Čo si dávate/užívate ako prevenciu po liečbe rakoviny?

mijama29
16. mar 2023

Ahojte, dávate si nejaké stavy, výživové doplnky alebo pod. Ako prevenciu po ukončenej liecbe rakoviny ? Viem, ze to niesu lieky, ale proste či sa nieco dá nedá alebo pod..

soulmate9
16. mar 2023

moja teta si napr. dáva každé ráno za malý kalištok odšťavenej cvikly 🙂

gabika0825
16. mar 2023

@mijama29 presne, cvikla ale aj čaga je dobrá, tá je ako prevencia ale aj počas liečby sa dá. Veľmi pomáha.

milanpetras
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mijama29
autor
16. mar 2023

@milanpetras ide o dieťa to som nespomenula, takze alkohol určite nie je problém .. ďakujem pozriem

evivb
16. mar 2023

@mijama29 alfa omega je - selen, zinok, vitamin A, C, E + Omega 3.

veselo_neveselo
16. mar 2023

@mijama29 ja by som dala kurkumu, horcicne semienko nadrtene povarit s brokolicou/karfiolom, vela vela listovej zeleniny, brokolice. Pouzivat byljnky, koreniny. Cviklu, kyslu kapustu, cibulu, cesnak. Oriesky roznych druhov. Precitaj si o coenzyme q10, amla (amalaki) - neviem ci sa mozu pri detoch.
Minimum masa, ziadne udeniny (ani sunku), ziadne syry (a uz vobec nie tavene). Iba rastlinne mlieka. A hlavne, ist za vyzivovym poradcom a poradit sa co zaradit do jedalnicka.

mijama29
autor
16. mar 2023

@veselo_neveselo och mám v tom dobrý chaos už .. dnes mi zrovna radili vylúčiť všetky sacharidy a nastaviť stravu postavenú na bielkovinach a tukoch 🙈

panonia
16. mar 2023

Ja po liečbe niesom ale davam si kurkumu, jem vela jablk, korenovej zeleniny, ina zelenina mi robi traviace ťažkosti . Hlavne nejedz nič údené , plesnive syry, sladkosti, čipsy, polotovary, jedz iba to čo si doma uvariš. Pi vela čistej vody. Chce to uplnu zmenu životného štýlu.

mijama29
autor
16. mar 2023

@panonia ide moju malu dcéru

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mijama29
autor
16. mar 2023

@kittykat22 neviem čítali ste moju otázku poriadne?

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mijama29
autor
16. mar 2023

@kittykat22 opäť sa pytam citala či to celé ?

3nikus30
16. mar 2023

@mijama29 podľa mňa pre dieťa jednoznačne omega3-rosita,zinzino alebo eqology. Probiotiká na podporu správnej črevnej mikroflóry-napr. kvalitné detské má abczdravia. Ja by som urcite zaradila aj zelene potraviny-jacmen a chlorellu. Okrem toho protizapalova strava.

hedviga2
17. mar 2023

@mijama29 prečo sa neopytaš lekára? Mne lekár odpovedal že ak by bolo niečo osvedčené, prví mi to poradia oni po operacii a liečbe. Presne tak ako píše kittykat22 ked tu čítam tie fundovane rady čo jest napada ma, ked dcére učiteľ klavíra radil jesť kapustu na rast dlhych prstov, ked začala hrať cez viac kláves.

melanta
17. mar 2023

@mijama29 ja som po vyliečení rakoviny vrátane chemo. Nekonzumujem nič špeciálne. Snažím sa žiť zdravo. To čo tu ženy píšu, cvikla, kurkuma a všetko to ostatné, je úplne neúčinné ak má recidíva nastať. Takže jediný reálny príspevok je tu od @kittykat22 To že sa to jej odpoveď nepáči je druhá vec. Nech má dieťa veľa lásky, veľa pohybu, zdravú stravu. To je všetko, čo môžeš urobiť. Ak recidíva bude mať nastať, žiadna cvikla tomu nezabráni. A ak už sa chceš radiť, raď sa s odborníkmi. Ani by ma nenapadlo radiť sa na koníku ak ide o moje dieťa a stav po rakovine.

mijama29
autor
17. mar 2023

@melanta ja netvrdím že sa mi jej odpoved nepaci .. ja vravím otázka je položená ak nemáš odpovedať k tomu na čo sa pytam potom je to bezpredmetné… takze ďakujem aj tebe za zbytočnú odpoved. Ja niesom blba a nedávam jej len tak niečo pytam s na skúsenosti, a viem prečo sa pytam! Vďaka a pekný deň

ckocka
17. mar 2023

@mijama29 Odpoveď je to úplne adekvátna a logická na otázku "ale proste či sa nieco dá nedá alebo pod..."

mijama29
autor
17. mar 2023

@ckocka viete čo dostala som veľa sprav od ľudí, ktorí pochopili moju otázku správne takze ďakujem aj Vám, ze ste mali potrebu sa vyjadriť 👍

ckocka
17. mar 2023

@mijama29 Rado sa stalo.

melanta
17. mar 2023

@mijama29 moja odpoveď je zbytočná? Ja som strávila dosť času ležaním na onko, chemoterapiou, diskusiou s odborníkmi s vyštudovanou medicínou Ak rada ľudí, ktorí rakovinu prekonali a niečo o tom vedia je zbytočná, ale rady ľudí, ktorí si niečo prečítali na googli a teraz sú odborníci, že cvikla každé ráno zabráni recidíve, boh ochraňuj tvoje dieťa, keď dávaš na rady laikov. Držím tvojmu dieťaťku úprimne palce, aby bolo zdravé a nemusela ho riešiť matka, ktorú pri rakovine zaujímajú vyguglené názory laikov.

mijama29
autor
17. mar 2023

@melanta áno aj takto sa to dá chápať 👍

ckocka
17. mar 2023

@melanta V tomto prípade je tvoja odpoveď zbytočná v zmysle že nespustí kongitívne procesy u príjemcu informácie.