Čo s nalomeným horným zubom?

sunny8
15. okt 2016

Ahojte zeny prepadlo ma uplne zufalarvo. O zuby sa staram pravidelne no napriek tomu sa mi z horneho zuba odlomila viac ako polovica na nestastie z predu ked si natiahnem pery tak to vidno. Z predu ostal ostry spic a do lica z vnutornej strany mi to zaskrabuje a dost mi to zavadzia. Jedla som tycinky nic som necitila len zrazu som si skrabla jazyk. Odlomenie som necitila a necitim ziadnu bolest. Ani pri jedeni. Co myslite sa da sa to opravit ci musi ist ten zub cely von? On sa uz bude postupne lamat a bojim sa aj bolesti po case. Co mi s nim moze zubarka urobit a kolko by to vlastne stalo? Dakujem za kazdu radu. Nemam casu ist do zubarky az ked o tyzden nemozem ostat z prace doma. :(

anjelic
15. okt 2016

Zubár Ti ho dorobí... nie je to nič bolestivé. Čím skôr tým lepšie a cenu si určuje každá ordinácia.

sunny8
autor
15. okt 2016

@anjelic dakujem velmi som sa bala ze musi ist von co dost boli

sissy27
15. okt 2016

@sunny8 zabrúsi ti ostré hrany a dorobí ti to - najlacnejšia varianta je dorobiť to materiálom, z ktorého sa robia plomby... dcéra to tak má už pár rokov, drží to dobre, platila som za to okolo 20-30€ a je to hotové rýchlo, myslím, že tú polhodinku z práce chýbať môžeš...
určite je viac možností ako to riešiť, to už ti povie zubár aj podľa stavu chrupu. Ale určite by som s tým nečakala týždeň...

anjelic
15. okt 2016

@sunny8 zvyčajne sa snažia nahradiť - dorobiť. Tiež sa mi zlomil a bez problémov spravil. Len musí byť zachovaná aspoň časť zubu, aby sa dalo naň niečo upevniť.

marika39
15. okt 2016

Mne sa to stalo na silvestra, tiez som myslela ze pojde von ale zubar mi ho spravil asi za 20 minut , na nerozoznanie od praveho, hlavne je aby ti ho mal na co dorobit

marika39
15. okt 2016

A cena bola asi 30 eur, presne uz neviem

sunny8
autor
15. okt 2016

Dakujem zeny som potesena ze sa to da zachranit aj cena je prijatelna🙂

lilyianka
16. okt 2016

@sunny8 mne sa podarilo vybit si predny zub v puberte na korculiach,polovica zubu fuc....zubarka obrusila a dorobila.....platila som tusim vtedy cca 600sk,bolo to 16r dozadu a zub stale drzi