Čo vám pomáha na totálnu únavu a úzkosť?

kristin00
27. apr 2022

Ahojte, chcem sa spýtať tých čo trpia úzkosťou, depresiou alebo PP. Čo Vám pomáha na totálnu únavu ? Máte to aj vy ? Ja som nonstop unavená, večer pocit totálnej slabosti celého tela ako keby som už nevládala sa ani nadýchnuť. Cely deň ma bolieva hlava, niekedy viac inokedy menej, závraty skoro stále. Nevladzem a najradšej by som celé dni ležala v posteli. Lieky neberiem, som totiž tehotná. Psychicky sa cítim dobre len tie hnusne fyzické prejavy. Neviete poradiť, čo by mi mohlo pomôcť ? Ďakujem

zina234
27. apr 2022

@kristin00 môže to byť kadečo, od boreliózy, cez začervený organizmus(parazity) , po nedostatok minerálov vitamínov... Nejaké krvné testy podrobnejšie by som zvážila

cbdprodukty
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristin00
autor
27. apr 2022

@zina234 mám robený kompletný krvny obraz a všetko je v poriadku, takto sa cítim už cca pól roka

kristin00
autor
27. apr 2022

@cbdprodukty nejsom si moc istá, či sa to môže v tehotenstve. Nikde som nenašla nejaký dôveryhodný že by to neškodilo babetku 😞

cbdprodukty
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristin00
autor
27. apr 2022

@cbdprodukty ďakujem 🙂

skajkalet
27. apr 2022

@kristin00 nech vám skontrolujú štítnu žľazu. Môže byť problém aj tam.

kristin00
autor
27. apr 2022

@skajkalet tá je tiež v poriadku. Absolvovala som dosť vyšetrení, všetko bolo ok. Pravdepodobne je to úzkosť alebo depresia ale neviem čo s tým

cbdprodukty
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetta1234
27. apr 2022
cbdprodukty
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetta1234
27. apr 2022

@kristin00 stravovanie máš aké? počas tehotenstva aj ja mám dni keď som proste unavená ale to je normálne, mňa to aj celkom rýchlo prejde, veľa spať a jesť dobré jedlá, vylúčila si kávu napr.?

katulienkax
27. apr 2022

@kristin00 preco hned depresia, sak si tehotna, to je normalne ze si unavena, kazda druha tu tehotna bola unavena ale hrdinsky to neprizna nik. A ked mas vsetko OK, tak to proste zober ako fakt ze tehotenstvo organizmus vycerpava

kristin00
autor
27. apr 2022

@ivetta1234 nie, kávu pijem. Mávam nízky tlak tak mi bolo aj odporúčané aspon jednu denne. Stravujem sa normálne, nemyslím že v tom je problém. Len to nie je taká obyčajná únava ani neviem ako by som to opísala :D

kristin00
autor
27. apr 2022

@katulienkax pred tehotenstvom som sa liečila na úzkosť, brala som AD. Tak preto to všetko pripisujem psychickým problémom aj keď sa cítim zle len po fyzickej stránke. Tak som to mala aj rok dozadu, len tam boli iné prejavy a boli lepšie a horšie dni. Teraz je to nonstop dennodenne

ivetta1234
27. apr 2022

mala som také obdobie keď ma dosť bolievala hlava a nič sa mi nechcelo, ako dlho si tehotná? a teda ako dlho sa takto cítiš?

skajkalet
27. apr 2022

@kristin00 jasné, rozumiem, tak potom ak sú to naozaj úzkosti a depresie, najlepšia je fyzická aktivita, áno je to náročné v takých stavoch, ale každý lekár to povie, ak teda liekami to nechce/nemôžetetlmiť. Aj pacienti ,ktorí sa liečia na depresie, majú "naordinovanú" fyzickú aktivitu, prechádzky, nejaké kreatívne činnosti,aby ste mali zamestnanú myseľ.

kristin00
autor
27. apr 2022

@ivetta1234 teraz začínam 5 mesiac a trvá to asi od začiatku. Je ale pravda ze som aj lieky vysadila len už je to celkom dlhá doba

kristin00
autor
27. apr 2022

@skajkalet no práve to sa snažím ale musím povedať, je to dosť náročné 🙂 Skúsim sa nejak prekonať a uvidím, či pomôže. Snáď sa do toho dokopem🙂

ivetta1234
27. apr 2022

no podľa všetkého sa teraz bábätku formujú základy tukových zásob a mala by si zvýšiť príjem dobrých tukov, Omega 3 atď. taktiež sa vyvýjajú kosti tak skús viacej kalcia, vitamínov vo všeobecnosti, možno ťa bábo moc vyciciava a preto si skleslá

kristin00
autor
27. apr 2022

@ivetta1234 beriem tieto vitamíny a jem normálne tak ozaj neviem 🤷🏼‍♀️🙃

ivetta1234
27. apr 2022

tak ja neviem 😅 ale dúfam, že to prejde alebo že zaberie niečo iné, tá fyzická aktivita určite neuškodí

kristin00
autor
27. apr 2022

@ivetta1234 ďakujem, musím sa k tomu dokopat lebo je to hrozne každý deň sa cítiť jak po opici 😃

zlatkapaps
29. apr 2022

@kristin00 to ti verim, cloveku sa nic nechce, vonku krasne a aj tak nemas chut ist ani von, ani nic robit, to je cele zle, clovek akoby nemal ziadnu motivaciu.
Podla mna u teba by mal byt zaklad prekonat sa a kazdy den ist na nejaku prechadzku, ono prekonat sa je zo zaciatku tazke, viem to podla seba, ale ten pocit po je neskutocny.

puticka7
5. máj 2022

Pre toto som sa snazila aj si upravit stravu, viac zeleniny a ovocia jest, ale teda su dni kedy ozaj som taka, ze len zaliezt pod paplon a nevyjst. Aj krv mi doktorka vzala, lebo uz som bola aj u nej, ze teda nieco nie je zrejme v poriadku. Ale krv mam uplne v pohodicke, cize ani zelezo mi nechyba, co som teda tipovala.

veroniak12
10. máj 2022

@puticka7 nie zakazdym to musi byt zelezom alebo niecim takym, u mna to bolo vsetko covidom spustene a dostat sa z toho to bolo na nervy, ale uz je mi dobre, niekolko mesiacov si davam Karnozin Extra a teda nebolo to hned, ale postupne som sa zacala citit lepsie, aj viacej energie som zacala mat aj takej chuti akoby do zivota alebo akoby som to nazvala 😀

puticka7
23. máj 2022

@veroniak12 aha, ty si aj bola na nejakych testoch ci ti nieco nechyba alebo tak? Postupne to je asi kolko? Ako dlho to trvalo??