Čo vám pomáha pri tetánii?

lienka2407
17. jan 2023

Maminky,máte niektorá potvrdení tetániu a čo vám pomáha? Beriem magnézium,vápnik,vitamín d a bkomplex.Stále sa mi to ukazovalo na nohách akoby mravčenie ale od konca roka mávam bolesti hlavy a tlaky čo je veľmi nepríjemné.Ku neurologičke som objednaná ale rozmýšľam či máte skúsenosti čo zabralo.Ďakujem.

somtu2019
17. jan 2023

@lienka2407 nezabrali nič.Mam diagnostikovanu hyperventilacnu tetaniu.Nestihnem ani dýchanie do vrecka, hneď mám pocit odpadnutia...je to desne nepríjemné a veľmi ma to obmedzuje

zuzkaa1991
17. jan 2023

@lienka2407 doteraz som dg tetaniu nepoznala
Trpim s ňou asi rok co tak vnimam na jesen sa mi aj potvrdilo.....akurát zajtra chcem volat neurológicke kedze AD nechcem brat ale zaujíma tehotenstvo kedze na to som zabudla a dost vaham ist do druhého dietata
Ale mne pomaha GS Anxiolan je to na báze byliniek poprípade doplnim magnerot a este mi odporučila guajacuran ale väčšinou beriem gs Anxiolan a magnerot

zuzickazah
20. jan 2023

@lienka2407 ja mavam ataky ale ked mam velmi silne vycerpanie psychicke mne pomaha guaracujan, magnezko a vitamin D a sedaplus tryptophan, ked bude velmi zle mozes skusit lexaurin.

cukroska
22. jún 2023

@lienka2407 aj mne zistili pred pár mesiacmi. Začalo to kŕčmi v nohách, neskôr hocikde na tele, dokonca časté pichanie na hrudníku, stále opakujúce sa problémy z hrudnou aj krčnou chrbticou Vždy som všetko brala, že je to prácou a od chrbtice. Neskutočne unavená, ubolená,nevedela som spávať dobre. Hocikedy som cítila brnenie, trpnutie rúk, nôh a hocikde na tele. Dlhodobo som brala lieky od neurológa na uvoľnenie svalstva, Magnezium beriem dlhodobo davno predtým , akurát mi odporučil zvýšiť dávky a keď budem vedieť, že to na mňa prichadza, alebo budem v strese, či fyzicky a psychicky vyčerpaná dať si polku neurol. Už je to pár mesiacov a našťastie som nato úplne zabudla a vlastne som to ani nebrala ako chorobu .Aj keď v podstate to nie je .Takže neriešim, nezaoberám sa tym. Proste som to popri starostiach vypustila z hlavy. Žijem ako predtým, len som o stovky eur ľahšia, keď ma vychytial bolesti chrbtice a bývam často seknutá. Snáď sa čím skôr s toho dostanete. Držím palce.

tanyag
22. jún 2023

Mne pomáha Magnosolv (obsahuje uhličitan horečnatý), Kaldyum (chlorid draselný) a Maxi-Kalz (uhličitan vápenatý), všetko predpísane doktorom. Neberiem nič iné, len tieto...a to 4 dní beriem, 4 dní nie...ale len keď potrebujem, nie neustále...keď cítim, hlavne v nohách, dám si na 4 dní...a potom je úľava.

majka12071994
16. nov 2023

@lienka2407 ja mám tetaniu,robili mi EMG vyšetrenie....ale ja mám agresívnejšiu formu...to znamená,mravcenie v rukách nohách,tŕpnutie celého tela,hyperventilacia,tŕpnutie úst,päty a dlane som stláčala do postele,čo som nevedela čo sa deje....točila sa mi hlava,tep 130 úderov,pohnúť z postele som sa nemohla trvalo to dve hodiny ležala som v posteli...syn bol vedľa v izbe s otcom...zaspala som po dvoch hodinách,dali mi na to magnosolv v nemocnici. Ale musím sa objednať na neurologiu keďže mi povedala doktorka že mi to začalo dosť agresívne ťa tetania....každý mal len mravcenie a brnenie celého tela a hyperventilacia. Ale ja som stláčala päty a dlane do postele čo ma to tak sparalizovalo. Držím palce bojujem aj ja stým

karima512
23. júl 2024

ja magnosolv roky pravidelne som brala, vobec som nic necitila na sebe, skusila som viac toho, mne celkom pomaha ze sa citim lepsie je horčíkový komplex od sunday natural