Čo vám pomohlo na akné v dospelosti?

melinday
28. máj 2021

Mimo stravy čo Vám pomohlo na akne?
lekar či niejake konkretne prípravky?

čo hovorite na nove technologie na liečbu akne a pod? mate skusenosti? led maska na liečenie akne, ultrazvukova špachtla a pod?

basska_b
28. máj 2021

Kamarátky (25 a 28 ročne) vysadili lepok a laktozu a problém vyriešený.

1nikita
28. máj 2021

@melinday pristroje ani vonkajsie pripravky mi nepomohli :( kupila som si aj test na potravinove intolerancie a vysadila na mesiac vsetko podla vysledkov no na pleti sa nic neodrazilo. Vysadila som aj mliecne vyrobky lebo bola intolerancia na kravske mlieko. Nepomohlo, nemam vyditelne akne, ale podkozne a toho sa neviem zbavit. Podla mna je problem vnutri. Pravidelne uzivam aj probiotika. Momentalne som si nasadila vceliu matersku kasicku, beriem ho hlavne koli vlasom ale pocula som ze pri dlhodobom uzivani sa ludom vycistila aj plet od akne, zmyzli bradavice, prestali padat vlasy....za ten tyzden sa mi padanie vlasov zmensilo na polovicu, na tvari som si rozdiel este nevsimla. Pockam a uvidim. Mozem napisat o mesiac ci pomohlo.Vraj je to vseliek. Mozes skusit aj to 🙂

melinday
autor
28. máj 2021

Daaj vedieť určite, lebo som v uplne ale že do bodky v rovnakej situácii ako ty

lindous
28. máj 2021

Moje dospelácke akné je hormonálne, antikoncepciu len kvôli tomu brať nechcem a lokálna liečba u kožnej u mňa nebola moc úspešná (no určite to treba skúsiť!!), takže v závislosti od cyklu sa mi čo to vyhodí každý mesiac, správnou starostlivosťou som to dokázala zminimalizovať, na také čo sa dá v pohode prekryť, zbavila som sa boľavých a zapálených vyrážok... Momentálne používam Larens, mne vyhovujú, ale určite sa to nedá povedať univerzálne, sama značky obmieňam a mám pocit, že ide skôr o techniku a pravidelnosť... a teda chodím pravidelne aj na hĺbkové čistenie ku kozmetičke, práve ultrazvukovou špachtlou a nie je to zázrak, ale rozhodne je to príjemnejšie ako celé čistenie ručne 😅

liusa82
28. máj 2021

Ja som to sem už raz dávala.Nejaká baba mala probémy s vyrážkami.Tak aspoň taký výrobok ak sa vám už nejaký pupák vyhodí používať lokálne potrieť pred spaním až do vyliečenia.Tu vyrážku to stopne aby nerástla a rýchlo to hoji.

brana512
28. máj 2021

Mam 33, od porodu dva roky mala som kafastrofalne akne vsade aj dekolt a chrbat. Pomohlo mi: vysadit cistiaci olej na plet ktory som pouzivala na odlicovanie, kupila som si odlicovaci gel ziaja s kozim mliekom a sonicku cistiacu kefu plus la roche posay effaclar duo a do tyzdna bolo po probleme. Myslim si ze ten odlicovaci olej bol zly

liusa82
28. máj 2021

No a ešte na tú otázku.Mne tie pupáky robila hlavne kozmetika.Vysadila som všetky masky aj peelingy a aj krém a mám pokoj.Večer pleť riadne umyjem s gélom a dočistím iba pleťovou vodou.A ráno iba vodou umyjem a dám penový lahky makeup.Odvtedy sa vyhadzujem minimálne iba na krámy.Dovtedy som mala pupáky štýlom jeden sa zahojil druhý vyhodil

damiana1992
28. máj 2021

Hĺbkové čistenie u kozmeticky

poly1
28. máj 2021

Vitamín A

remaadja
28. máj 2021

@melinday mne pomohol selen, beriem na štítnu

tyrkysova_kobyla
28. máj 2021

@melinday plet mam lepsiu odkedy praktizujem dvojfazove cistenia. Zaradila som aj retinol (a SPF), plus este od La roche Effaclar krem a vecer serum

rooberta
29. máj 2021

Mne sa zacalo tvorit akne po vysadeni antikoncepcie, bojovala som dva roky. Skusala som vsetko, kupila som si aj ultrazvukovu spachtlu, to je o nicom vycistilo mi to iba nos od ciernych bodiek, ale akne na licach ani trochu. Bola som aj u koznej, predpisala mi eryfluid, ziadny zazrak to nebol. Nakoniec mi najviac pomohli silne antibiotika, ktore som ale brala na uplne iny problem. Ostalo mi uz len jedno male podkozne lozisko na pravom lici, ktore mi uplne zmizlo, ked som si nasadila bulharske probiotika.
Teraz uz len udrzujem, poriadne cistim rano aj vecer. Raz za mesiac chodim na hlbkove cistenie ku kozmeticke. Obcas sa mi este nieco vyhadze, ale uz to nie je taka katastrofa, vtedy mi pomoze ak si to miesto natriem na noc sudocreamom, mam aj skinoren ale sudocream sa mi zda byt lepsi.

1nikita
29. máj 2021

@rooberta mozem sa opytat ake su tie bulharske probiotika? Daju sa kupit aj tu, kde?

rooberta
29. máj 2021

@1nikita myslim ze len cez internet sa daju kupit. Ja som predtym asi rok do seba tlacila vsetky mozne bioprony, probiofixy atd. striedala som ich lebo tak sa to vraj ma, davala som si zalezat aby som ich brala pravidelne rano aj vecer, ale vobec ziadny ucinok. Potom som sa na internete dostala k roznym dobrym recenziam na bulharske probiotika. Tak som ich skusila a po dvoch tyzdnoch mi zmizlo to podkozne lozisko co som mala na lici. A ked som ich uzivala podstivo (lebo teraz to uz trochu flakam) tak to malo dobre ucinky aj na creva.

rooberta
29. máj 2021

@1nikita tieto konkretne mam

1nikita
29. máj 2021

@rooberta dakujem, si zlata🙂.. vedela by si mi hodit aj stranku kde si to kupovala, cez aky web? Slovensky? Neviem tie nazvy dobre precitat 🙂

1nikita
29. máj 2021

@rooberta biomiflc a laktera?

simca06022011
29. máj 2021

Začala som kozmetickou a kozmetikou. Problémov mam kopu, aj hormonálnych ale akné väčšinou nie. Plus je rozdiel akné s nejakým "dôvodom" a klasicky upchavane póry...

rooberta
29. máj 2021

@1nikita nemas zaco, su to probiotika daflorn - biomilk colon a laktera rose oil. Tusim som ich objednavala z bulgaricus.sk uz si nepamatam presne.

1nikita
29. máj 2021

@rooberta dakujem 😘

zuzka10175
1. jún 2021

Čokoľvek sa v tele deje, je potrebné riešiť to komplexne, pozrieť sa na celkový stav organizmu, nájsť príčinu tohto problému a následne ju odstrániť. Je možnosť urobiť si aj test zdravia, ktorý podľa telesných príznakov môže pomôcť nájsť príčinu problémov v tele ( aj keď testy u lekárov môžu ukazovať, že je všetko v poriadku, ale vy viete, že nie je).

blableblu
7. mar 2023

@1nikita bulgaricus probiotika je za mna ta najlepsia vec na svete pridavam skusenost stale strasne chora imunita v riti totalne pol roka som brala laktera nuture zo stranky bulgaricus ,od v tedy som chora nebola a to vsetci doma mali chripku viac krat vswtci kolo mna chory na mna ked zacalo nieco liest zvysila som davku a na druhy den absolutne svieza ako rybicka plus bonus zabilo mi to aj helikobaktera mal som uo potvrdeneho a na kontrole na gastre uz nebol po dlhodobom uzivani je to fakt zazrak milujem ich