám zatiaľ len tie dutiny ma trápia, že sa nemôžem nadýchnuť nosom a z toho som nesvoja.

lienocka128
18. máj 2021

ja som nemala ziadne priznaky len som bola unavena a trosku ma pobolievalo hrdlo.... vobec by som nepovedala ze mi testy ukazu pozitivitu... tak som spala aj na obed s detmi a nic nerobila.... brala som len inommed a pomarancov som jedla na kila, aj caj s medom a citronom...

katarina0123
autor
18. máj 2021

@lienocka128 a ako rýchlo si sa z toho dostala?

lienocka128
18. máj 2021

@katarina0123 asi po tyzdni som sa uz necitila taka unavena a po 10dnoch som uz mala test negativny....

akinom0077
18. máj 2021

@miska992 ja detto mesiac a fit som nebola dalsi mesiac.

luccija
18. máj 2021

@katarina0123 dobrý zinok prípadne imunoglukan

katarina0123
autor
18. máj 2021

@akinom0077 toto nepotrebujem fakt počuť, že mesiac...preto som napísala, že nech mi píšu len tie čo sa zotavili rýchlo. Celé posledné mesiace môjho života sa točia okolo covidu. Manžel 2 mesiace PN. Rodičia 3 mesiace. V rodine smrť, pľúcna ventilácia.... Chcem si nastaviť pozitívne myseľ a zvládnuť to čím skôr bez ťažkostí.

luccija
18. máj 2021

@katarina0123 ale treba pisat pravdivo nie tak, aby si mala svet ružový.Je tak ako je buď rada, že nemáš zatiaľ zlý priebeh.Ja som bola v decembri chorá a február kardiológ...a iné problémy.Nema význam Ti písať kto ako to mal.Lez liec sa a uvidis

luccija
18. máj 2021

@katarina0123 kúp si guajacuran na úzkosť a veľa magnezia

katarina0123
autor
18. máj 2021

@luccija a z covidu? To máš zase pravdu... Len doma sme si toho užili riadne.

ella_price
18. máj 2021

@miska992 A? Veď píšem, že každé telo je iné a niekto má postkovidové príznaky, ale ťažko ich určiť. Niekto môže byť v pohode, niekto môže mať nejaké následky. Ja mávam pravidelne ťažké angíny aj dva týždne a idem to sem porovnávať?

luccija
18. máj 2021

@katarina0123 áno z dôvodu...je to nepríjemné každému zamáva so psychikou, keď vie, že má niečo na čo zomreli stotisíce ludi

miska992
18. máj 2021

@ella_price ja som to pouzila len ako priklad aby autorka diskusie nepanikarila... ze aj pri chripke moze byt aj horsie ako pri covide,tak neutoc hned 🥶

miska992
18. máj 2021

@katarina0123 tak to chce uz len klud ked toto vsetko mas...mozes skusit ivermectin alebo aj isoprinosin.

surama
18. máj 2021

@katarina0123 Pozri, teraz sa uz situacia zlepsuje, uz lekari vedia, co najlepsie zabera, ako nastavit liecbu a aj keby si predsa len isla do nemocnice (co verim, ze nebude tvoj pripad 🙂), tak uz je tam malo pacientov, takze zdravotnici uz na leziacich pacientov maju viac casu. Tak hlavu hore, nemozes sa opustat aj ked ste to mali tazke v rodine. Tvoje telo je ine a mozno za par dni budes fit 🙂

livuska124
18. máj 2021

Ahoj, ja som mala pri covide rovnako dutiny chytené, dýchať nosom sa nedalo, ani vyfúkať nič z nosa, proste zabednené úplne. ATB mi však na dutiny zabrali rýchlo, už po 2-3 dňoch bolo zlepšenie. Kašeľ sa nedostavil vôbec, strata čuchu a chuti prišla až na cca 5ty deň príznakov. Teplota mi nestúpla vyššie, než 37,5 (trvala asi 5 dní). Ešte ma bolelo ucho asi dva dni a dva dni som mala hnačku.
Brala som ATB Augmentin, Erdomed, Isoprinosine, Aspirin protect, vitamíny (C, D, Selén, Zinok), Olynth do nosa a probiotiká.
Ja som nemala čas zamýšľať sa čo a ako, lebo 4,5 ročná dcéra tiež ochorela a mala 3-4 dni vysoké horúčky (našťastie iba to) a keď ona skončila, začal manžel a ten mal najhorší priebeh so všetkými klasickými príznakmi (dýchavičnosť, bolesti na hrudi, kašeľ, vysoké horúčky), tak som sa starala o neho. Jeho to aj najdlhšie držalo.
Hlavne treba myslieť pozitívne, nepoddať sa tomu ešte aj psychicky. Držím palce a želám skoré uzdravenie.
@katarina0123

lienocka128
18. máj 2021

ja mam teraz nadchu a citim sa ovela horsie ako ked som mala covid ...
@katarina0123