Čo používate na popraskané/bolestivé bradavky po dojčení?

emakiki
6. mar 2013

Rozmýšľam, že si kúpim Multi-Mam Lanolin alebo Multi-Mam Compresses: Hojivé obklady na bolestivé bradavky. Používali ste to niekto? Boli ste s tým spokojné? Alebo ste mali niečo lacnejšie a lepšie? Mám si to zaobstarať popredu, alebo stačí až po pôrode?
Ďakujem, za všetky rady....

soldi
6. mar 2013

@emakiki mam naplaste su super, ale zbytocne drahe vzhladom na to, ze to je len na par pouziti. na kazddenne natieranie odporucam cisty lanolin. googli lansinoh 🙂

eleaelea
6. mar 2013

Super vec. Multi-Mam obklady som používala a bola som veľmi spokojná. Ja som ich začala používať už v pôrodnici.

kvojtanikova
6. mar 2013

@emakiki ja odporucam mast z DM drogerie na bradavky (Brustwarzen salbe) taky bielomodry obal s ruzovym vrchnacikom. Stoji to par eur (cca 3E), netreba to pred kojenim zotierat, a fakt to pomaha, mam odskusane pri 2 detoch. A kup si to rovno do porodnice, dietatko ti moze obhryzt bradavky za 1-dva dni a kde to potom budes zhanat po porode.

meggi23
6. mar 2013

@emakiki ja som používala to čo mam v inzeráte a bola som nesmierne spokojná keď že mna v pôrodnici nútili 2 hodiny v kuse kojiť a to ešte mliečko som nemala tak mi malí len cmulal bradavky boleli ma tak že som plakala keď som išla kojiť potom mi priateľ objednal toto v lekárni a pomohlo to .

alubinka
6. mar 2013

mne pomohla bephanten masticka.. aj tie naplaste, ale tie su drahsie.. masticka stala asi 5 eur a vyuzila som ju aj na zadocek malej 😉

marta83
6. mar 2013

Obycajna calciova mast stacila 🙂

dana_l
6. mar 2013

este dieta nemas takze mozno taky problem ani nebudes mat.
ak by sa ti to stalo tak nekupuj nic, pouzi vlastne materinske mlieko, natierat pocas dna na bradavky. nos volne tricka aby bradavky neboli "stlacene" lebo to robi ten problem - ziadne podprsenky ci tesne tricka. ak bude teplo a nik ta nebude vidiet i hore bez vsetkeho.
nie na vsetko treba pouzivat kupovane veci 😉

mirkave
6. mar 2013

Ja som spokojna s avent mastickou.je sice drahsia,ale super hojiva a nemusi sa umyvat pred dojcenim

vivusika
6. mar 2013

@kvojtanikova tá je super, tiež som ju používala 🙂 teraz ju využívame na popraskané pery...

emakiki
autor
6. mar 2013

no tak Vám ďakujem, teda nestačím sa čudovať, čo všetko sa dá využiť.... teraz už len vybrať si a vyskúšať...🙂

drakvak
6. mar 2013

@emakiki Odporúčam dopredu, náplasti ani nie, ale tá mastička Multi-mam lanolin mi veľmi pomohla, fakt okamžitá úľava, netreba umývať pred dojčením, hlavne na také "mäkké" jemné bradavky treba niečo mastnejšie, mne vlastné mlieko nepomohlo, ale čo človek, to iný názor, skúsenosť... ale rozhodne si niečo zaobstaraj vopred, nech to máš hneď poruke 😉

terezka1947
6. mar 2013

mne velmi pomahala masticka od Aventu,tu nebolo potrebne zotierat pred kojenim....a ked uz bolo naozaj zle a od bolesti som uz plakala,ale nechcela s kojenim prestat...uzasne pomohli naplaste Multi-mam...sice drahe,vacsinou som ich davala na noc a naozaj bolo citit ulavu.

mirka_aa
6. mar 2013

ja som pouzivala masticku z DMdrogerie Babylove tiez sa nemusi umyvat pred dojcenim je velmi dobra a je lacna 🙂

zuzuj
6. mar 2013

Mne nepomohlo nič....a musím povedať , že práve tieto maste mi problém zhoršili...ide o to, že ked máš bradavky popraskané, velmi rýchlo sa tam zanesie všeličo...daj pozor teda ešte v nemocke...mne to kazali stale mastiť a neviem čo...a dopadlo to tak, že som tam mala potom celu ZOO, lebo pod tou masťou tie ranky kvasia a rukami si tam tym natieraním zanieseš hoc čo...Tým nechcem povedať že iným to nepomáha, ale mne nie....odporúčam len v tenučkej vrste a najma v nemocke predtým dokladne ruky umyť...aby to nekvasilo ked si tam dáš ,,kilo tej masťe! mna to strašne tiež štípalo a pod...tak som dávala vo velkej vrstve...a teda mam velmi velke prsia...kde sa velmi na verejnosti chodiť nedá bez podprdi..dokonca ťažko bolo aj doma....hlavne ked boli naliate...takže naozaj je pravda že ideal je len sišiť na vzduchu...ale nie sa to velmi dá....

katkabac
6. mar 2013

@mirka_aa ja som tiez pouzivala tuto masticku poziciala mi ju svagrina pri druhom porode.Teraz som si ju uz kupila dopredu a je uz zabalena v taske do porodnice.Mne velmi pomohla a nie je draha.A presne nemusi sa zotierat pred dojcenim.

barboratokei
6. mar 2013

Ja som používala Lansinoh a len v Porodnici. Potom si bradavky zvykli a hlavne ked je správne prisatie, problémy by nemali byt. Skús sa uz teraz skontaktovat s laktacnou poradkynou nech si správne prikladanie babatka nacvicis v predstihu. Dobrá stránka je aj mamila.sk držím palceky, nech si co najskor po pôrode budeš dojcenie užívať tak ako ja 🙂

visage1974
7. mar 2013

ja som pouzivala Ochranný krém na bradavky pri dojčení Multi-Mam Lanolin alebo hojivy zazrak z oriflame. Pri prvom som nemala problemy z bradavkamy tak som nepotrebovala si davat nic, tak ze keby som si to kupila bolo by to zbytocne vyhodene peniaze. Pri druhom som to potrebovala ale aj v nemocnici mas lekarne a je to pristupne da sa to vzdy kupit, ale pre svoju spokojnost si to kup aj dopredu. a tiez sa priklanam k nazoru barboratolei skontaktovat sa laktacnou poradkynou. 😉

sandrika1986
7. mar 2013

Ja som používala Bepanthen krém a bola som spokojná 🙂

kobrtko
23. apr 2013

@meggi23 to fakt? to museli byť riadni degeši... ale snáď si sa z toho dostala a už by si im to nedovolila... 😠

modrofuzik11
23. apr 2013

ja tiez bepanthen. je dobry aj v tom, ze ho netreba pred kojenim z bradaviek umyvat. taky je fajn. vzdy pomohol.

nastasyk
23. apr 2013

@emakiki ja som skusila vsetko,aj drahe aj lacne a najviac mi pomohli naplaste multimum copress,takze ja odporucam.

lencika
23. apr 2013

ja som pouzivala najprv avent a potom som presla na bepanthen a bola som spokojnna

meggi23
23. apr 2013

@kobrtko no áno dostala až tak že mi museli prsník aj operovať keďže jedna sestrička mi tak stlačila prsník že mi tam ostala hrčka a som mala strašne veľa mliečka aj malinky mi sal poriadne ale ta hrčka musela preč lebo mi k tomu pribúdalo mliečko a časom sa mi zapálil celý prsník :( a teraz mam škaredé jazvy :( ale už to mam za sebou naštastie a nabudúce už určite nebudem rodiť tam !

kobrtko
24. apr 2013

@meggi23 chudatenko, tak to mi je ľúto... no aj keby si tam poprípade rodila znovu, tak si to nedáš urobiť, no nie?
Inak po pôrode tiež stláčali bradavky, zdalo sa mi to čudné, lebo podľa toho ti nikto nezistí, či môžeš dojčiť. Mliečko príde kedy ono chce, nie keď ti niekto cudzí patlá na kozy a vpáčené bradavky (som po novom čítala) vraj nie sú až taký problém ako sa kedysi vravelo... A čo tým obchytkávaním chcú zistiť, mi nie je poriadne jasné, lebo dojčenie môže a nemusí prísť aj bez týchto hmatov a chvatov (medzi nami trochu ponižujúcich..) 😝
Inak som rozhodnutá, že na kozičky si od cudzích ľudí v pôrodnici siahať nedám, dokiaľ na to nebude dostatočný dôvod...
Keď niekto príde a povie ukážte bradavky, tak sa ohradím, že načo, však dieťa vie, čo má robiť a ich "dotyky" mi k dobrému dojčeniu nepomôžu... radšej keby osveta bola v nemocniciach lepšia 🙄

lucyvivien
24. apr 2013

používala som Bepanthen 🙂

lenosko
24. apr 2013

mam mast z DM, znacka Babylove. pomahala ked som este nemala ranky. potom skor Bepanthen, tie obklady Multi-mam nepomahali. mne maly rozkusal bradavky az ked som mala prsia naliate na prasknutie. a tie sproste buchty v nemocnici mi nevedeli povedat ze moja odstriekaj si najprv trochu a potom bude vediet chytit cicku (no skuste si nafukat balon a snazit sa spravne prisat ked nie je co vcucnut do ust). a to su vraj skolene laktacne...
doma som pokracovala v kojeni aj ked to bolelo, aj krv isla a maly sa jej trochu napil. vydrzala som tak 3 tyzdne a nakoniec mi perfektne pomohla Univerzalna mast na bradavky co ma mamila.sk na stranke. takze ak bude problem, co najskor volaj laktacnu poradkynu 🙂

janage
27. apr 2013

Ja som vyskúšala DM, Bepanthen aj čistý lanolín, ale pomohlo mi až Avent - ja mám extrémne citlivé bradavky ☹ A to som si myslela, že už som podkutá a pri druhom bábe ma nič neprekvapí. A popraskali hneď na prvýkrát - obidve a to som aj otužovala poctivo, aby sa nezopakovalo čo pri prvom - každý je iný, boli aj baby čo nemali nič a v pohode 🙂

milota164
29. apr 2013

Ja som mala problemy s bradavkami az teraz nedavno ked zacali ist malej zuby, pomohol mi Bepanthen.
A urcite si zober uz do porodnice ak nebudes potrebovat pre seba vyuzijes pre drobca.

zuzukaa
14. aug 2015

@nastasyk ako dlho sa to nechava posobot? Mam to doma ale chyba mi navod k tomu 😀

radka227
20. aug 2015

na popraskanu kozu urcite niecim premastit. ja som pouzivala bepanthen. velmi dobre premastil a nemusi sa umyvat pred kojenim.