Čo to mám pod nechtom?

8. apr 2024

Prosim vás, vy tu vždy viete poradiť, alebo máte odpoveď. Samozrejme skočím aj na kožné, ale termin mam o 2 mesiace. Neviete čo je to čierne pod nechtom? Ten pásik?

autor
8. apr 2024
sevrin
8. apr 2024

To môže byť nejaká zrazenina, najskôr úplne neškodná. Časom to samé zmizne.

zdena1990
8. apr 2024

Boli ťa to ? Asi to niečo pichlo pod necht ... Nejaký tŕň .. keď sa nedá vyšparat.. tak by sa to malo vyzbierať..

ajajaj00
8. apr 2024

trieska

autor
8. apr 2024

Vôbec ma to nebolí

sandrasstini
8. apr 2024

Ja mam to iste, dve podologicky mi povedali ze to je krvna zrazenina.
Mam nechty dohora, takze mi tlaci topanka na necht a tvoria sa mi tam “podliatiny”.

autor
8. apr 2024

@sandrasstini naozaj také isté? Takže nemusím panikariť?

sandrasstini
8. apr 2024

Ja som tiez panikarila, ale tak ked sa zhodli verim im. Kozna mi chcela zobrat vzorku ale neslo to, lebo ved to mas hlboko, ze mi musi rozseknut necht, tak ja ze urcite nie. A dalej som to neriesila. Podologicka verim ze ma viac skusenosti s tym ako kozna, najma ta moja je mimo vseobecne…

lenicka999
8. apr 2024

Nerob paniku. Mne sa tiež takého raz za čas spravia na nechtoch na rukách pretože často lakujem. Asi to bude krvná zrazenina ako tu niektoré píšu. Postupne do s nechtom odrastie a keď sa dostane na koniec nechtu tak sa to dá vytiahnuť a je to preč.

mamina7070
8. apr 2024

z tohto panika ? nosievaj volnejsie topanky a necht odrastie

a zle si strihas nechty a zda aa ze ich mas aj plesnive kup si canesten na nohy mast a chod k dobrej pedikerke

majamat
8. apr 2024

ja to mam dlhodobo na ukazovaku, mam zdeformovany necht po zapale nechtoveho lozka a roky sa mi robia taketo pasiky na nechte. su to drobne krvne zrazeninky, ktore vyrastaju s nechtom.

moonlight1210
8. apr 2024

Ak to odrasta spolu s nechtom (uz aj za tyzden si vsimnes, ze sa to posunulo), tak to nemusi byt nic vazne. Ak to ostava na mieste, moze to byt napriklad aj znamienko.

autor
8. apr 2024

@mamina7070 áno mne sa to tiež zdá akoby nejaká začínajúca pleseň. Musím sa znovu objednať na pedikúru, len nemám dobrú skúsenosť.
Ono sa to ľahko povie že si ich zle striham. Keď som sa ich snažila strihať rovno, musela som ich nechať vyrásť a vyzeralo to hrozne. Aj 0,4cm dlhý necht. S pedikúru som nebola spokojná. 30e a vyzeralo to rovnako ako keď si ich upravím doma.

autor
8. apr 2024

Takže mam ísť na podologiu? Nie kožné?

lenik888
31. júl 2024

Ako si prosím dopadla ?