Čo si mám dať na fialový a opuchnutý malíček na nohe?

vaness110
13. okt 2019

Ahojte, včera večer som si nohu okopla o kraj dverí. Na tom by bolo všetko vporiadku, len, malíček na nohe mám celý fialový, a veľký opuch, ktorý neustupuje. Mali by ste niekto nejaké rady? Nejakú mastičku, alebo niečo?

codal
13. okt 2019

@vaness110 nejlepší je ledovat, 15min, pak 15min pauza a znova. Ur ite existuje i nějaký gel nebo krém na modřiny, ale většina z nich se nesmí v těhotenství.

erickatt
13. okt 2019

Syn bol ,,šikovny " vo štvrtok. . dostal na to veral gel... Na ďalší deň octanovu masť... Keby ideš k dr len ti to zafixujte o druhy prst...

3009
13. okt 2019

@vaness110 Heparoid.

carmenuska
13. okt 2019

To máš určite zlomené.Malicek sa ľahko zlomí.Ja som to mala vlani a teraz mám zlomený zas tretí prst na nohe.Je pravda,že iba ti to zrontgenuju ,zafixujú o vedľajší prst,no ja by som určite šla na chirurgiu.Nie je to sranda. Môže sa ti to zle zrast.Od bolesti si daj nejaké prášky a gély a maste ti nepomôžu.Na opuch aescin volnopredajny,inak to musí iba prejsť a musíš si to fixovať.A teda lekár je na mieste ,to treba skontrolovať aj potom,či to máš dobré zhojene a pre istotu aj aká je to zlomenina.Fialova farba a opuch sú typické si znaky zlomeniny prsta .

nika82
13. okt 2019

@carmenuska zalezi ci ma zlomeny len malicek ci tu kost za ak za mne dali sadru a to som len nakopla roh steny

mirro
13. okt 2019

@vaness110 au... skús octanovu masť a ľadove obklady. Pre istotu s tým behni na rtg,či nemáš zlomenú kostičku nad malíčkom.

carmenuska
13. okt 2019

@nika82 jasne,preto odporúčam ísť k lekárovi,aby zistili a nie domácu liečbu .Nikdy nevieš Ja teraz ani neviem čo som robila....Iba má bolel a vo vani kukám a fialový a oouchnuty .Musela som zakopnut,len som to neriešila.Zle sa rýchlo stsne

nika82
13. okt 2019

@carmenuska no umna to bola vylet z izby k dveram lebo niekto zvonil 😀 keby som vedela ze sused tak tak neletim

patka06
13. okt 2019

Ibalgin Duo effekt je vynikajúci, mne vždy v takejto situácii pomohol