Čo s únavou?

adkahaj
12. máj 2014

Ahojte baby. Mozno davam sprostu otazku ale uz fakt neviem. Bojujem so strasnou unavou a neviem co s tym. Moja mala ma 4 mesiace, v noci sa sice casto budi ale len na papanie a chodim si s nou lahnut aj cez den. Napriek tomu mam take navaly unavy zr ju nevladzem ani nosit, nechapem preco. Kavu si dam len jednu maximalne lebo kojim a to nachvilu zabere. Vy ako bojujete s unavou?

090379
12. máj 2014

Myslím, že máš oslabený imunitný systém, skús ísť k lekárovi, nech ti poradí, poprípade nejaké vyšetrenia. Po pôrode sa hormóny menia .

monicm
12. máj 2014

treba dostatok vody čistej vody,prípadne vody s citronom,nesladené bylinkové čaje,veľa ovocia a zeleniny,skús vyradiť cukor,viem,že si unavená,ale skús aj ľahký pohyb,prechádzky a pod..........rovnako aj ráno si skús dať 5 minútovú rozcvičku,nevynechaj raňajky............. a ak sa to nezlepší,treba zájsť k dr. nech spraví vyšetrenie vrátane rozboru krvi................

elliah
12. máj 2014

Aj ja som tak po porode bola unavena, velmi......bola som aj chorlava, padali mi vlasy....a nakoniec som bola u lekarky na vysetrenie na krv....zvysenu hodnotu boreliozy, aslo a dale este neduhy v krvi....skus dake vitaminy, alebo viac ovocia a zeleniny, sport

ivetkab.
12. máj 2014

Budeš unavená aj ďalší rok pokiaľ Ti malá neprestane úplne v noci vstávať. Ber to tak, že príklad 25 rokov spíš normálne celú noc a zrazu si hore možno 5 možno 6x. Ja som pri prvom dieťati chodila ako živá mrtvolka. Vstával v noci strašne veľa krát. Dcérka sa nám narodila keď syn mal rok a pol a to v noci mi vstávali ešte stále obaja. Tak sme si to s manželom podelili. On vstával k synovi a ja k dcérke. Do tretice tretia dcéra ... to isté. V noci vstáva x-krát. Teraz má rok a mesiac a keď sa ma ráno pýta mm aká bola noc. A ja po už viac ako 4rokoch nespania odpovedám ... celkom fajn. Do 5 som rátala keď malá vstávala a ďalej som už nerátala. Som unavená vkuse, ale nejako už s tým viem žiť. Skús si vytvoriť aktívny oddych pre seba. Ja som začala chodiť každý alebo každý druhý večer na rýchlu chôdzu. Teraz chodím aspoň 1týždenne na Jumping a 1týždenne na zumbu. Dodá Ti to eneriu, uvidíš. A skús aj nejaké vitamíny, veľa vody a aktívny program aj s malou. Je to ťažké, ale musíš to zvládnuť ... 😅 😝

koby
12. máj 2014

Treba si doplnit zelezo, ale nie z lekarne, ale existuju aj ine produkty na bylinnej baze, ktore fantasticky zaberaju... mam skusenost so svajciarskou firmou JUST*narosan cucoriedkovy, kde mas kopec vitaminov, zelezo, je vhodny pre celiatikov aj diabetikov a nebude ta po nom zapekat ako po liekoch z lekarne

map0007
12. máj 2014

Tiež radím veľa čistej vody,može to byť aj malo železa,skúste si kúpiť boruvkovy komplot alebo ak máte doma černicovy komplot každé ráno si dať jednu malú čajovú lyžičku.A môžte brať aj magnezium,alebo magne-b6 ale nie veľa aby malú nepreháňalo🙂

kyanisk
14. máj 2014

Na problém únavy je treba sa pozerať na ľudský organizmus komplexne, ako na jeden celok, v ktorom všetko súvisí s kvalitou vyživovania ľudských buniek a ich celkovou ochranou. Samozrejme veľký význam má aj kondícia imunitného systému, ktorá priamo súvisí opäť len s ochranou, výživou a udržiavaním dobrého stavu ľudských buniek. Treba si uvedomiť, že za 24 hodín každá jedna naša bunka čelí 10000 útokom tzv. volných radikálov. Ďalší faktor sú rôzne metabolické a fiziologické procesy, ktoré prebiehajú v našom tele. Tu najväčší význam zohrávajú vitamíny, minerály a rôzne stopové prvky. Keď tieto procesy neprebehnú, alebo nie sú dokončené, príčinu treba hľadať v nedostatku vyššie menovaných látok. Na správnu funkciu ľudského tela a všetkých procesov v ňom prebiehajúcich je potrebné denne prijať 90 výživných látok, z toho 16 vitamínov, 60 minerálov, 12 aminokyselín a 3 omega mastné kyseliny. Súčasná strava, ktorú konzumujeme je nutrične veľmi podhodnotená a aj keby sme mali super bio kvalitu ovocia a zeleniny, museli by sme zjasť denne viac ako 20 druhov v niekoľko kilogramových dávkach, čo nie je isto možné. Jediné riešenie veľmi kvalitné a čisto prírodné doplňky, také, aké má napr. spoločnosť Kyäni. Bližšie info o týchto produktoch a ich účinkoch treba požiadať na e-maily: kyanisk@post.sk

daduska132
14. máj 2014

ahoj, únavu spôsobuje aj chýbanie niektorých vitamínov a minerálovô Neivem ako to je s braním výživových doplnkov počas kojenia ale určite by som sa na tvojom mieste poradila s lekárom o tom a ideálne by bolo keby ti urobili vyšetrenie že ktoré látky ti chýbajäú ... ja som nikdy nejak nejedla zeleinu ani ovocie a ani pitný režim nebol moja silná stránka, ale teraz sa snažím nosiť so sebou všade fľašku s vodou a začala som brať horčík a ešte toto http://www.dixo.sk/centralvita-energy/ .. ono to má základné vitamíny + na podporu energie ...

siska53
14. máj 2014

Ja som po porodoch mala naordinovane zelezo (2x sekcia), no a uzivala som aj pocas tehu,aj pocas dojceni multivitaminy pre dojciace maminy,ja konkretne pri malej ladee vitae,pri synovi calibrum mami. Dalej som vela pila,jem doqt ovocia a zeleniny,napr. v cvikli ci kokose,susenych marhuliach mas vela zeleza. Takisto si aj teraz kupim obcas i trstinovu melasu. Existuje aj gravimilk,ktory ma zlozenie podobne ako tie,multivitaminy. A obcas dobre padne,ak pokocikuje niekto iny. (aj ked ja som bola z tych,ktore s tym mali problem).
nastastie moji sa nejak nebudili,napriek tomu aj teraz mam dni,kedy padam od unavy,no teraz uz kavu pit mozem,tak si na nu opat zvykam a pomaha mi,kedze mam i dost nizky tlak.

A ak mozes,ze nie si po sekcii,vrelo odporucam cvicenie! Ja chodim na pilates a vraciam sa taka plna energie,ze az!

smoulingirl
22. máj 2014

Moze to byt aj stitna zlaza. U mna taketo navaly unavy a bezvladnosti zacali pocas vysky v poslednom rocniku ale pripisovala som to stresu a vycerpanosti. Zacala som uzivat stavu z aloe vera a podstatne sa to zlepsilo. Potom si pri preventivnej prehliadke doktorka vsimla trochu zvacsenu stitnu zlazu a poslala ma na endokrinologiu a bac nefunkcna SZ. Dr. mi povedal, ze uz nepracuje asi rok (korespondovalo to so zaciatkami tych navalov ), sprdol ma kde som bola tak dlho a velmi sa divil ked som mu povedala vdaka comu fungujem 😀 Sla by som k doktorovi, ak krvne vysetrenia budu ok mal by ta poslat tam. Nie je to nic coho sa treba bat, spravia sono zoberu krv a do 2 tyzdnov mas vysledok. Drzim palce 😉

carmella
22. máj 2014

ako pisu baby daj si spravit odber krvy..
mne zistili ze mam nedostatok zeleza bola som strasne unavena..len bysomspala
zelelo formou tabletiek som brala rok a stav sa zlepsil 🙂 .