Čo ste jedli pred vyšetrení na gastroskópii?

ivkada
18. feb 2021

Ahojte, 11.marca idem na gastroskopiu. Kedze z nej mam panicky strach tak som podnikla kroky aby som si na toto ani nepamatala. Ale zaujimalo by ma z vasej vlastnej skusenosti co ste jedavali par dni pred tymto vysetrenim? Zatial mam nastavenu setriacu dietu,ale pred samotnym vysetrenim sa odporuca jest len lahko stravitelne jedla,tak by ma zaujimali nejake typy,lebo mna akosi nic nenapada nakolko ja fajnova huba nezjem bars co 🤣🤣🤣🤣 dakujem za akekolvek rady

gaaaa
18. feb 2021

Ja chodím pravidelne na gastro kedže som operovaná na črevá a pred vyšetrením jem normálne ako bežne a 18.00h si dám ľahko stráviteľnú večeru žiadna hladovka a do polnoci pijem.

cacianka
18. feb 2021

Pred vysetrenim ti mali dať pokyny + zoznam čo môžeš a čo nie. U nas na GAE kolegyne dávajú pacientom

bea2804
18. feb 2021

Ja som si dala večer pred vyšetrením ľahkú stravu, tak ako mi dali pokyny. Neboj nič, je to síce nepríjemne ale nič strašne 🙂

ivkada
autor
18. feb 2021

Ved prave ze mi len povedali ze lahko stravitelne,lenze vsetko co som zatial zvazovala je podla ich instrukcii tazko stravitelne 🤣

ivkada
autor
18. feb 2021

@cacianka taky zoznam by sa mi veru zisiel 🤣

siska53
18. feb 2021

@ivkada sak si uvar nejaku ryzu a kuracie ci morcacie maso na mrkve napr. To ani nezduva a je lahke..
Mne nikdy nekazali drzat nejaku dietu, len ze po polnoci uz nemam pit.

bavlnka92
18. feb 2021

napríklad kuracie rizoto, obyčajné rizoto, šalát, žiadne mastené lokše s kačicou napríklad :D gastroskopia je jednoduchšia čo sa týka stravy oproti kolonoskopii. tam je prísnejšia diéta.

cacianka
18. feb 2021

@ivkada kolono je prisnejsia. V robote budem az v pondelok.mozem ti pozrieť na intranete.
Pripomen sa mi ráno 22.2. Alebo rovno od kolegyne stiahnem co tam majú.
Mozno najdes aj ty v info pre pacientov. Pozri si stranku NOU.ja som na mobile, nejde mi to dobre.
Nar.onkol.ustav Klenova 1

ivkada
autor
18. feb 2021

@cacianka jeej super dakujem pozriem a pripadne sa pripomeniem 🥰🥰

ivkada
autor
19. feb 2021

@cacianka ahoj no ja som to pozerala ale tiez len tak vseobecne som nasla..chcem prejst uplne na tu setriacu dietu ale po nete je tolko toho...raz sa rajciny mozu raz nie..som z toho magor 🙈

cacianka
19. feb 2021

@ivkada na gastro ti staci len zo dva dni ľahké, nenaduvajuce jedlo. Vývar s chudym mäsom a zeleninou, varene zemiaky- omacka na kyslo, pečené kura bez kože. Za 2-3 dni nepotrebujes 20 jedál.
Rajčiny radsej nie, supka semiacka.
Mrkva, zemiaky,

simsalabim
19. feb 2021

@ivkada ja som prave dnes bola. Nedrzala som ziadnu dietu, nekazali mi, normalne som vecerala o 6. V noci o 3 som sa zobudila a napila. Robili mi to okolo pol 9. Nebolo to take hrozne, ako sa pise... asi zavisi od lekara. Do hrdla mi strekli lidocain a slo sa na vec. Par krat ma naplo, ale cele to trva tak 4 minuty. Porod bol podla mna omnoho horsi 😇