Čo vám pomáha pri nízkom tlaku?

11. júl 2024

Ahojte, máte nejaký "recept" čo vám pomáha pri nízkom tlaku? Uz dlhšie som nemala problém ale dnes mi je hrozne, mám tlak aktuálne 93/61, je mi na vracanie všetko sa mi točí hlava ma bolí.... Čo robievate pri nízkom tlaku?
Snažím sa o prevenciu, dávam si pozor neviem prečo ma dnes tak zlomilo 😕

lalia33
11. júl 2024

Veeela čistej vody treba piť. Teda mne to zatiaľ pomáha. Ale mam nizky tlak len teraz v tehotenstve, inak ho mávam normálny.

autor
11. júl 2024

@lalia33 nepomáha mi, od rána do seba lejem vodu (na toto si dávam veľký pozor a každý deň sa snažím veľa piť) a tlak mi stále klesá 😔

angeli121212
11. júl 2024

Mne vela vody a káva taká silnejšia a vyložiť nohy vyššie

lalia33
11. júl 2024

@lalia33 a pozor aj na užívanie magnézia, to tiež znižuje tlak. A máte to dlhodobo? Kľudne kávu alebo Coca colu . Tie tiež zvyšujú tlak.

lalia33
11. júl 2024

Ešte som aj odpovedala sebe 🙈😃

vintage_woman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. júl 2024

@lalia33 káva zvyšuje tlak iba na krátku dobu, každopádne pijem ju každé ráno to už je rituál 😊 každý deň pijem zelený čaj čítala som že obsahuje teín ktorý je dobrý na dlhodobé zvýšenie krvného tlaku
Colu si dávam poobede k obedu občas aj dnes som si dala 🤷
A hej mám to dlhodobo riešila som to aj s obvodným ale povedal že to je normálne ma to veľa žien v mojom veku a že rieši sa to iba vtedy ked je tlak vyšší

autor
11. júl 2024

@vintage_woman super vyskúšam ďakujem 🙏

stanulienkat
11. júl 2024

Vela tekutin, slane soketky, zacvicit si. Tlak mas trochu nizsi, nic hrozne.

autor
11. júl 2024

@stanulienkat slaná chuť môže pomôcť vo všeobecnosti?

stanulienkat
11. júl 2024

Slane trochu dviha tlak. Preto vysokotlakari maju obmedzovat sol.

zuwa78
11. júl 2024

Dobre osolena polievka ,slane čipsy, zeleny čaj ( z tetrapaku )
Mineralna voda....

autor
11. júl 2024

@zuwa78 super ďakujem za tipy 🙏

autor
11. júl 2024

@stanulienkat toto som vôbec nevedela super ďakujem za info 🙏

oli18
12. júl 2024

Pohadat sa s manzelom.

vintage_woman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
12. júl 2024

Npit len čistú vodu ale bud si dat do nej Elektrolyty alebo ešte lepšie trochu soli a hlavne ak je veľmi teplo

dankabetka
12. júl 2024

Ahoj tiez mam skusenost so solou( morskou - pouzivame iba taku ).... Ja mam nizky tlak cely zivot... Jedine ked som bola tehu moj tlak bol v norme....
Mam dokonca aj jeden zazitok " milo nemyli" - tlak mi klesol z nicoho nic...aleboo teda aspon neviem dovod preco a odrazu ma vyrutilo doma v obycake na zem... Hned som dala nohy na gauc..hore aby sa to zlepsilo ( to uz som mala odskusane milion krat ) a to bol moj jediny pohyb ktory som zvladla..snazila som sa dychat ale uz som citila ze odpadavam... ( Doma v deckej sa hral 2 rocny syn ).... Tak som po nom kricala , ze potrebujem rychlo aby prisiel a podal mi solnicku.... Prisiel a podal ( sikovnik moj )🤗...do 30 minut som bola na nohach, akoby nic.....preco mi klesol ale ten tlak tak strasne prudko neviem..zvycajne citim, ze idem do mlob a berem solnicku... ( Dokonca aj v ruksaku nosim kindervajicko so solou - ako istotu )....ale stava sa mi to malicko...a aj davam pozor uz nato...

veronika150999
13. júl 2024

Fatra