Čo s pluzgierikom na jazve?

aktak
26. jún 2010

Ahojte, prosim o radu ak niektora viete poradit:
jazvu po nastrihu uz mam zahojenu podla mna, stehy vysli, ale uplne na konci jazvy (smerom von, k noham) sa mi urobili na koži dva akoby pluzgieriky, kazdym dnom to viac boli, taka jemucka koza akoby s tekutinou vnutri a stipe to, neviete co to moze byt? mam si na to dat lieh?
(po prvom tehu som mala neco vnutri na kozi co tiez stipkalo, gynekolog mi to vtedy dva krat necim natrel a bolo dobre, ze nejaka nezahojena koza ci co ale si to uz nepametam, len on je teraz na dovolenke a fakt ma to posledne 2 dni stipe ze si ledva sadnem)
diiiik

ani3012
27. jún 2010

@aktak necelé 4 týždne po pôrode je ešte skoro ,aby bola ranka zahojená.
Ja som bola po prvom veľmi zošívaná a hojilo sa mi to dlho. Od lekára som mala odporučené obyčajné detské mydlo a vodu a mohla som si to pretrieť jódovou tinktúrou
Ranku máš ešte zjazvenú po šití, tak asi preto cítiš tie akoby pluzgieriky.
Ale ak by si sa necítila dobre,skoč teda k lekárovi,on bude vedieť najlepšie čo je pre teba dobré 😉
a gratulujem k krásnej dcérke 😵

latvia
27. jún 2010

@aktak lieh moze pomoct, mne tiez pomohli kupele z dubovej kory 😉 a vetrat vetrat vetrat

desszi
27. jún 2010

@aktak - ja som mala cosi podobne,pri jednom seve som mala nieco ako pluzgierik naplneny asi hnisom, jednoducho bol taky biely, velmi to bolelo a mne na to za par dni zabrala mast cicaderma - manzel mi to dvakrat denne po sprche natieral a skutocne sa to zo dna na den zmensovalo. ja by som to skusila.

tibinka22
27. jún 2010

@aktak
ja som skoro ako Ty po porode, necele 4 tyzdne, ale uz som zahojena, lebo som sa mocila v repiku ( sedacie kupele alebo prikladat namocenu gazu v repiku) a 3 krat denne som si to natierala kalciovou mastickou...

saska73
27. jún 2010

@aktak skús si na to kúpiť Chlorofyl od dr. Mullera - je to veľmi dobrý gél, pomáha aj na pooperačné rany, napomáha hojeniu. Ja to doma používam aj na zádere, porezanie,.....

miska333
28. jún 2010

ja mam chlorofil spray a som si to striekala na ranu, aj ked po cisarskom ale je to aj zo spodu velmi dobre, co somnou boli v nemocke, tie si to striekali na vlozku alebo na ranu a potom si dali vlozku lebo to farby na zeleno

silvinenka
28. jún 2010

@aktak A hoj jamám dve deti a aj ma zašívali pri dcere sa mi dlho ranky hojili, pri synovi som nemala šité. ale určite by som si dala odborne poradiť od lekára. gynekolog určite pozná aj takéto prípady a ak tak napíše špeciálnu masť. Nikdy nevieš či ti v lekárni kupena masť bez odbornej rady neuškodí. vela šťastia