Čo s atopickým ekzemom po potrate?

lapaloma1987
2. okt 2019

Od detstva mam atopicky ekzem... strieda sa to s dobrymi takmer bez priznakovymi obdobiami a zlym...vystupenym ekzemom.... po potrate tento rok v juny sa neviem dat s tym hnusnym ekzemom dokopy... psychicky som uz ok... stratene babo je oplakane... . Ale ubija ma ten ekzem.... neviem uz co skor... pracujem s ludmi a uz sa niekedy hambim ako vyzeram 🤢Poradte priatelia co mam robit 😥🤷🏼‍♀️

renatka100
2. okt 2019

@lapaloma1987 je treba ocistu tela - co tak so zeleninovymi stavami? Mam iba dobre skusenosti. Aj pri tehotenstve to babatku pomoze. Precitaj si knizku od normana walkera - je pdf https://www.zdravinadlani.cz/data/book/walker-z...

veronikaszabova
2. okt 2019

@lapaloma1987 ahoj, treba sa dat dokopy po ps.stranke. lebo ta vie s ekzemom narobit velku sarapatu.
Ja som mala behom tehotenstiev ( vplyvom hormonov) strasny ekzem :( pomahal belogent a cervena repa ( zavarana, aj so stavou - poradila mi to moja dermatologicka)

modrykoniicek
2. okt 2019

Ekzém ti nezmizne po tom čo si povieš... ok som v pohode.Musíš byť reálne v pohode a aj to chvíľu potrvá kým sa to ustáli.Nehanbi sa... atopický ekzém som mala aj ja na oboch rukách totálne bordový a obrovský.Až keď som vykĺzla z toho čo ma ubíjalo... tak sa to ustálilo.Už niekoľko rokov sa mi nerobí 🙂

prevenar
2. okt 2019

@lapaloma1987 musis zmenit stravu ..vyradit mlieko / mliecne vyrobky a lepok . skus to ma mesiac a uvidis . je velka sance ,ze to zaberie. drzim palce 🙂

lovely5
3. okt 2019

@lapaloma1987 ja mam tiez atopicky ekzem, zhorsuje sa mi sladkostami a ked si dam vino. pomaha len premastovat - najlepsie sa mi osvedcil la roche lipikar baume. Ten excipial co odporucaju niektory lekari by som na to nepouzivala, pozri si zlozenie. Inak odkedy som tehotna (9 mes) som ten ekzem nemala, predtym som mavala cca kazde 3 mesiace. Samozrejme zdrava strava, vela ovocia a zeleniny a vody. Mliecne vyrobky a lepok nevylucuj pokial na ne nemas dokazanu alergiu, to je blbost. Este je vyraznym alergenom na atopicku zihlava a losos - skus sa tomu vyhnut. A tiez sa vyhni stresu. Drzim palce ☺️

evkamotka
3. okt 2019

Som tehu, od detstva ekzem, teraz sa to zhorsilo. Vcera som zbehla ku koznej, dala mi 2 maste na predpis co mozem. Uz od vcera vidim zlepsenie, parada

lapaloma1987
autor
4. okt 2019

@lovely5 skvela odpoved...dakujem 😍