Čo skutočne zaberá na nespavosť?

daniela2202
10. aug 2022

Čo skutočne zaberá na nespavosť, a kde vám s tým pomohli?
Známy zaspáva 6 hodín, 2 - akože spí. Ďakujem

anjelicek26
10. aug 2022

Ved na zaciatok urcite obvodny a odtial sa odrazit...

deti95060810
10. aug 2022

najskôr vyskúšaj Dospinox - volnopredajný liek
ak nezabere tak si daj predpísaˇ u obvo. niečo na spanie a ďálej uvidíš..
problémy so spánkom je prvý príznak depresii...

wtroa001
11. aug 2022

Nespavost alebo odborne insomnia, moze byt chorobou sama o sebe ale moze byt aj priznakom nieco ineho. Ako priklad uvedniem manicke stavy vramci bipolarnej afektivnej poruchy. V prvom rade by som odporucala riesit pricinu a to sa nevyriesi volnopredajnymi liekmi ani liekmi na predpis. Treba zajst k obvodnemu lekarovi pripadne k psychiatrovi, pretoze nespavost spada do ukruhu psychickych ochoreni. Poznam mnoho ludi, ktory sa liecia v tejto ordinacii, a nie je to, nebola a ani nikdy nebude - ziadna hanba. Treba sa len odhodlat. 🙂

simsalabim
11. aug 2022

@daniela2202 ja som nedavno nahodou v Britanii videla tento dokumentarny film, boli tam zaujimave tipy, polozene vedou a vyskumom. https://www.sbs.com.au/ondemand/video/203476589...
Napr ze ak nezaspis do 15min, treba vstat a nieco robit, kym nepocitis ospalost. Ak opat nezaspis, znova, aj 20x za sebou. Vytvori to asociaciu a prelomi cyklus obavy, ze zas nezaspis… podlozene vyskumom Oxford university. Pozerala som len okrajovo, v restike, ale vsetky odporucania boli bezliekove.

daniela2202
autor
11. aug 2022

Dievčatá ďakujem za odpoveď, známy nemá žiadne psychické problémy, je vyrovnaný, zabezpečený, úsmev na tvári. Nepije, nefajčí, stravuje sa striedmo, mal operovaný žlčník. Má problém s kolenami, riešil ortopédiu, ale bolesti má aj tak. Je väčšinou unavený , prekonáva sa, cez deň je aktívny , mal aj boreliózu... či to mu nerobí zle v tele