Čo to mám pod pazuchou?

dorota57
21. apr 2024

Ahojte. Pred 2 týždňami som si nasla pod pazuchou taku zdureninu lebo ma to bolelo, inak by som si to nevšimla. Prestala som deodorant používať, ale k zmene neprišlo. Je to stale rovnake. Nenahmatala som si tam ani ziadnu hrcku. Muz mi to chytal, ze ako keby sval je to, ale na druhej ruke to nemám. Idem s tym k lekárke uz samozrejme, len ci nemate skúsenosť s niečím takym. Snazila som sa to odfotit len viditeľné to moc nie.

banalu
21. apr 2024

Prsia si si neprehmatala? Moze to mat suvis aj s tym. Su tam uzliny, kadeco... moze to byt nic aj nieco.

bela30
21. apr 2024

@dorota57 Upchata lymfa napr. to moze byt. Alebo ak sa depilujes voskom, epilatorom a pod.vtedy to takto moze napuchnut.

dorota57
autor
21. apr 2024

@banalu ja sa samovysetrovat nemôžem, je mi pri tom zle. Asi som divna, ale neznášam to robit sama sebe. Ale skusila som aspon prsnik zboku, ale nic. Chodim pravidelne na sono, minuly rok v septembri prvy krat mamo a vzdy vsetko ok.

matrioshka333
21. apr 2024

@dorota57 mala som niečo podobné. Musela som vysadiť cca na rok všetky voňavky a deodoranty. Niečo sa tam vplyvom kozmetiky upchalo. Postupne to prešlo.

taktotedanie
21. apr 2024

@dorota57 vysledky z minuleho roku su irelevantne a zbytocne sa tym ukludnujes, neznamena to nic
Mam znamu ktora mala sono a mamografiu uplne cistu a za 2 mesiace rakovina 5cm hrca

dorota57
autor
22. apr 2024

@matrioshka333 a ako dlho asi si tam mala ten opuch?

matrioshka333
22. apr 2024

@dorota57 dlho...to boli celé mesiace...a stále sa mi to vracalo...nemohla som ani tričko s krátkym rukávom, lebo hneď to bolo podráždené, len tielka.
Takže až keď som naozaj vysadila všetku kozmetiku, jedine mydlo tvrdé detské večer umyť a ničím nedráždiť.
Doteraz nemôžem antiperspirant, len deodorant.

Ale to bol môj prípad, určite treba konzultácie s lekárom.