Čo robiť, aby som sa ovládala?

lussy23
15. okt 2012

Ahojte, už dlho ma trápi jeden problém. Chcem ho riešiť už teraz, nakoľko ako väčšina žien, aj ja túžim po bábätku . A bábo +tento problém, to by nedopadlo dobre. A ja chcem byť dobrá mamička.
Nedokážem sa totiž ovládať, často som nekľudná, všetko ma rozčuluje. keď niečo robím a niekto na mňa hovorí znervozňuje ma to a kričím, alebo stroho hovorím na toho človeka. A tiež mávam vykivy nálady, zrazu začnem kričať, všetko mi pride smiešne, hojdám sa hore dole a zrazu začnem utekať. A Mávam zlé myšlienky, že niekomu ubližim, že zakračím nadávku v škole... A všetko ma rozhnevá. Keď s ami niečo nedarí, napriklad nakresliť obrázok, skrčím to, alebo keď sa mi nedarí modleovať postavičku, jem ten marcipán. Čo má mrobiť? navštevujem už psychiatra, ale chcela by som vedieť, či na to nie je aj nejaká prírodna cesta. Čo vy robíte, keď ste nekľudné, nervózne? Zvyčajne som nekľudná , keď prídem zo školy, alebo keď ráno vstanem.

sue
15. okt 2012

@lussy23 a akú máš diagnózu u psychiatra? Poradila by som skôr psychoterapeuta...alebo aby sa títo dvaja dopĺňali...

zigzag
15. okt 2012

@lussy23 magenzium ??? mozno by pomohol neaky detox, chlorea a zeleny jacmen, pozor na umeliny v strave, toto by malo pomoct kazdemu, aj ked je otazne, ci aj tebe, neviem no

monky978
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lussy23
autor
15. okt 2012

@sue psychiater mi len predpísal lieky, ale nezabrali mi. V piatok mi ma predpísať iné
@zigzag ďakujem. kd eby so mto zohnala? to magnesium? čo presne?
@monky978 nezistili mi žiadny problem so štitnouzľazou.

sante81
15. okt 2012

@lussy23 odpoviem len na poslednu otázku čo robím ked som nervozna, nekludna - rátam do 10, pomaly, a začnem dychat, alebo odídem do druhej izby.

zigzag
15. okt 2012

@lussy23 no magnezium vv lekarni, ale ked ti lekar predpisuje neake ine lieky, urcite bs som to prv konzultovala s nim, aby nahodou neako nezreagovali a neurobili ti horsie,,,, chlorea je riasa, a jacmen tieto dve v jednej kombinacii dokazu z buniek vytiahnut tazke kovy, toxiny, a podobne veci, takze koniec koncov sa citis lepsie, videla som dokumnet, kedy pri psychatrickej pacientke pouzili vysoke davky niacinu, co je vit skupiny B, kedy vlastne po tychto davkach mohla normalne fungovat, bez hysterickach zachvatov, mam aj aj link niekde... keby ta to zaujimalo,,,

namarie
15. okt 2012

@lussy23 to mám aj ja, presne ako opisuješ, tiež by ma zaujímalo čo s tým, lebo stravou to nebude, odkedy kojim, zijem pomerne zdravo, ja som chodila k psychologicke, diagnóza ťažká depresia a sklony k samovražde, ale nebrala som tú diagnózu vážne, nikdy by som si nič nespravila, mám extrémny pud sebazáchovy, jedine malú uprednostním, inak nič 😀 ... Takže u mňa psychológovia a psychiatri skončili ako ľudia, ktori zarábajú na tom, ze ostatní lekári nevedia zistiť diagnózu a tak to hodia na psychiku...
Ale chcela som len toľko: zatiahla zazivala som a niekedy ešte zazivam tie stavy, ale vďaka materstvu je to oveľa lepšie... Zmenilo ma to na nepoznanie a pri malej nevybuchnem a to mám riadnu potvorku... 🙂

sue
15. okt 2012

@lussy23 akonáhle ti nasadil lieky,tak musíš byť chorá = musíš mať nejakú diagnózu... preto som sa na to pýtala 🙂 ak chodíš pravidelne, tak sa raď s ním, nie je dobré miešať viacero "receptov"... a chvíľu trvá, kým nové lieky zaberú...

stardust
15. okt 2012

@lussy23 mne na neklud a nervozitu vzdy zabera sexterapia 😵

mawka
16. okt 2012

lieky od psychitara sa uzivaju dlhodobo a niekedy trva aj dva mesiace, kym zaberu. no ked ich naraz vysadis, moze sa ti stav zhorsit. podla mna treba pocuvat psychiatra, ver, ze keby si nemala diganozu ako pise @sue tak by ta poslal len k psychoterapeutovi. v tvojom veku mas zvlastne stavy, kedze nemas z coho chytat stavy uzkosti, paniky a mat neurozu. ale zase na druhej strane, v dnesnej dobe je to, bohuzial, normalne. ludia chodia k psychiatrovi castejsie nez na preventivne prehliadky k vseobecnemu lekarovi.
v kazdom pripade by som toto neriesila na MK ale s odbornikmi. Dusevna nepohoda ti moze sposobit ine problemy. a voebc, si spokojna sama so sebou? 😉 mne to pripada ako keby si vadila sama sebe...

renab
16. okt 2012

@lussy23 mne by sa to javilo ako Tourettov syndróm. tvoj popis je moc stručný, tak si skús o tom niečo prečítať.

lussy23
autor
16. okt 2012

@mawka vadí mi, že sa nedokážem ovládať, je mi potom ľuto ,že so mna toho človka nakričala

lussy23
autor
16. okt 2012

@renab o kĎakujem

jaroslavab
16. okt 2012

vrelo odporucam zelene potraviny... 😵

mawka
16. okt 2012

....a vela magnezia a vitaminu B to je balzam na nervy. vazne. a netreba sa velmi na nieco upinat, netreba zit v neustalom strachu, treba sa uvolnit a nechciet byt za kazdu cenu dokonala.

mima4
16. okt 2012

@lussy23 Ked som nekludna, podrazdena, najlepsie je, ked som ticho 😀 lebo vtedy dokazem hrozne rypat... 😖 a taktiez mi pomaha vybuvinkat sa do ruzova, mat cas pre seba, prijemny teply kupel... relax 😉

lussy23
autor
14. nov 2012

@mima4 to s tým spaním je trochu problém, keďže zaspať nemôžem. čas na seba mam, keď som na počítači, alebo háčkujem, relaxujem dosť.
@mawka ďakujem, to je veľmi dobrá rada

lussy23
autor
14. nov 2012

už tri týždne beriemm lieky, ale absolutne nezaberajú, stále som strašne nervozna.

lussy23
autor
14. nov 2012

@renab neviem čo by som viac napísala, ono to býva vtedy, keď ma vyrušia pri nejakej činnosti, keď sa mi nedarí... o to msyndrome si prečítam. síce lekár nič také nespomínal

anjelicek26
14. nov 2012

@lussy23 - skontrolovat stitnu zlazu, magnezium v prvej rade...

lussy23
autor
17. nov 2012

@anjelicek26 ďakujem

jaruska8
17. nov 2012

@renab Mna tiež napadol presne tento syndróm, kvôli tomu nutkaniu povedať nadávku... 😒
@lussy23 A necítš vôbec žadne účiny po braní liekov???? Sú to lieky na ukľudenie???? Nevieš spať???? Nevedela si spať už ored liečbou?????

lussy23
autor
20. nov 2012

@jaruska8 lieky mi vôbec nezaberajú ,stále som hrozne nervozna. a čo sa týka spánku, mam s ním problémy už dlho, mala som už dlho pred liečbou. .

olifcek
15. dec 2012

odporucam sport 🙂 denne

maruska24
16. dec 2012

@lussy23 zo spánkom mám problém aj ja už dlhodobo, ale svoj problém viem pomenovať, viem aj jeho odborný názov. Jedz banány, tam je magnézium, potom veľa mrkvy, normal si aj nastrúhaj a kľudne chrumkaj šaláty. Nezaberie ti to hneď, ale pravidelnosťou ďalej zájdeš. Nakoľko máš zjavne problém psychického rázu, nehanbi sa informovať lekára o tom, že si na tom ešte horšie, alebo aj zmeň lekára. Mala by si absolvovať pravidelné konzultácie, nielen hltať lieky. Len jedením magnezka svoj problém nevyriešiš. Nemali ste ho aj v rodine náhodou? Alebo neodštartoval tento tvoj problém nejaký iný problém?

lucsyia
16. dec 2012

robiť činnosti ktoré ťa bavia, máš ich rada,( prechádzky, šport, )... a nevyčerpáva ťa tak tá škola ??? 😠

lussy23
autor
16. dec 2012

@olifcek ďakujem, ale športova ťnemôžem
@maruska24 ďakujem, zeleninu začínam jesť, lebo mám aj malo železa ,tkaže ju potrebujem. Momentálne mám už ale aj lieky, ktoré mu už zaberajú
@lucsyia každý deň robím to ,čo ma baví, škola je pohoda, je to len odborné učilište, takže nemáme toho veľa.

ja neviem ale odkedy beriem lieky nemám vôbec radosť, som stále smutná. a najv§čší problém m iteraz robia vízie a ovládanie. lieky nezabrali, to sú už asi druhé.

beethoven
18. dec 2012

Ahoj, spravila si dobre, ze si navstivila psychiatra. Vzdy mu povedz o vsetkych priznakoch a nic nezamlcuj. Podla toho ti zvoli lieky. Ak trpis nejakou psychickou poruchou, ci uz v miernejsej alebo horsej forme, pomoze ti iba pravidelne uzivanie tabletiek, ale aj tie ti musia sadnut. Ak budes dodrzovat liecbu, tvoje stavy sa coskoro stabilizuju. Ziada si to vsak tvoj zodpovedny pristup k liecuniu sa. Myslim, ze ak je nejaka chemicka nerovnovaha v mozgu, velmi si sama nepomozes, aby si sa len svojou volou zmenila.

lussy23
autor
22. dec 2012

tak mi dal nové lieky. uvidíme ako zaberú

osemsmerovka
30. dec 2012

@lussy23 no to som aj ja zvedava 😕 nechame sa prekvapkať 😀