Čo robiť, keď mám veľký zápal očí?

21. dec 2022

Poradte mi co mam robit, lebo uz som zufala. Uz 3 dni ma strasne boli jedno oko, cele cervene ho mam, a na hornom viecku mam ako keby taku vyrazku, ktora boli. Myslela som si, ze sa to zlepsi. Pila som ocianku caj, aj si prikladala na tu vyrazku, optalmo septonex som si davala. No dnes to uz je hrozne, nenormalna bolest oka, nemozem ani do svetla pozriet. Volala som ocnym lekarom, no vraj maju svojich pacientov akutnych dost a mam ist na pohotovost. Pohotovost zacina vecer, a ktovie ci mi aj lieky vedia na pohotovosti predpisat 😕😕😕.

jata2203
21. dec 2022

Lieky urcite predpisat vedia, urcite treba skocit nech to nema horsie nasledky

viestta
21. dec 2022

Ak je vo vasej nemocnici ocne, tak chod rovno na centralny prijem, oni ta na ocne nasmeruju. Alebo obvolavaj inych ocnych, je to akutny stav, treba to riesit. Ked nie, chod do inej nemocnice, kde je ocne lozkove

iritka
21. dec 2022

Aj vseobecny dr predpise atb kvapky do oka

tanyan
21. dec 2022

A obvodný lekár ti nevie pomôcť? Môže predsa zobrať krv, urobiť CRP, prípadne aj ster na prítomnosť a identifikáciu baktérií, plesní...

kittykat22
21. dec 2022

musis na ocne! ako hned teraz! zavolaj sestre a ta ta hned vezme. Povedz, co ti je a zoberu ta este dnes. Mne sa to spravilo a tiez som to oplachovala vodou a harmancekom a zapal ustal. Cervene zmizlo. Ta bodka (hrcka) tam ale zostala. Po 2 mesiacoch som isla na ocne a lekarka ma sprazila, ze to je zapuzdreny jacmen a musim na operaciu s tym 😵‍💫😵‍💫 ze to sa same nevstrebe. Dala mi atb kvapky na 14 dni a mala pravdu. Za 3 mesiace som dostala termin na malu operaciu v lokalnej anestezii (nic strasne) a dali to prec.
Ked sa mi to objavi znova, letim na ocne, daju ATB kvapky a do 24 hodin sa vsetko hoji.
NECAKAJ!!! aby si nedopadla ako ja

profantova
21. dec 2022

To vyzerá na vlčie zrno / podobne ako jačmeň, ale na hornom viečku, ak je zospodu /, môj syn to mal, dosť dlho sa to liečilo antibiotickými kvapkami a masťami , dlhšie ako jačmeň, to už tiež mal viackrát a ostal mu taký hrbolček na viečku, doktorka ho chcela poslať na chirurgiu, ale nešli sme, nakoniec mu to po pár mesiacoch zmizlo samé...a možno niečo iné, ale určite treba k očnému

zuzubb007
21. dec 2022

Vsak uniflox ti predpise aj vseobecny zavolaj a spytaj sa a mas po probleme

janinah
21. dec 2022

Odporúčam očne výš .lieky od obv.dr.su málo účinné.na jacmem treba rovno ieco silnejšie napr.tobradex teda ATB+ kortikoid

aduskalac
21. dec 2022

Moj syn bol na ocnej pohotivosti nenirmalne mu slzilo a pichalo oko,urobili vysetrenie a predpisali atb kvapky do oka ,potom chodil este k ocnej nakolko mu to vratilo po mesiaci,3tyzdne bral dvojo atb kvapiek az potom mu to konecne preslo

saxana000
21. dec 2022

K lekarovi cim skor.teple obklady na tu hrcku moze to byt jacmen a ten nesmie zatvrdnu inak to bude treba rezat.pytaj si tobradex masticku leboophtalmo-framykoin sa teraz neda zohnat.
Existuje este babsky recept ak mas doma zlaty prsten vydezinfikuj ho nahrej a prikladaj si ho..vraj to zabera